Naujo stiliaus kiokušin karatė seminaras pateisino ir lietuvių, ir užsieniečių lūkesčius

Palangos tiltas, 2022-05-10
Peržiūrėta
1075
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujo stiliaus kiokušin karatė seminaras pateisino ir lietuvių, ir užsieniečių lūkesčius

Kiokušin karatė klubas „Shodan“ šiemet ėmėsi iniciatyvos surengti pirmąjį tarptautinį treniruočių seminarą ir Palangoje įvykusiu renginiu liko itin patenkintas. Pajūryje susirinko per 200 sportininkų, kurių treniruotėms vadovavo patyrę meistrai.

Tarptautinio treniruočių seminaro idėja gimė „Shodan“ įkūrėjo, praeityje garsaus kovotojo Luko Kubiliaus (Pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionato 3 vietos laimėtojas, Pasaulio taurės vicečempionas, 2 kartus Europos sunkaus svorio čempionas) galvoje.

„2019 metais buvau pakviestas kaip pagrindinis instruktorius į tarptautinę stovyklą Barselonoje. Mane tuomet pakvietė 2 kartus pasaulio ir 7 kartus Europos Jonathanas Tineo, – pasakojo L. Kubilius. – Stovykla Barselonoje rengiama jau daugiau nei 10 metų, 2019-aisiais į ją susirinko daugiau nei 300 dalyvių iš skirtinguose žemynuose įsikūrusių 20 valstybių. Ten ir pamačiau, kad stovykla vyksta kiek kitaip nei pas mus įprasta – visas dėmesys skiriamas tik kovos technikai, svečiai iš karto dirba porose. Pagalvojau, kodėl gi Lietuvoje nepadarius tokios stovyklos?“

Pirmoji treniruočių stovykla Lietuvoje turėjo įvykti 2020 metų kovo viduryje, bet būtent tada prasidėjo suvaržymai dėl COVID-19 ir renginį teko atšaukti.

„Šiemet savo mintį pratęsėme ir kartu su mano mokytoju vienu kiokušin karatė pradininkų Lietuvoje Vladimiru Silvaško nusprendėme, kad ta stovykla vis dėlto turi įvykti, –  pasakojo „Shodan“ vadovas. –  Taip ir ėmėmės organizavimo. Pirmiausia norėjome pakviesti tuos pačius instruktorius, kuriuos kvietėme 2020-aisiais, bet vienas iš jų negalėjo atvykti. O pats Barselonos stovyklos rengėjas J. Tineo prisiderino ir jo sulaukėme Lietuvoje.“ 

Užsiėmimus treniruočių stovyklos dalyviams vedė J. Tineo, V. Silvaško ir L. Kubilius. 

„Stovyklos turinys buvo įdomus, vyko 5 užsiėmimai po 2 valandas. V. SIlvaško, J. Tineo ir aš dalinomės kovine patirtimi, rodėme kombinacijas, visiems buvo įdomu ir, manau, visi dalyviai liko patenkinti. Atsiliepimai buvo labai geri, manau, daug kas jau laukia kitų metų stovyklos ir visiems įdomu, koks bus mūsų kitas svečias“, –  svarstė stovyklos rengėjas.

„Shodan“ savo veiklą pradėjo Klaipėdoje, bet geografiškai klubas jau išsiplėtė net už Žemaitijos regiono ribų, o pirmajai tarptautinei stovyklai pasirinko Palangą. 

„Mūsų klubas turi jau 11 metų veikiančią grupę Palangoje, jos auklėtiniai yra daugkartiniai Europos čempionatų dalyviai, turime Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narių, Europos jaunimo čempionatų prizininkų. Palanga garsėja ne tik kaip kurortas, bet ir kaip labai stiprus kiokušin karatė miestas, –  aiškino L. Kubilius. – Dėkoju Palangos savivaldybei, kuri turi puikią sporto bazę ir prisidėjo prie mūsų renginio. Visi dalyviai liko labai patenkinti turėtomis sąlygomis ir, neabejoju, kad su malonumu ateityje sugrįš į šį puikų kurortą.“

Stovyklos iniciatorius tikėjosi, kad į pirmąjį renginį sutrauks 100-120 dalyvių, tačiau tikrovė viršijo lūkesčius dvigubai.

„Tikrai džiaugiamės dalyvių gausa, į stovyklą užsiregistravo net 217 žmonių. Tarp jų buvo ne tik lietuviai. Sulaukėme svečių iš Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, o vienas instruktorių, kaip jau minėjau, buvo ispanas. Džiugina, kad dalyvavo net 35 klubų atstovai, tad stovykla lūkesčius tikrai pateisino, – dėstė L. Kubilius. –   Svečiai liko maloniai nustebinti aukšta kovotojų technika, nes stovykloje dalyvavo ir dauguma Lietuvos rinktinės narių, buvo daug aukšto meistriškumo sportininkų. Tiesa, turėjome ir sveikatingumo, senjorų, jaunučių, jaunių grupės, tad visi turėjo progą pabūti su savo amžiaus ir sportinio lygio grupėmis. Manau, su šiuo sprendimu labai gerai pataikėme. Stovyklą sulaukė didelio susidomėjimo., visų dalyvių atsiliepimai buvo labai geri, tad neabejoju, kad visi norės kitais metais sugrįžti tiek į seminarą, tiek į puikų miestą. Taip pat manau, kad kitais metais turėsime ir ženklų dalyvių skaičiaus padidėjimą.“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje įvyko antrasis tarptautinis kiokušin karatė seminaras „Baltic Fighting Camp“, kuriame šiais metais dalyvavo net 280 sportininkų iš 6 valstybių.


Balandžio 16 dieną Kėdainių arenoje vyko Lietuvos kiokušin karatė U-16, U-18 ir U-20 čempionatas, į kurį susirinko net 335 sportininkai iš 36 Lietuvos klubų.


Tave labai vertinau dar būdama ketverių, kai paskui mamą sekiodavau, klausinėdama, kokia čia raidė, o kokia čia.


Kiokušin karatė klubas „Shodan“ šiemet ėmėsi iniciatyvos surengti pirmąjį tarptautinį treniruočių seminarą ir Palangoje įvykusiu renginiu liko itin patenkintas. Pajūryje susirinko per 200 sportininkų, kurių treniruotėms vadovavo patyrę meistrai.


Kiokušin karatė klubas „Shodan“ šiemet ėmėsi iniciatyvos surengti pirmąjį tarptautinį treniruočių seminarą ir Palangoje įvykusiu renginiu liko itin patenkintas. Pajūryje susirinko per 200 sportininkų, kurių treniruotėms vadovavo patyrę meistrai.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Savaitgalį Panevėžyje vykęs Lietuvos kata (kovos technikos demonstravimas) čempionatas išaiškino stipriausius Lietuvos kyokushin karate sportininkus. Sėkmingai šiose varžybose startavo visi Palangos karatė kyokushin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, iškovoję net 4 medalius – 1 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos medalius.


Savaitgalį Kaune vyko Lietuvos jaunučių, gimusių 2000–2001 m., žaidynių finalinis etapas. Šiose varžybose buvo varžomasi ne tik asmeninėje įskaitoje, bet ir pagal savivaldybes bei trenerių įskaitoje.


Praėjusį savaitgalį Anykščiuose vyko Lietuvos karate kiokušin jaunučių (14-16 m.) varžybos, kuriose puikiai startavo karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ nariai. Varžybose, kuriose dalyvavo virš 100 dalyvių, buvo suformuota Lietuvos nacionalinė rinktinė, kuri gruodžio 2 dieną Lenkijoje varžysis Europos jaunučių čempionate. Vietas rinktinėje...


Rengiamas fotografų seminaras „Šventoji 2010“  1

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Balandžio 30-gegužės 2 dienomis Šventojoje vyks II-asis fotografų seminaras „Šventoji 2010“, kurią rengia asociacija „Palangos fotoklubas 750“ ir sveikatos centras „Energetikas“. Prieš dvejus metus pirmą kartą rengtas seminaras pasiteisino, tad norėdami pažymėti prasidėjusį pavasarį bei suteikti jam dar daugiau spalvų, fotomenininkai kviečia prisijungti ir turiningai drauge praleisti laiką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius