„Nemirsetos kempingas: pirmas etapas baigtas, laukiama antrojo etapo starto

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-07-14
Peržiūrėta
1248
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Nemirsetos kempingas: pirmas etapas baigtas, laukiama antrojo etapo starto

Puikioje vietoje, Nemirsetoje, prie pat jūros pušynų apsupty besikuriančiame Nemirsetos  kempinge jau praktiškai baigti jo statybos ir įrengimo pirmojo etapo darbai. Šiuo metu Palangos savivaldybės administracija laukia pastabų dėl kempingo operatoriaus parinkimo procedūrų vykdymo bei atsakymo dėl antrojo etapo kempingo statybos darbų finansavimo.

Gavus atsakymus, kurių tikimasi kitą savaitę, paaiškės, ar pirmuosius turistus naujasis kempingas priims jau šią vasarą, ar bus pradėti antrojo etapo darbai, kad kitą sezoną Nemirsetoje galėtų apsistoti ir daugiau paslaugų gauti didesnis srautas atvykstančiųjų su kemperiais, norinčiųjų apsistoti palapinėse ar ieškančiųjų nakvynės poilsio namukuose.

 

Ilgai lauktas

Šio modernaus kempingo, tapsiančio svarbiu objektu, leisiančiu plėtoti ekonominės klasės apgyvendinimo infrastruktūrą Palangoje bei skatinančiu atvykstamąjį ir vietinį turizmą, Palanga laukė ilgai. Dar nuo 2007-ųjų ir net dar anksčiau derėtasi bei derintasi dėl detaliojo plano su Pajūrio regioninio parko direkcija. Užpernai patvirtintas jo techninis projektas, tų pačių metų spalio mėnesį įkasta kapsulė, simbolizavusi kempingą statančios bendrovės „Klaipėdos apdaila“ darbų pradžią.

Kaip sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, trijų klasifikacijos žvaigždučių standartus atitiksiantis kempingas kurortui yra labai svarbus objektas, padėsiantis išspręsti daugiametę Palangos problemą. „Iki šiol su namukais ant ratų į Palangą atvykusiems turistams negalėjome pasiūlyti civilizuotų sąlygų apsistoti. Įgyvendinus jau pirmąjį projekto etapą, situacija kardinaliai pasikeis“, – pabrėžė Š. Vaitkus. 

Būsimuoju kempingu džiaugėsi ir Pajūrio regioninio parko vadovas Darius Nicius. „Kempingas yra palankioje teritorijoje turizmo atžvilgiu. Palangai jis tarnaus kaip traukos centras, kur galės apsistoti kurorto svečiai, o Pajūrio regioninio parko atstovus džiugina, kad turistai turės puikią erdvę, kur galės statyti palapines“, – sakė D. Nicius.

 

Trys etapai

Kempingui Nemirsetoje statyti skirtas Klaipėdos pl. esantis 4,6 ha ploto sklypas, supamas valstybinio miško.

Visa kempingo teritorija suskirstyta į tris dalis: kemperių, palapinių ir poilsio namelių aikšteles.

Pirmuoju projekto etapu, kuris įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis, už gautus 4 mln. litų buvo paklotos komunikacijos, įrengti sanitariniai mazgai, aptverta teritorija, sutvarkyta infrastruktūra. 

Įgyvendinus pirmąjį darbų etapą, kuris šiuo metu praktiškai baigtas, ir parinkus operatorių, kempingo vartai pirmiausia bus atkelti į Palangą autopriekabomis bei karavanais atvykstantiems svečiams. Čia jau įrengtos 58 vietos kemperiams, dušai, skalbyklos, kita reikiama infrastruktūra, taip pat – maisto gaminimo blokas, atsiras ir sporto bei vaikų žaidimų aikštelės. Įrengtas ir bendrojo naudojimo pastatas, skirtas svečiams priimti bei registruoti, prieš jį – aikštelė, skirta rengti kultūrinius renginius. 

Antruoju ir trečiuoju etapais planuojama kempinge įrengti 12 stacionarių namukų bei 59 palapinių miestelį su vietomis automobiliams bei reikalinga infrastruktūra.  Svečių patogumui visa kempingo teritorija bus apšviesta, čia atsiras mažoji architektūra, pavėsines su židiniu, krepšinio, tinklinio, futbolo, teniso, vaikų žaidimų aikštelės. Mažiesiems skirtoje teritorijoje vyraus jūros tematikos motyvai.

Apsistojusieji kemperiuose bei palapinėse, galės pasinaudoti maisto gaminimo patalpomis, kur poilsiautojai ras visą reikiamą įrangą bei virtuvės reikmenis, individualiam naudojimui pritaikytus šaldytuvus, atitinkančius kempingo svečių poreikius. Iš terasos, skirtos pavalgyti, atsivers žalieji Pajūrio regioninio parko plotai, matyti jūra. 

 

Išskirtinė aplinka ir architektūra

Projektuojant Pajūrio regioninio parko apsuptyje įsikursiančio kempingo erdves siekta sukurti jaukią aplinką, tapsiančią puikia vieta ne tik bendrauti ar ilsėtis su šeima bei draugais, bet ir rengti  sporto užsiėmimus, posėdžius, seminarus.

„Pajūrio regioninio parko užduotis – išsaugoti čia esančias vertybes bei pritaikyti teritoriją lankytojams. Nemirsetoje planuojamas kempingas, įkurtas su minimalia invazija į gamtą bei padėsiantis reguliuoti turistų srautus, atliks šią funkciją“, – minėjo D. Nicius. 

Teritorijoje esantys keliai ir priėjimai išgrįsti betoninėmis korinėmis trinkelėmis, o palapinių su automobilių stovėjimo aikštelėmis vietose žaliuoja žolė. Taip siekiama, kad gamtos pasiilgę poilsiautojai matytų kuo mažiau asfalto ar betono dangos ir pasijustų esantys miške. 

Poilsiautojus Nemirsetoje turėtų dominti ir traukti ne tik vos už trejeto šimtų metrų esanti jūra – netoliese yra senoji laivų gelbėjimo stotis (XIX a. pabaiga), poilsiavietė, paplūdimys, apžvalgos aikštelė. Išskirtinumo kraštovaizdžiui suteikia moreninis kyšulys į jūrą bei į pietus nuo Nemirsetos esantis Pajūrio regioninis parkas, Nemirsetos kraštovaizdžio draustinis. 

Išskirtinis šis kempingas ne tik unikalia vieta, bet ir architektūra – projektuojant jį siekta išlaikyti Mažosios Lietuvos regionui būdingos dvaro sodybos stilių, tad kempingo poilsio nameliai pasižymi tradicine XX amžiaus pradžios architektūrine stilistika – etnografiniam regionui būdingomis šviesaus molio spalvos sienomis bei šlaitiniais deginto molio čerpių stogais. 
„Renkantis architektūrinę stilistiką, siekėme išlaikyti mažosios Lietuvos regionui būdingos dvaro sodybos stilių. Istorinę tiesą atstatyti nesiekta, tačiau vizualinis vaizdas – pastatų tūris, išdėstymas, medžiagos – išlaikytos“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

 

Laukia atsakymų

„Aukšto lygio kempingo Palangai labai trūko – daugelį metų neturėjome ką pasiūlyti iš Lietuvos ir užsienio atvykstantiems mūsų svečiams, mėgstantiems atostogauti gamtoje. Įgyvendinus šį projektą, Palangos turizmo infrastruktūra pakils į aukštesnį lygį. Man ypač malonu, kad Nemirsetos kempingo pastatai pasižymės išskirtine, prie gamtos priderinta architektūra, o čia apsistoję poilsiautojai galės gėrėtis ne tik kempingą supančia gamta, bet ir girdėti jūros ošimą“, – kalbėjo meras Š. Vaitkus. 

Pasidžiaugęs, kad pirmojo etapo statybos darbai vyko sparčiai ir atlikti itin kokybiškai, Š. Vaitkus sakė, jog datą, kada pirmieji turistai galės apsistoti Nemirsetos kempinge, tenka šiek tiek koreguoti.

„Šiuo metu mes esame Lietuvos verslo paramos agentūrai padavę paraišką dėl antrojo darbų etapo finansavimo. Taip pat esame išsiuntę operatoriaus parinkimo konkursinę dokumentaciją CPVA, iš kurios laukiame pastabų. Kai gausime atsakymus, kurių tikimės kitą savaitę, paaiškės, ar pirmuosius turistus naujasis kempingas priims jau šią vasarą, ar bus pradėti antrojo etapo darbai, kad kitą sezoną Nemirsetoje galėtų apsistoti ir daugiau paslaugų gauti didesnis srautas  atvykstančiųjų su kemperiais, norinčiųjų apsistoti palapinėse ar ieškančiųjų nakvynės poilsio namukuose svečių“, – paaiškino Palangos meras.

A. Kilijonienė pridūrė, jog, įgyvendinus visą projektą, Nemirsetos kempingui bus suteiktos trys žvaigždutės. Atitinkamai jei jau šiemet būtų priimami turistai, jiems teikiamos paslaugos būtų vertinamos viena žvaigždute, pabaigus antrąjį etapą prie Nemirsetos kempingo iškabos būtų jau dvi žvaigždutės.

„Tad dabar viskas priklausys nuo to, ar bus skirtas finansavimas antrajam etapui. Jeigu taip, greičiausiai iškart pradėsime jį įgyvendinti, ir bent jau kol kas manome, kad kol antrasis etapas nebus baigtas, kempingas svečių dar nepriims, kad statybos darbai nedrumstų jiems poilsio“, – sakė meras Š. Vaitkus“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 6 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko antrasis teisinių žinių konkurso ,,Temidė” etapas. Sėkmingai įveikę pirmąjį ,,Protų mūšį“, tolesniame konkurso etape Palangos senajai gimnazijai atstovavo IIIC klasės mokiniai Aistė Daugytė, Greta Valentinavičiūtė, Ovidijus Šeputis, Arijus Donskovas ir Danielius Sauseris.


Važiuojant Kretingos gatve Palangoje pro Vlado Jurgučio progimnaziją, žvilgsnį traukte traukia visiškai atnaujintas mokyklos stadionas – baigtas jo kapitalinio remonto pirmasis etapas. Jo metu buvo įrengti nauji bėgimo takai, šuolio į tolį ir trišuolio sektorius, natūralios vejos futbolo aikštė, atnaujintos krepšinio bei tinklinio aikštelių...


Penktadienį, liepos 10 d., prasidėjo antrasis „Hoptrans 3x3“ turnyro etapas. Komandos kovojo grupėse dėl patekimo į šeštadienį vyksiančias atkrintamąsias varžybas.


Viskam būna pirmas kartas – seksui, kelionei lėktuvu ir apsilankyti naujajame Palangos baseine – taip pat. Kalbant paauglių žargonu, su pastaruoju aš „žiauriai“ vėluoju – juk baseinas atvėrė duris kovą. Bet gi visi žinome šventą tiesą: geriau vėliau nei niekada.


Kol Palangos kempingas tebelaukia koncesininko, antrą vasarą iš eilės juo ir poilsio prie jūros išsiilgusiais keliautojais rūpinsis VšĮ „Mažoji fiesta“. Kempingas poilsiautojų laukia jau nuo šiandien.


Lapkričio 10-12 dienomis V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.


„Nemirsetos kempingas: pirmas etapas baigtas, laukiama antrojo etapo starto

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 14 | Rubrika: Miestas

Puikioje vietoje, Nemirsetoje, prie pat jūros pušynų apsupty besikuriančiame Nemirsetos   kempinge jau praktiškai baigti jo statybos ir įrengimo pirmojo etapo darbai. Šiuo metu Palangos savivaldybės administracija laukia pastabų dėl kempingo operatoriaus parinkimo procedūrų vykdymo bei atsakymo dėl antrojo etapo kempingo statybos darbų finansavimo.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Modernus Nemirsetos kempingas vartus atkels jau kitąmet  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 22 | Rubrika: Miestas

Puikioje vietoje, Nemirsetoje, prie pat jūros įsikūręs europinius standartus atitinkantis kempingas taps puiki poilsio vieta norintiems apsistoti palapinėse, atvykusiesiems su kemperiais ar ieškantiems nakvynės poilsio namukuose. Čia turistai galės ne tik patogiai įsikurti, bet ir gauti maitinimo, laisvalaikio organizavimo, aktyvaus poilsio ir kitas paslaugas.


Palangoje išdygsiantis kempingas primins 20 amžiaus dvaro sodybas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 05 | Rubrika: Miestas

Palangos teritorijoje, Nemirsetoje, neilgai trukus išdygsiantis kempingas gamtą mėgstantiems pramogautojams pasiūlys aukšto lygio paslaugas bei poilsiui puikią aplinką. Jau baigtas rengti techninis projektas, tad modernus, ES standartus atitinkantis pajūrio kempingas autopriekaboms bei karavanams atvykstantiems svečiams vartus atkels kitąmet. Pirmam projekto etapui, kuris bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius