Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-03
Peržiūrėta
1900
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujųjų metų sutiktuvės – daug  ramesnės nei pernai
Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.

Ikiteisminių tyrimų nepradėta
„Ilgasis Kalėdų savaitgalis mums buvo labai ramus. Naujųjų metų naktį iškvietimų buvo, bet, jei lygintume su ankstesniais metais, šios šventės – daug ramesnės“, – sakė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas.
Pasak viršininko, policijos pareigūnai buvo kviečiami dėl triukšmo ar raminti įsikarščiavusių bei besistumdančių švenčiančiųjų.
„Manome, kad iš dalies tokias ramias Naujųjų metų sutiktuves galėjo sąlygoti prastokas oras. Reguliavusieji transporto priemonių eismą patruliai pastebėjo, jog atvykstančių į kurortą automobilių srautas buvo mažesnis nei pernai. Pastebėta ir tai, kad, tarkim, J. Basanavičiaus gatvėje buvo daug mažiau šiukšlynų, beveik nebuvo sudaužytų butelių, kaip ankstesniais metais“, – kalbėjo A. Katkauskas, pridūręs, jog pajėgų patruliuoti švenčių naktimis kurorte pakako.
Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė informavo, jog gruodžio 31-ąją – sausio 1-ąją iš viso užregistruoti 43 policijos pareigūnų iškvietimai.
„Jokių ypatingesnių įvykių nebuvo, ikiteisminių tyrimų nepradėta“, – sakė J. Rinkevičienė, pridūrusi, jog šie duomenys dar gali keistis, nes kartais gyventojai apie įvykius praneša kiek vėliau.

Palangoje ugniagesių pagalbos neprireikė
„Jokių rimtesnių incidentų nei per Kalėdas, nei per Naujųjų metų sutikimo naktį nebuvo – nuo tilto į jūrą niekas nešokinėjo, gaisrų nekilo, – sakė ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis. – Norėtųsi, kad visos šventinės naktys tokios būtų“.
Tiesa, Naujųjų metų naktį prireikė pagalbos medikams – be ugniagesių pagalbos jie nesugebėjo iš namų išnešti ligonio Šventojoje. Taip pat buvo vykta padėti kretingiškiams gesinti gaisro Darbėnuose, tačiau jo būta nedidelio, ir kolegos ugnį įveikė iki palangiškiams atvykstant.
„Kas mus itin nudžiugino – kad šiemet nebuvo jokių didesnių nelaimingų įvykių, susijusių su pirotechnika bei petardų sprogdinimu. Norėtųsi tikėti, kad žmonės po truputį tampa sąmoningesni bei supratingesni“, – pastebėjo V. Jarulis.

Dukart mažiau iškvietimų
„Kalėdos ligoninėje apskritai buvo ramios, medikai su baime ir nerimu laukė Naujųjų metų sutiktuvių, – pasakojo Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas Remigijus Alvydas Kirstukas. – Pernai šventinę naktį į mus kreipėsi 24 žmonės – ir traumuoti, ir muštynėse sužaloti. Šiemet jų buvo lygiai du kartus mažiau“.
Vedėjas paminėjo, jog dvylika pacientų buvo „chirurginiai“. Rimčiausia trauma – naktį prie jūros nuo kopos bandęs šokti jaunuolis susilaužė koją.
„Vieną moterį sužeidė petarda, jai prakirsta lūpa. Suteikus pagalbą, ji išleista namo“, – apie vienintelį su pirotechnika susijusį incidentą užsiminė R. A. Kirstukas.

Sudužęs butelis – tik vienas
„Jokių problemų dėl šiukšlių šiais metais nebuvo. Po Kalėdų miestas atrodė taip, lyg būtų praėjęs eilinis savaitgalis. O ir po Naujųjų metų sutiktuvių buvo palyginti švaru“, – tvirtino bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Pasak direktoriaus, sprendžiant pagal tai, kiek buvo surinkta ir išvežta šiukšlių, o ypač – fejerverkų pakuočių bei šampano butelių, galima teigti, jog Gyvatės metai sutikti dukart ramiau nei Drakono – visų atliekų surinkta lygiai perpus mažiau.
„Pernai turėjome vargo su stiklo duženomis. Šiemet jų praktiškai nebuvo. Tik vienoje vietoje radome sudaužytą šampano butelį, bet ir tai panašu, jog jis ne tyčia sukultas, o tiesiog išsprūdo iš rankų“, – sakė K. Skierus.

 

   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje mirė 42 884 žmonės – tai 4 862 asmenimis mažiau negu 2021 m. dėl COVID-19 pandemijos pabaigos. 


Praėjusiais metais dėl kreditorinių įsipareigojimų nevykdymo areštuojamo turto kiekis mažėjo, tačiau tarp areštuotų objektų pateko ne ką mažiau originalūs ir neįprasti turtai. 


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy gali pasirašyti visi. Tačiau, teisybės dėlei, tokios iniciatyvos jau pernai, VRM...


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Jau startavus 2014-iesiems, atminties ekrane vėl, tarsi Lemties burtininkui paliepus, atšvinta šviesaus atminimo Palangos inteligento, kolegų medikų, o ypatingai – ligonių, pacientų tebegerbiamo, nes dar ir dabar geražodžiais paminimo žemaičio, taktiško, kuklaus gydytojo Jono Šipalio (1941-2009) veidas, vėl ataidi jo visada ramumu, kantrybei nuteikinėję žodžiai: „Žinai, bičiuli, kitiems...


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius