Nelaukti iššūkiai Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogams

Palangos tiltas, 2020-04-03
Peržiūrėta
66
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.
Pedagogo profesijai netrūksta tokių teigiamų emocijų, kaip pasitenkinimas, džiaugsmas ir pasididžiavimas. Ko gero mažiausiai iš visų emocijų yra vertinama nuostaba. Tačiau, būtent ją mes dažniausiai jaučiame, kai įvyksta kas nors malonaus, ko tikrai nesitikėjome. Mokyklos pedagogai pradėję įgyvendinti nuotolinio ugdymo procesą, nesitikėjo, kad taip gali būti nustebinti ugdytinių tėvų gebėjimu įsijungti į vaiko ugdymo(si) procesą. Neslėpsime, kad iki veiklos pradžios buvo įvairių trikdžių: dalis tėvų negalėjo prisijungti prie elektroninio dienyno, kita dalis tikėjosi, kad nuotolinis ugdymas tai tiesioginis mokytojos bendravimas su vaiku, dar kitiems būtų buvę smagu, kad visas ugdymo procesas būtų paremtas tik video medžiaga ir t.t. Išsiaiškinę su ugdytinių tėveliais nuotolinio ugdymo „paslaptis“, pedagogai jau suplanavo ir antros savaitės ugdymo turinį.
Grįžkime prie emocijos – NUOSTABA. Mokytojai yra nustebinti nuotolinio ugdymo grįžtamuoju ryšiu: tėveliai ne tik kūrybiškai įgyvendina savaitės plano užduotis, bet suranda laiko pasidalinti nuotraukomis, video įrašais, vaikų piešiniais, vaiko emocijomis apie patirtus džiaugsmus, sėkmes ir nesėkmes. Mokytojos džiaugiasi gauta medžiaga ir ateityje planuoja sukaupti nuotolinio ugdymo, kaip išliekamąją vertę turinčią gerąją darbo patirtį. Mokytojai suvokia, kad gebėjimo profesionaliai ugdyti tikslas – kuo geriau pasitarnauti vaikui.
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai yra įsitikinę, kad nėra vienodų apibrėžimų nuotolinio ugdymo organizavimui - tai kiekvieno mokytojo profesionalumas, kūrybiškumas, atsakomybė už savo ugdytinių žinias, patirtis, sėkmes ir nesėkmes. Visi su nekantrumu laukiame karantino pabaigos, kad galėtume nuotolinio ugdymo organizavimo, grįžtamojo ryšio medžiagą susisteminti ir parengti pristatymui tėvams, kolegoms, kitų švietimo institucijų pedagogams.
Mokyklos bendruomenė įgyvendindama nuotolinio ugdymo organizavimą, sugebėjo paskelbti iniciatyvą „Aš ir Tu – Mes kartu“, kurios metu buvo siuvamos daugkartinės veido kaukės. Džiaugiamės bendruomenės nariais, kurie įsijungė į iniciatyvą – prisidėjo medžiagomis, kitais kaukės priedais bei savo darbu. Dėkojame Jolitai Rapalavičienei, Danguolei Kurpienei, Ingai Galdikienei, Vandai Tarvydienei, Lukrecijai Gabrėnienei, Aurelijai Stonkutei už tiesioginį dalyvavimą iniciatyvoje, o visai bendruomenei už palaikymą.
Daugkartinio naudojimo kaukės balandžio 3 d. buvo įteiktos Palangos miesto globos namams.

Birutė Kasparavičienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I....


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Šiandien, rugsėjo 27 d., miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Tačiau direktorė tikina turinti jai palankų Darbo inspekcijos sprendimą ir jau kreipėsi į prokuratūrą dėl jos atleidimo.


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Paskutinį rugsėjo penktadienį į Palangos vaikų lopšelį-darželį „Gintarėlis” rinkosi ikimokyklinėse mūsų miesto, Klaipėdos, Kauno bei Mažeikių įstaigose dirbantys pedagogai. Čia vyko respublikinė konferencija „Tautiškumo ugdymas ikimokyklinėse įstaigose”, kuri tapo gražiu ir prasmingu pusmetį „Gintarėlyje” trukusio pilietinio ir tautinio...


Mokytojų dienos proga pedagogams įteiktos padėkos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 06 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 5-ąją, klube „Ramybė“ Tarptautinės mokytojų dienos proga buvo tradiciškai pagerbti Palangos miesto pedagogai. Jiems buvo skirti ne tik gražiausi sveikinimo žodžiai, bet ir padėkos raštai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas