NAUJIENŲ PABIROS

Avarija: sekmadienį, apie 15.15 val., Kretingos policija gavo pranešimą, kad kelyje Palanga–Darbėnai, šalia Joskaudų kaimo, įvykus avarijai yra daug sužeistų žmonių, tarp jų du 7 ir 10 metų vaikai.
Į įvykio vietą išvyko dvi medikų brigados.
Avarija įvyko susidūrus dviems automobiliams – „Volvo“ ir „Fiat Lancia Lybra“. Pastarasis, važiuodamas nuo Darbėnų Palangos link, lengvame posūkyje išvažiavo į priešingą eismo pusę ir kaktomuša rėžėsi į automobilį „Volvo V40“. Keturi žmonės iš šio automobilio išvežti į ligoninę, tarp jų vienas vaikas. Ligoninėje atsidūrė ir „Fiat Lancia Lybra“ keleivis ir vienas vaikas. Apie jų būklę kol kas žinių nėra.
Per avariją nenukentėjo tik ją sukėlęs vyriškis, kurio automobilis po susidūrimo perskrido net per pakelės griovį. Vyriškis buvo blaivus ir kaltę dėl incidento pripažino.
Sekmadienį pajūryje protarpiais snigo, keliai provėžuoti ir slidoki. Avarijos metu Kretingos rajone smarkia snigo ir pustė.
Euras: Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos sausio mėnesį atliko 369 ūkio subjektų (240 miestų savivaldybėse ir 129 rajonuose) prekių ir paslaugų dvejopų kainų nurodymo atitikties patikrinimus. Patikrinti 46 ūkio subjektai, kurie yra pasirašę geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, t.y. 12,5 proc. visų tikrintų inspekcijos ūkio subjektų.
Gauti 22 pranešimai iš vartotojų dėl prekių ir paslaugų dvejopų kainų nurodymo atitikties pažeidimų. Atlikti 361 pirminiai ir 8 pakartotiniai patikrinimai. Patikrinimų su pažeidimais procentas pirminiuose patikrinimuose – 14,4 proc. (52 patikrinimai), pakartotiniuose pažeidimų nenustatyta. Dėl rastų pažeidimų 52 ūkio subjektams (pardavėjams, paslaugų teikėjams) paskirti įspėjimai.
Didžiųjų miestų apskrityse atlikti 187 patikrinimai, t.y. 50,7 proc. visų patikrinimų. Šiose apskrityse atliktuose patikrinimuose – 12,8 proc. patikrinimų su nustatytais pažeidimais (iš 187 atliktų patikrinimų – 24 nustatyti pažeidimai). Inspekcijos duomenimis, daugiausia pažeidimų nustatyta Klaipėdos apskrityje – iš 40 patikrinimų – 37,5 proc. patikrinimų su pažeidimais. Situacija nesikeičia, Klaipėdos apskritis lieka „pirmaujanti“ pagal nustatytus pažeidimus. Mažesnių miestų apskrityse atliktuose patikrinimuose – 15,4 proc. patikrinimų su nustatytais pažeidimais (atlikti 182 patikrinimai ir iš jų 28 nustatyti pažeidimai).
Patalpos: nuo pirmadienio Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) pacientai bus operuojami naujose moderniose operacinėse patalpose. Trylikos operacinių renovacija atsiėjo, skaičiuojant senąja valiuta, 12,26 mln. litų.
Pasak ligoninės vadovo prof. Vinso Janušonio, per metus KUL atliekama per 27 tūkstančius operacijų, tačiau tikimasi, kad jau kitąmet arba 2017-aisiais bus atliekama ir po 30 tūkst. operacijų per metus. Pasak KUL Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos vadovės Renatos Paškevičiūtės, pokyčius ligoninėje pajus ir pacientai, mat dabar bus galima atlikti daugiau operacijų ligoniams, kurie laukia eilėse.
„Atidarytas mūsų ligoninėje didžiausias 13 operacinių blokas, kuriame atliekamos pačios sudėtingiausios planinės ir visos skubios operacijos pacientams, patyrusiems daugybines traumas, galvos traumas. Dabar turėsime daugiau operacinių ir galėsime aptarnauti daugiau ligonių, kuriems reikia operacinio gydymo“, – sakė R. Paškevičiūtė.
Ligoninės atstovai pabrėžė, jog nuo 2007-ųjų, kai buvo pradėta KUL operacinių renovacija, buvo ne tik įrengtos šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios operacinės, bet iš dalies atnaujinta ir medicininė įranga: operaciniai stalai, narkozės, dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatai, medicininių dujų sistema, pacientų būklės sekimo monitoriai, operaciniai šviestuvai, mikroskopai ir kt.
„Palangos tilto“, ve.lt inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Įvardijo ryškiausias vestuvių pajūryje tendencijas: vienos vietos nesirenka niekas
2023 08 14 | Rubrika: Miestas
Santuokų Klaipėdoje mažėja. Nuo šių metų birželio iki spalio uostamiestyje bus užregistruota beveik pusšimčiu mažiau santuokų negu praėjusiais metais tokiu pat metu.
Euro šykšti ir tie, kurie sau leido atostogas Palangoje – tai pajuto net padavėjai
2022 08 18 | Rubrika: Miestas
Palanga vasaros metu pritraukia minias jaunuolių, norinčių užsidirbti.
Valstybės dienos proga Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma antradienį, liepos 6-ąją, pakviesti į Prezidentūrą bendravo ir su Ukrainos Prezidentu Volodomyr Zelensky.
Šiandien, vasario 27 d., Vilniuje atidaryta fotoportretų paroda #AmžiusNesvarbu. Prie idėjos realizavimo prisijungusi parodoje eksponuojamų fotoportretų autorė, šventojiškė Neringa Rekašiūtė svajoja gyventi visuomenėje, kurioje kiekvienas žmogus būtų matomas, girdimas ir vertas pagarbos.
Jonavos „Jonava“ Palangoje įveikė „Palangą“
2017 11 27 | Rubrika:
Šeštadienį Palangoje vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse pergalę iškovojo „Jonavos“ (7-9) krepšininkai 94:91 (22:19, 23:27, 23:20, 26:25), įveikę šeimininkus „Palangos“ (6-10) krepšininkus.
Prezidentės pastebėtas jaunasis Palangos talentas kultūros viltimi savęs nevadina
Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 12 14 | Rubrika: Miestas
Kol Palanga laukia žvaigždžių atlikėjų iš užsienio naujojoje Koncertų salėje, geriausios koncertų salės atsiveria vienam talentingiausių kurorto atlikėjų – jaunajam akordeono virtuozui Algirdui Benečiui. Jo mikliai po klaviatūrą bėgiojantys pirštai širdį priverčia plakti atliekamo kūrinio ritmu. Moksleivio talentą yra pripažinę ir žinovai – ne viename...
Naujienų pabiros 1
2014 01 20 | Rubrika: Miestas
Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.
Naujienų pabiros
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas
Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.
„Atleto“ sportininkai – Lietuvos čempionai bei prizininkai
„Palangos tilto“ informacija, 2013 10 10 | Rubrika: Sportas
Spalio 5 d. Kaune vyko atviros Lietuvos fitneso ir kultūrizmo federacijos taurės pirmenybės. Jose dalyvavo 68 sportininkai iš visų mūsų šalies miestų.
„Palangos“ čempionų vairininkas kelia kartelę komandai ir miestui aukštyn
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 29 | Rubrika: Sportas
Palangos futbolo komanda „FK Palanga“, regis, pasiekė, kas atrodytų mažo kurorto komandai yra nepasiekiama – tapo Lietuvos Futbolo federacijos Vakarų zonos nugalėtoja. Laimėtojų apetitas auga – komanda siekia kitais metais jėgas išmėginti I-oje lygoje. Komandos sėkmę sunku įsivaizduoti be jos vairininko – futbolo klubo „Palanga“ vyriausiojo...