Naujieji vieniems viešbučiams atnešė džiaugsmų, kitiems - nusivylimų

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-01-04
Peržiūrėta
1824
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais orais, todėl viešbučio užpildymas buvo ne toks, kokį planavome“, - kalbėjo viešbučio „Alka“ direktorė Gražina Vagener.

 

Kortas sumaišė blogas oras

Viešbutyje iš viso yra 34 kambariai, direktorė sakė, kad užpildymas buvo maždaug 80 procentų.

G. Vagener minėjo, kad buvo žmonių, kurie Naujųjų metų išvakarėse užsisakė kambarius, tačiau dauguma kambarių buvo rezervuoti iš anksto. Viešbutyje buvo apsistoję daugiausiai lietuviai, tačiau buvo susilaukta svečių iš Rusijos. „Už papildomą mokestį viešbučio restorane buvo šventinė vakarienė prie žvakių šviesos. Taip pat visą vakarą gyvai skambėjo saksofono muzika“, - pasakojo direktorė.

Viešbučiui „Alanga“ šie Naujieji metai buvo kone nuostolingi. „Iš 47 kambarių buvo užpildyti tik aštuoni, nors ir kainas buvome sumažinę, tačiau klientų buvo nedaug. Net nėra ko lyginti su praėjusiais metais“, - kalbėjo viešbučio administratorė.

Viešbučio savininkai, pastebėję, kad nedaug žmonių rezervuoja kambarius, nusprendė jokios programos nedaryti, kadangi ji būtų buvusi nuostolinga. „Susitarėme su „Laukinių vakarų salūnu“, jog mūsų viešbučio svečiams, atėjusiems ten, bus taikoma trisdešimties procentų nuolaida. Žinau, kad „Laukinių vakarų salūnas“ programai išleido apie 20 tūkst. litų, nors, žinoma, jie tikėjosi iš mūsų viešbučio daugiau svečių, tačiau  jų buvo ne itin daug“, - kalbėjo viešbučio „Alanga“ administratorė.

Ji sakė, kad viešbutyje buvo vykdoma akcija: kurie užsisakė kambarį nuo gruodžio 31 iki sausio 2 dienos, tiems dvivietis kambarys kainavo 440 litų su pusryčiais, o kas užsisakė tik Naujųjų metų nakčiai –  tas pat kambarys atsiėjo 250 litų.

 

Praėjusiais metais buvo geriau

„Vilos Verenos“ savininkei Džiuljetai Garolienei šios šventės nebuvo linksmos. „Kadangi per pačias Kalėdas mirė mano mama, todėl nebuvo ūpo ko nors imtis ir linksmintis“,- kalbėjo moteris.

Tačiau kambarių užpildymą  sutrukdė sudėtingos oro sąlygos. „Viloje yra devyni numeriai, buvo rezervuoti visi, tačiau prieš kelias dienas du numerius atšaukė maskviečiai. Manau, kad tai buvo būtent dėl blogų oro sąlygų, todėl per Naujuosius metus du numeriai liko laisvi“,- pasakojo D. Garolienė.

Svečių namų „Aštuoni“ administratorė Danutė sakė, kad šie metai buvo geri. „Turėjome aštuonis kambarius ir visi jie buvo užpildyti šimtu procentų. Visi svečiai buvo lietuviai“, - pasakojo administratorė. Ji sakė, kad šiais metais jokios programos svečių namuose nebuvo.

Verslininkas Juozas Tubinas sakė, kad nei viešbutyje „Prie parko“, nei „Smilčių viloje“ atšauktų kambarių rezervacijų nebuvo. „Užpildymas buvo ne šimtaprocentinis, o maždaug 70-75 procentai“,- kalbėjo J. Tubinas. . „Praėjusiais metais kambariai buvo užimti visi, galbūt tai lėmė ir tai, jog praėjusiais metais buvo ilgesnis laisvas savaitgalis. Šiais metais žymiai vangiau žmonės rezervavosi kambarius“,- pasakojo J. Tubinas.

Jis sakė, kad dauguma brangesnių kambarių būna rezervuojami iš anksto, o pigių kambarių yra ieškomasi ir tą pačią dieną. „Matyt, brangesnius kambarius rezervuojasi netikėtumų vengiantys žmonės, kurie krupščiai planuoja savo laisvalaikį iš anksto“,- pasakojo J. Tubinas.

 

Naujieji buvo labai geri...

Šiais metais abiejuose viešbučiuose jokios šventinės programos nebuvo. „Bijojau, kad bus nedaug žmonių, todėl ir geros programos nepavyks padaryti. Norisi, kad programos kokybė būtų gera ir tenkintų klientus. Be to, programos organizavimas sukelia daug papildomų rūpesčių, nes kiti žmonės nori tylos jau iškart po dvyliktos valandos, nes atvyksta su mažais vaikais, o kiti nori linksmintis iki paryčių, todėl kiekvienam sunku įtikti. Kitais metais jau planuoju, kad viešbutyje „Prie parko“ šventinė programa tikrai bus“,- dėstė J. Tubinas.

Viešbučių savininkas sakė, kad svečiai patys galėjo lankytis viešbučio bare, savo kambariuose ar Palangos centre.

Viešbučiui Steak house „Lašas“ šie Naujieji Metai buvo itin geri. „Turime dvylika kambarių -  užpildyti buvo visi ir iš anksto. Jei būtume turėję dar daugiau kambarių, tai ir jie būtų pilni. Nors praėjusiais metais tokio populiarumo viešbutyje nebuvo, buvom užsipildę maždaug 90 procentų“,- pasakojo viešbučio administratorė Renata Reinikienė.

Viešbutis susilaukė svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Rusijos. „Kambario kaina buvo 200-250 litų, o liukso kambarys kainavo  300 litų su pusryčiais“,- pasakojo R. Reinikienė.

Viešbutyje buvo ir gyvos muzikos vakaras su šventinio vakaro vedėju. „Salėje turime 80 vietų, tai visos buvo taip pat pilnai užpildytos, nes žmonės ne tik iš viešbučio, bet ir iš gatvės buvo atėję ir užsirezervavę staliukus vakarui. Vienam asmeniui kainavo 120 litų, ant staliuko buvo padėta kiekvienam šampano taurė, šalti užkandžiai bei vaisiai. Šie metai tikrai buvo puikūs, nes žmonių buvo tiek, kiek turėjome vietų“, - kalbėjo R. Reinikienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto vandens įmonė, UAB „Palangos vandenys“, sparčią kurorto plėtrą itin gerai jaučia. „Pavyzdžiui, palyginus su 2020-ųjų metų lapkričiu, per 2021-ųjų lapkritį vandens suvartojimas mieste išaugo 5.5 procento. Tai – daug. Paradoksalu, bet žmonės, kurie paprastai atostogų važiuodavo ne į Palangą, o į užsienį, per koronaviruso pandemiją atostogavo mūsų kurorte ir, žinoma, vartojo...


Karantino metu Palangos kurortas suklestėjo – apie 30–50 turtinių vienetų būdavo parduodami kas 2–3 dienas. Kiti pajūrio būstai vidutiniškai buvo pardavinėjami už 2,2 tūkst., vėliau – 2,4 tūkst. eurų, o dabar kaina siekia 2,6 tūkst. eurų už kvadratinį metrą. 


Nuo rugpjūčio pirmos aukštai iškelta „blaivybės kartelė“ pamažu leidžiasi žemyn – Seimas antradienį balsavo už Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios vėl leidža prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais paplūdimio ir lauko kavinėse. Vadinasi, šaltas alus ir vyno taurė vėl grįžta. O kokia situacija, esant draudimams, buvo Palangos paplūdimyje?...


Nuo rugpjūčio pirmos aukštai iškelta „blaivybės kartelė“ pamažu leidžiasi žemyn – Seimas antradienį balsavo už Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios vėl leidža prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais paplūdimio ir lauko kavinėse. Vadinasi, šaltas alus ir vyno taurė vėl grįžta. O kokia situacija, esant draudimams, buvo Palangos paplūdimyje?...


Net ir atlaisvinant karantiną, iki pusės miesto poliklinikos paslaugų – ir kai kurios gydytojo konsultacijos – bus ir toliau teikiamos tik nuotoliniu būdu. Miesto poliklinikoje nuo šiol jus sustabdys prie registratūros – joje bus reguliuojami pacientų srautai pas gydytojus. Po kiekvieno paciento apsilankymo bus dezinfekuojamos ir vėdinamos patalpos. Prie gydytojo...


Saugodama kurorto gyventojus nuo galimos grėsmės, Palangos miesto Savivaldybė priėmė sprendimą, pagal kurį nuo pirmadienio uždrausta apgyvendinti svečius tiek viešbučiuose, tiek privačiuose būstuose.


Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino: viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni svečių, kurie, skirtingai nei ankstesniais metais, nelaukė paskutinės minutės ir rezervavosi vietas jau lapkričio pradžioje. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, būta per Naujųjų metų sutiktuves, tačiau ir Kalėdos buvo dosnesnės nei...


Daugelis viešbučių, vilų ar svečių namų džiaugėsi gerai prasidėjusia kambarių rezervacija Naujųjų metų nakčiai, deja, pranašaujami blogi orai daug svečių tiesiog atbaidė. „Žiniasklaida pranešė geriau pasilikti namuose, nevažiuoti į tolimesnes keliones ir panašiai. Tokios pranašystės mums buvo nenaudingos, nes net septynių kambarių numerių rezervacija buvo atšaukta. Žmonės motyvavo blogais...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius