Naujoji Palangos autobusų stotis šiandien atveria duris visuomenei

Palangos tiltas, 2014-12-04
Peržiūrėta
2573
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujoji Palangos autobusų stotis šiandien atveria duris visuomenei

Nuo pirmadienio, po vidurnakčio, į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją autobusų stotį, įsikūrusią Klaipėdos pl., prie Statoil degalinės. Iškilmingas naujosios stoties atidarymas įvyks šiandien, penktadienį, 11 valandą, tad pageidaujantiems palangiškiams dar nevėlu atvykti į ceremoniją ir patiems dalyvauti šiame renginyje.

Išskirtiniai reikalavimai
Autobusų stotis – miesto vizitinė kortelė, todėl nenuostabu, kad naujajam pastatui – tiek funkcionalumui, tiek fasado išvaizdai – buvo keliami išskirtiniai reikalavimai. Bene labiausiai visiems pastebimas – neįprastos formos komplekso fasadas, puoštas „bangomis“, bei itin modernus pastato apšvietimas – jis bus apšviestas visą parą, o apšvietimas, jo intensyvumas, spalvinės gamos bei šviesų koncentracija bus reguliuojami pasitelkus specialią kompiuterinę programą. Apšvietimas „pulsuos“, nuolat kis jo spalvos.
„Trečdalį metų laiko Lietuvoje yra gan tamsu ir niūru, todėl būtent naujojo pastato apšvietimui buvo sutelktas ypatingas dėmesys. Ties kiekviena „banga“ sutelktas LED-inis apšvietimas, kuris paskleis spindulius lygiai ant viso fasado ar į tam tikrą jo plotą“, – sakė naujosios Palangos autobusų stoties statybos užsakovo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Keleiviams bus patogu
Autobusų stotyje yra įrengta moderni laukimo salė, bilietų kasos, sanitariniai mazgai, kurorto svečių patogumui čia veiks ir informacinis centras. Perone yra 16 autobusų stovėjimo aikštelių, taip pat bus įrengtos atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, padėsiančios užtikrinti keleivių saugumą.
Naujoji kurorto autobusų stotis per parą galės priimti iki 300 autobusų. Dabartinės pajėgumai gerokai mažesni – per parą čia galima priimti iki 200 autobusų.
 

Patogus susisiekimas
Kad gyventojai, norintys iš stoties nukakti į centrinę kurorto dalį, nepajustų nepatogumų, jiems nuo pirmadienio bus siūlomas naujas autobusų maršrutas, padėsiantis sutrumpinti kelią nenorintiems ar negalintiems vaikščioti pėsčiomis. Į centrinę dalį nuvešiančio visuomeninio transporto laukti reikės vos keliolika minučių ar dar trumpiau.
Naujasis maršrutas driekiasi per patį miesto centrą. Iš stoties išvykęs autobusas sustos septyniose stotelėse: 1. Ganyklų g. ties V. Jurgučio pagrindine mokykla; 2. Ganyklų g. ties „Šiaulių“ banku; 3. Ganyklų g. ties naujuoju policijos komisariatu; 4. Druskininkų g. ties parduotuve „Du broliai“; 5. Vytauto g. ties viešbučiu „Žalias namas“; 6. Vytauto g. ties centrine miesto aikšte; 7. Kretingos g. ties poliklinika. Apsukęs ratą miesto centru, autobusas grįš į stotį.
Visuomeninis transportas šiuo maršrutu kursuos kas 20 minučių nuo 7.10 val. iki 19 val.
 

Sumažės tarša
Neabejojama, jog autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – kurortinės dalies, kur ilsisi daug Palangos svečių – patogumą netruks pajusti tiek poilsiautojai, tiek ir miesto gyventojai.
Tokią išvadą leidžia daryti statistika – vasaros dienomis į Palangos centre esančią stotį atvyksta maždaug 200 autobusų kasdien, taigi šioje miesto dalyje gyvenantys bei besiilsintys žmonės susiduria su nemenka transporto priemonių keliamo triukšmo bei didelių automobilių srautų problema.
Autobusai – nuo pirmadienio
„Autobusai į naująją stotį galės važiuoti nuo ankstyvo pirmadienio ryto. Tokia tvarka – transporto įstatymai reikalauja, kad iškart po tokio infrastruktūros objekto atidarymo nepradėtų kursuoti autobusai – būtina viską išbandyti“, – sakė Mantas Rinkūnas, UAB „Palanga properties“, užsakiusios naujosios stoties projektą, atstovas.
Anot jo, bene maloniausia jam tekusi užduotis pastarosiomis savaitėmis – kuruoti parodos apie senąją autobusų sotį naujoje stotyje atidarymą. „Gyventojai nešė senas nuotraukas, kuriose įamžintos senosios stoties atidarymo ir gyvavimo akimirkos. Parodai atrinkome 40 fotografijų, kurias galės pamatyti kiekvienas, penktadienį dalyvausiantis autobusų stoties, o taip pat ir šios parodos atidaryme“, – kalbėjo M. Rinkūnas.
 

Palangos miesto savivaldybės inf.
 

Jūsų komentaras:

Neidomu... 2014-12-05 08:47 (. / IP: 86.100.63.40)
O kas pagalvojo ir apie žmogų?-niekam nėra idomu !.. Jog pastovūs srautai atvyksta ir išvyksta..kad ir į/iš "Gintaro" , "Linas" bei aplinkiniai gyventojai vargs,... kol nukaks į NAUJĄJĄ autobusų stotį Bijote realybės?.. todėl apie tai nė miaukt?

Taip pat skaitykite

Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Nuo gruodžio aštuntosios pradėjusi veikti naujoji Palangos autobusų sotis sulaukia vis daugiau gerų atsiliepimų. Ir nors kai kurie keleiviai dar padūsauja, kad centre būta patogiau, absoliuti dauguma tiek į Palangą atvykstančių svečių, tiek pačių palangiškių pripažįsta: sąlygos čia tokios, kokių reta visoje Lietuvoje. O vežėjai pabrėžia: net ir didžiųjų miestų autobusų stotys...


Šiandien, penktadienį, Palangoje atidaryta naujoji autobusų stotis. Moderniame komplekse įsikūrė ir didžiausias kurorte „Maxima XX“ prekybos centras.  Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, 16 dengtų peronų, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui...


Nuo pirmadienio, po vidurnakčio, į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją autobusų stotį, įsikūrusią Klaipėdos pl., prie Statoil degalinės. Iškilmingas naujosios stoties atidarymas įvyks šiandien, penktadienį, 11 valandą, tad pageidaujantiems palangiškiams dar nevėlu atvykti į ceremoniją ir patiems dalyvauti šiame renginyje.


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Naujoji Palangos autobusų stotis nustebins išskirtiniais sprendimais

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 10 20 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją stotį, kuri duris atvers kiek daugiau nei po mėnesio. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras –lankytojus nustebins ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas.


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...


Kad dabartinė autobusų stotis nebeatitinka jokių kurorto vizitinei kortelei keliamų reikalavimų, kalbama ir rašoma seniai. Po praėjusių rinkimų į savivaldybes keturios partijos, sudariusios valdančiąją daugumą Palangoje, pasirašydamos koalicijos sutartį į jį įrašė punktą: iškeldinti autobusų stotį iš miesto centro į aikštelę prie „Statoil“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius