Naujoji Palangos bibliotekos direktorė Agnė Abramovičienė: „Esu ne už revoliuciją, o už evoliuciją, tad jokių staigių naujovių ar permainų neplanuoju“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-04-06
Peržiūrėta
1990
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Agnė Abramovičienė
Agnė Abramovičienė

Savivaldybės konkursą Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorės pareigoms užimti laimėjusi buvusi Šilutės Turizmo Informacijos Centro direktorė Agnė Abramovičienė sakė „Palangos tiltui“, kad išskiria keturias pagrindines strategines savo veiklos kryptis.

– Kodėl dalyvavote konkurse?

– Dalyvavau, nes manau, kad darbas bibliotekoje yra prasmingas ir įdomus. Ir manau, kad galiu jį dirbti. Taip pat labai skatino mano vyras. Tai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi.

– Kokį savo ketinimų planą pateikėte konkurso komisijai?

– Išskyriau keturias pagrindines strategines savo, kaip direktorės, veiklos kryptis.

Pirma, kurti biblioteką, kaip visiems atvirą, šiuolaikišką, patrauklią, bendruomenišką informacinę-kultūrinę erdvę, skatinančią skaitymą, savęs ugdymą, bendravimą bei mokymąsi visą gyvenimą.

Antra, teikti bibliotekos vartotojams aukščiausios kokybės informacines ir kultūrines paslaugas bei plėsti jų įvairovę.

Trečia, siekti išlaikyti esamus bibliotekos paslaugų vartotojus ir pritraukti naujų.

Ketvirta, formuoti motyvuotą, vieningą ir rezultatyvią bibliotekos darbuotojų komandą.

Neturite ankstesnės darbo bibliotekose patirties, tad kur jūs jos semsitės?

– Jau žinau, kad turiu labai šaunią komandą. Jie jau per pirmas dvi savaites labai daug mane išmokė. Taip pat matau, kad visos šalies bibliotekininkų bendruomenė yra labai aktyvi – susibūrusi į asociacijas, draugijas, regionines tarybas. Jau teko susipažinti su nemažai kolegų iš kitų bibliotekų šiuose formatuose. Visi labai atvirai dalinasi tiek gerąja patirtimi, tiek iššūkiais ir jų sprendimo būdais.

– O kokias naujoves norėtumėte jūs įnešti? O gal siūlysite daugiau paslaugų? Kokių?

– Aš visada esu ne už revoliuciją, aš – už evoliuciją. Todėl tikrai jokių staigių naujovių ar permainų neplanuoju. Matau, kad biblioteka ateityje galbūt galėtų plėsti kultūrinės edukacijos paslaugų sritį. Taip pat biblioteka ateityje bent jau vasaros sezono metu galbūt galėtų išeiti iš savo „namų“ ir įsikurti kur nors mieste, arčiau pačių palangiškių ir čia besiilsinčių poilsiautojų. Panašiai  kiekvieną vasarą yra Klaipėdoje – eini, eini ir staiga vienoje iš jo aikščių „papuoli“ į biblioteką. Tačiau bet kokia paslaugų plėtra turi būti gerai apgalvota ir išdiskutuota viduje viso bibliotekos kolektyvo, kad visi tikėtų, kad mums visiems to reikia.

– Kokių galimybių matote bibliotekai užsidirbti?

– Biblioteka jau ir dabar užsidirba iš ilgalaikės patalpų nuomos, trumpalaikės patalpų nuomos renginiams, mokamų tradicinių bibliotekos paslaugų. Manau, kad šaunu, kai biudžetinės įstaigos sugeba užsidirbti papildomų lėšų savo veiklai. Bet visada reikia galvoti apie tai, kad už kiekvieną mokamą paslaugą sumoka ne kas kitas, o mūsų bendrapilietis, iš kurių suneštų pinigų ir yra išlaikomos įstaigos. Todėl manau, kad šioje srityje turi būti išlaikomas sveikas balansas. Projektinė veikla, įvairių fondų finansavimas yra gera galimybė pritraukti papildomą finansavimą bibliotekai.

Kokias patalpas ketinate išnuomuoti? O kavinės operatoriaus ieškote?

– Biblioteka nuomoja dvejas patalpas. Vienas – galerijos veiklai, kitas maitinimo paslaugų teikimui. Šiuo metu, kaip tik esame paskelbę patalpų nuomos konkursą kavinės veiklai vykdyti ir labai laukiame interesantų.

– Ar svarstote priimti daugiau darbuotojų? Kokių?

– Apie tai kalbėti dar tikrai labai anksti. Reikia detaliai perprasti viso kolektyvo dinamiką, stipriąsias puses ir tik tada mąstyti, ar padengiame visus bibliotekai reikalingus darbo barus, ar kažkurį reikia stiprinti. 

– Ar vykstant globaliai skaitmenizacijai, knygų išdavimo skyrius keisis jums vadovaujant? Kaip?

– Bibliotekos keičiasi neišvengiamai, kaip ir visas pasaulis, atsiranda vis naujų inovacijų įvairiose srityse. Kad ir kiek į mūsų gyvenimą įsismelktų skaitmenizacija, gyvo pokalbio su profesionaliu, savo darbą išmanančiu bibliotekininku ar bibliotekininke, gyvo patarimo, rekomendacijos ir pagalbos niekas nepakeis.

– Kokio palinkėjimo sulaukėte iš ilgamečio bibliotekos direktoriaus Kęstučio Rudžio?

– Gerbiamo Kęstučio Rudžio dar neturėjau progos sutikti. Bet tikiu, kad tų progų dar atsiras.

Koks jūsų gyvenimo devizas?

– Kasdien kurk geriausią savo paties versiją.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybės konkursą Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorės pareigoms užimti laimėjusi buvusi Šilutės Turizmo Informacijos Centro direktorė Agnė Abramovičienė sakė „Palangos tiltui“, kad išskiria keturias pagrindines strategines savo veiklos kryptis. 


Nors Savivaldybė nepatvirtino,„Palangos tiltas“ išsiaiškino, kad Palangos miesto savivaldybės skelbtą konkursą užimti Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorės pareigas laimėjo Šilutės Turizmo Informacijos Centro direktorė Agnė Abramovičienė. Skaitykite naujame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje.


Ingą Galdikienė, naujoji UAB „Palangos klevas“, valdančios Palangos ir Šventosios turgus, direktorė, mini savo pirmąjį mėnesį naujose pareigose. Tiems, kurie stebisi, kad ji, buvusi vieno Palangos lopšelio-darželio ikimokyklinio auklėjimo pedagogė, dalyvavo ir laimėjo konkursą vadovauti miesto turgui, ji atsako paprastai: „Turiu aukštąjį universitetinį išsilavinimą, atitinkantį šiai pareigybei...


Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje lapkričio 7 - 30 dienomis eksponuojama Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos paroda „Atgiję iš eilėraščių“ .


Nauja bibliotekos paslauga – knygų grąžinimo dėžė

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 09 | Rubrika: Miestas

Nespėjote grąžinti pasiskolintos knygos bibliotekos darbo metu? Jau galite tai padaryti ir kai biblioteka uždaryta. Knygų grąžinimo dėžė yra prie pagrindinio įėjimo į biblioteką iš Vytauto gatvės. Knygų grąžinimo dėžė atidaroma bibliotekai baigus darbą. Dėžė bus atidaryta ir tomis dienomis, kai biblioteka nedirba (sekmadieniais, šventinėmis dienomis ir pan.). Maloniai...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Palangos kultūros gyvenimą jau ne pirmą kartą krečia nemalonūs skandalai. Tačiau Palangos kultūros ir jaunimo centre dirbančių darbuotojų kantrybė, panašu, pasiekė aukščiausią viršūnę – traukiasi net septyni jo darbuotojai. Kas už to slypi? Visuotinis nusivylimas miesto kultūros politika? Kivirčas tarp kelių ryšių personalijų? Ar gudrus ėjimas...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius