Nemokamas palangiškių automobilių stovėjimas vasarą: realu ar utopija?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-08
Peržiūrėta
2325
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo rugsėjo 15-osios iki gegužės 15-osios rinkliava už automobilių stovėjimą Palangoje nerenkama.
Nuo rugsėjo 15-osios iki gegužės 15-osios rinkliava už automobilių stovėjimą Palangoje nerenkama.

Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu nebereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą savame mieste. Tačiau nuspręsta šį siūlymą atidėti – galbūt – iki kito Tarybos posėdžio, kuris turėtų vykti šio mėnesio paskutinį ketvirtadienį.

Beldžiasi nuo sausio mėnesio
Pateiktąjį siūlymą pakomentavo vienas jo iniciatorių, Tarybos narys Eimutis Židanavičius.
„Nuo sausio mėnesio į Tarybos posėdžių darbotvarkes nėra traukiamas minėtasis Tarybos sprendimo projektas, tuo tarpu jame pateikti pasiūlymai yra aktualūs ir miesto biudžetui, ir bendruomenei. Kartu su Tarybos nariu Arvydu Dočkumi mes teikiame pasiūlymą, kad gyventojai, deklaravę savo gyvenamąją vietą Palangos savivaldybės teritorijoje, rinkliavos už automobilių stovėjimą nemokėtų. Projektui buvo pritarę Ekonomikos ir finansų bei Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetai. Mes, Liberalų sąjūdis, atsižvelgdami į palangiškių interesus, siūlėme, kad gyventojams nemokamai būtų išduodami leidimai, suteikiantys teisę gyventojui, deklaravusiam gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, nemokamai statyti automobilį apmokestintose automobilių stovėjimo vietose Palangoje“, – sakė E. Židanavičius.
Politikas padėkojo kolegoms A. Stankui, E. Kuznecovai, A. Sebeckui, A. Jokūbauskui bei D. Paluckui, kurie pritarė liberalsąjūdiečių pasiūlymui ir pasirašė prašymą merui dėl šio sprendimo projekto įtraukimo į Tarybos posėdžio darbotvarkę.
„Kadangi dalis Tarybos narių ir meras Šarūnas Vaitkus pareiškė norą detaliau susipažinti, išnagrinėti mūsų pasiūlymus bei padiskutuoti, viliamės, kad šis klausimas bus įtrauktas į artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkę“, – sakė E. Židanavičius, išreiškęs viltį, jog atsiras ir daugiau Tarybos narių, palaikančių Palangos gyventojų teisę į nemokamą automobilių stovėjimą. Pasak politiko, tai, kad patys palangiškiai savame mieste priversti arba pažeisti galiojančią tvarką, arba mokėti už automobilio stovėjimą net tada, jei trumpam nubėga iki vaistinės ar parduotuvės, tikrai sukelia daug nepatogumų.

Gyventojo kortelė
„Kai kuriuose municipalitetuose vietos gyventojams yra kompensuojami mokesčiai, kuriuos jie moka taip pat, kaip ir atvykstantys turistai. Pavyzdžiui, Kylyje vietos gyventojai nemokamai keliami keltais. Pavyzdžių galima rasti ir arčiau – Neringos savivaldybė taip pat suteikia lengvatų jos teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusiems žmonėms“, – pasakojo politikas.
Liberalų sąjūdžio atstovai Taryboje E. Židanavičius ir A. Dočkus siūlo, kad leidimas, leidžiantis nemokamai statyti automobilius Palangoje, galėtų būti lyg gyventojo kortelė, kuri suteiktų ir daugiau lengvatų.
„Tarkime, jeigu būtų įvestas mokamas įvažiavimas į Palangą – nors mums ši idėja nėra priimtina, – gyventojo kortelė atleistų palangiškį ir nuo šios rinkliavos. Arba, pavyzdžiui, intensyviai statoma sporto arena, kurioje vyks įvairūs renginiai – galbūt palangiškiams su gyventojo kortele ir ten būtų suteikiama tam tikrų nuolaidų“, – svarstė E. Židanavičius.
O prisiminus tą pačią Neringą – visiems žinoma, jog pradėjus jos gyventojus nemokamai kelti keltais per Kuršių marias, padaugėjo gyventojų, savo gyvenamąją vietą deklaravusių būtent šioje savivaldybėje. Jos biudžetas kaip mat pasipildė: nes į jį buvo daugiau surinkta gyventojų pajamų mokesčio. Taip kad, E. Židanavičiaus įsitikinimu, Palangos savivaldybė, įsivedusi gyventojo kortelę ir atleidusi palangiškius nuo tam tikrų rinkliavų, galėtų gauti ekonominės naudos per kitus mokesčius.
Pasak politiko, Taryba ir jos dauguma išties daug dirba, įgyvendindama koalicijos programą ir visokeriopai gaivindama miestą. Tačiau gal jau reiktų atsigręžti ne tik į Palangą, bet ir į palangiškius?
„Manau, kad priėmus mūsų siūlomą sprendimą, kiekviena šeima – o juk beveik kiekviena palangiškių šeima turi automobilį – pajus jo naudą“, – įsitikinęs E. Židanavičius.
Pasiteiravus, ar, jeigu iš tikrųjų sprendimo projektas būtų įtrauktas į balandžio pabaigoje planuojamo sušaukti posėdžio darbotvarkę, būtų spėta įvesti vadinamąją gyventojo kortelę, E. Židanavičius sakė, kad dėl šio klausimo reiktų padiskutuoti: galbūt, kai iki sezono liko nebe daug laiko, būtų galima sutarti dėl tarpinio varianto – leidimo. Tačiau svarbiausia esanti principinė nuostata: palangiškiai šią vasarą nebeprivalo mokėti už automobilių stovėjimą savo mieste.

Siūlė prieš pusantrų metų
„Žinoma, palaikau dviejų valdančiajai daugumai priklausančių politikų – liberalų sąjūdžio atstovų E. Židanavičiaus ir A. Dočkaus – pasiūlymą, kad Palangos miesto gyventojai vasaros sezono metu savo transporto priemones savo mieste galėtų pasistatyti nemokėdami jokių rinkliavų. Kodėl? Todėl kad mes rūpinamės ne tik Palanga, bet ir palangiškiais“, – sakė opozicijoje valdančiai daugumai esantis socialdemokratas Danas Paluckas.
Pasak politiko, jis tiesiog negali nepalaikyti šio pasiūlymo, nes prieš maždaug pusantrų metų pats Tarybai siūlė priimti tokį sprendimą.
„Pamenu, tada vicemeras Saulius Simė replikavo: palangiškiai gali vasarą ir dviračiais važinėtis“, – prisiminė D. Paluckas.
Paklaustas, o kaip būtų galima tokį siūlymą įgyvendinti, socialdemokratų lyderis Palangoje sakė problemų dėl to nematąs.
„Viskas labai paprasta: juk galima Palangos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems asmenims išduoti specialius laminuotus, tam tikrą apsaugą turinčius leidimus, kuriuos jie galėtų kad ir už automobilio priekinio stiklo laikyti. Kad Savivaldybė nepatirtų didelių išlaidų, tie leidimai galėtų kainuoti 20-30 Lt. Net ir tokiu atveju palangiškiai tikrai sutaupytų“, – aiškino D. Paluckas.

Idėją palaiko
„Taip, išties palaikau idėją dėl to, kad žmonės, deklaravę savo gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybės teritorijoje galėtų vasarą nemokėti rinkliavos už automobilių stovėjimą, – sakė partijos Tvarka ir teisingumas narys Aleksandras Jokūbauskas. – Juk Palanga tikrai nėra toks jau didelis miestas, kad galėtume leisti sau pasipinigauti savo pačių gyventojų sąskaita“.
Pasak A. Jokūbausko, jeigu jau Taryba žengė vieną žingsnį ir nusprendė nebeimti rinkliavos už automobilių stovėjimą ne vasaros sezono metu, logiška būtų žengti ir antrąjį žingsnį, atleidžiant nuo vasaros rinkliavos pačius palangiškius. Negi trys mėnesiai ką nors smarkiai pakeisią?
„Kai girdžiu kalbas, jog neva labai sudėtingas palangiškių „atleidimo“ nuo rinkliavos mechanizmas, galiu atsakyti taip: sudėtinga nebent dirbti nenorintiems Savivaldybės klerkams. Viskas yra padaroma. Tik ar norima tai daryti, ar norima klausytis vienos politinės jėgos spaudimo dėl šios rinkliavos?“ – retoriškai teiravosi A. Jokūbauskas, pridūręs, jog leidimai būtų daug paprastesnis, protingesnis ir lengviau įgyvendinamas dalykas, nei, pavyzdžiui, garsioji kamuoliukų loterija.

Reikia diskutuoti
Kiek kitaip nusiteikę A. Dočkaus ir E. Židanavičiaus siūlymą dėl 2012 metų gegužės 31 d. Tarybos sprendimo Nr.T2-162 1.1 punkto pakeitimo įtraukti į Tarybos posėdžio darbotvarkę palaikę TS-LDK nariai Elena Kuznecova ir Antanas Sebeckas.
„Pasirašiau po A. Dočkaus ir E. Židanavičiaus siūlymu todėl, kad Tarybos nariai nuo sausio mėnesio kreipiasi su prašymais įtraukti jų parengtą sprendimo projektą į Tarybos posėdžio darbotvarkę. Manau, kad pasiūlymą reikia svarstyti, juolab, kad jis teikiamas ne pirmą kartą. Palaikau mero nuomonę, jog derėtų šį klausimą gerai apsvarstyti, padiskutuoti, įvertinti, koks galėtų būti atleidimo nuo rinkliavos mechanizmas ir kaip jis veiktų. Galbūt derėtų sukurti darbo grupę pasiūlymams išnagrinėti. Bet kuriuo atveju reikalinga diskusija, o po jos – teikti sprendimo projektą Tarybai“, – sakė E. Kuznecova.
Kolegę palaikė ir Tarybos narys A. Sebeckas, sakęs, jog nėra gerai, kad nuo sausio mėnesio Tarybos nariai teikia pasiūlymą, o į jį neatsižvelgiama.
„Reikia apsvarstyti politikų pasiūlymą, išklausyti visus argumentus „už“ ir „prieš“, teikti sprendimo projektą Tarybai ir tada jau kolegialiai apsispręsti“, – aiškino A. Sebeckas.
Meras Š. Vaitkus, paprašytas pakomentuoti Tarybos narių siūlymą, sakė: „Esu už tai, kad miesto gyventojai gautų kuo daugiau nemokamų paslaugų, bet kiekvieną iniciatyvą reikia labai gerai išanalizuoti ir numatyti jos pasekmes. Esu įsitikinęs, kad Taryba ir tokį pasiūlymą tinkamai išnagrinės ir priims optimalų sprendimą“.

Jūsų komentaras:

wewewewe 2013-05-02 20:18 (ausra / IP: 109.128.2.43)
APTVERTI KURHAUZO STATYBOS SASKAITA< ISILEISTI TIK RUSUS< PALANGISKIU AUTO UZDETI KAPKANUS< MERUI PASPIRTUKA ir t.t

prafesoriusd 2013-05-02 20:09 (ausra / IP: 109.128.2.43)
senbuviams, palangiskiams, kubiliui, 3 kartos runkeliams, 8 kartos inteligentams, durneliams ir tarybos nariams NEMOKAMAI

Nuotaika 2013-04-11 08:20 (IP: 82.135.247.5)
Kreipiuosi į Poną Marką! Židanavičius ne vargšelis ir naktį miega…O Jūsų komentaras apie nesamonę, tai visiškas absurdas. Skaitau ir suprantu, kad apie įstatymus, Jūs Ponas Markai, suprantatate kaip bulius apie debesis ( sprendžiant iš Jūsų NIKO).Ir jeigu Jūs, turite nuolaidas arba esate valdininkas ,tai visai nereiškia ,kad ir mes Palangos gyventojai negalime jų turėti. Spredžiu, kad komentuojate pagal savo išsilavinimo lygį. Klausimas reikalaujantis diskusijos: Ar pasiūlymas parkuoti automobilius gyventojams, deklaravusiems savo gyvenamą vietą Palangoje nemokamai, yra nesamonė? Ar tai yra Palangiškių kvailinimas? O ar Palangos gyventojai nusipelnė to ar ne, tai ne Jums spręsti ponas Markai. P.s.” Palangos tilto” administratorius žino kiekvieno komentatoriaus IP adresą .Ir tai yra tavo, ir visų mūsų vizitinė kortelė, neskaitant pasirašytų NIKŲ ir kitokių nesamonių.

to Markui 2013-04-11 06:05 (IP: 78.61.104.50)
NEKLEDEK PATS

Markas 2013-04-10 17:39 (Markas / IP: 78.61.214.75)
Na vieni ŽIDANAVIČIAUS komentarai Vargšelis naktį nebemiega:) Pasiūlė nesamonę, kuri prieštarauja konkurencijos įstaymams ir džiaugiasi savo populistine išmone. Nekvailink Palangiškių jie nenusipelnė to.

Nuotaika 2013-04-10 11:52 (IP: 82.135.247.5)
Kas prieštarauja šiai idėjai,taip pat siūlau drąsiai reikšti savo nuomonę...

Nuotaika 2013-04-10 11:50 (IP: 82.135.247.5)
Turiu idėją! Siūlau visiems Palangiškiams, skiltyje komentarai,prabalsuoti.Kas už tai ,kad Palangos miesto gyventojų,automobilių stovėjimas,apmokamose zonose Palangoje, būtų neapmokestinamas? Aš visom keturiom už nemokamą automobilių stovėjimą.Kokia Jūsų nuomonė?

Aplenkė merą 2013-04-10 05:55 (IP: 86.100.60.162)
Nu ką mere, tiek laiko marinai šį projektą neteikdamas jo svarstyti tarybai, o dabar kai kiti pasiūlė puikią idėją vaidini kad reikia laiko detaliau susipažinti. Įdomu ką čia tiek analizuoti kai viskas ir taip aišku, o gal konservatoriams čia sudėtingiau už aukštąją matematiką. Šaunuoliai Liberalų sąjūdžio atstovai miesto taryboje - Dočkus ir Židanavičius.

gaila 2013-04-09 16:57 (IP: 78.61.104.50)
kad nebeturime ponios Ruzgutes, ji greitai sustatytu viska i savo vietas, tik jai esame dekingi, kad nebereikia patiems grandyti saligatviu, dirbome veltui ne mums priklausanti darba, o kas uz tai aciu pasake ...

to nejuokauk 2013-04-09 16:52 (IP: 78.61.104.50)
jei esi toks turtingas ir neturi kur deti pinigu, tai inesk kaip auka savivaldybei ... O kodel mes turime moketi uz masinu statyma .

Mano nuomone 2013-04-09 16:06 (IP: 86.100.102.107)
palangiškiai ir taip labai daug sumoka miestui mokesčių, jie yra šio miesto gyventojai, darbuotojai, patriotai. Apkrauti juos šiuo mokesčiu tiesiog nesąžininga. Kažkaip kyla abejonė, ar savivaldybės tarnautojai, statantys mašinas miesto centre, irgi mokės tuos mokesčius, ar jiems bus padarytos išimtys? Norėtųsi, kad miesto valdžia suprastų ir gerbtų savo gyventojus. Net sovietmečiu, kai buvo panaši situacija, palangiškiai turėjo leidimus. Iš tiesų, šitaip galima ir iki pagalvės mokesčio vietiniams apskritus metus prisigalvoti. Kviečiu laikytis protingumo ir padorumo principo.

Palangiškis 2013-04-09 14:03 ([email protected] / IP: 88.119.253.119)
Komentatoriai, kurie priešiškai nusiteikę prieš iniciatorius, visada rašys, kad yra nesamonė, net nesigilindami į pasiūlymo svarbą miestiečiams. Gėda turėtų būti tokiems "užsakytiems" komentatoriams, nes komentaruose nėra visiškai diskusijos ir alternatyvių siūlymų. Kodėl palangiškis, mokantis mokesčius savo mieste, neturėtų turėti prvilegijų, juk savo mokesčiais ir taip prisideda prie miesto puoselėjimo, juk nidiškiai irgi nemoka rinkliavų savo savivaldybėje ir tai nieko nestebina. Ir mero pozicija keista, ką čia dar reikia "susipažinti", kiek pinigų pritrūks rinkliavų centro išlaikymui suskaičiuoti reikia laiko, ar dar kas neaišku? Kas gali paneigti galimybę, kad meras prieš gerą idėją, jau vien todėl, kad ne jis tai sugalvojo ir pasiūlė?

Nuotaika 2013-04-09 12:29 (IP: 82.135.247.5)
Palangos gyventojo kortelė - puiki mintis. Ją įsigijęs Palangiškis,ne tik gautų tam tikrų nuolaidų, privilegijų, bet ir būtų tiesiogiai įpareigotas dar labiau mylėti ir puoselėti savo ir taip mylimą miestą. Juk tai būtų tavo, kaip Palangiškio, vizitinė kortelė su vardu ir pavarde. Manau ją, norėtų turėti kiekvienas save gerbiantis pilietis, gyvenantis Palangoje. Juk Palangos miesto tarybos nariai turi tarybos nario ”korteles”, partijų atstovai - taip pat, klubų nariai - taip pat ir t.t. Manau, kad jie didžiuojasi savo “privilegijomis”! Ne veltui sakoma, kad pavasaris parodys, kas kur prišiko ar prišiūkšlino! Apsidairykime aplinkui…Ar jau taip pas mus Palangoje viskas gražu???????? P.s. Mes visi turime daug nuolaidu korteliu už kurias gauname tam tikras privilegijas.....

komentaro autoriui : Židanavičius sėdėdamas kalėjime išmoko ZEK 2013-04-09 11:50 (IP: 88.119.253.63)
Deja, brangusis ar brangioji, nesu nei Židanavičius, nei kalėjime sėdėjau, o tuo labiau zekų kalbos vingrybių neteko ten studijuoti. Esu paprastas Palangos miesto gyventojas, kuris nebegali ir nebenori, kad ant svetimo B meras į šlovę jotų

JO JO 2013-04-09 11:01 (IP: 78.61.114.17)
Manyciau tik simutininkai gali nenoreti,kad pageretu Palangieciu egzistencija sezono metu.Valio inciatoriui,

Gėda 2013-04-09 10:48 (IP: 78.61.114.17)
gėda bus tiems tarybos nariams kurie nebalsuos uz toki pasiulyma.

hmmm 2013-04-09 10:31 (IP: 78.61.104.50)
tai cia kalbama apie masinos pasistatyma kokiai valandai, kkainuotu apie 3 lt , bet administracija mano, kad nemokamas stovejimas palangiskiui per didele prabanga !!! O jei butu patvirtine ivaziavima i Palanga apmokama , tai irgi moketume ??? Is kur toks savu negerbimas !!! Kai arteja rinkimai , tai visi miestelenai politikams brangus, prizadama daug ju gerovei .O kiek yra zmoniu, kurie neuzdirba is poilsiautoju ??? O kiek ir turgaus prekes brangesnes Palangoje negu kt mieste??? O dar moketi uz sustojima prie parduotuves !!! Tai iveskit ir pagalves mokesti vietiniams

Konservams NE 2013-04-09 10:14 (IP: 194.176.60.225)
Vietiniai Palangiškiai, kurie gyvena ir dirba Palangoje, tikrai turi būti atleisti nuo mokesčio už stovėjimą! Nes dabar atvykęs į darbą žmogus negali rasti vietos kur pasistatyti automobilį, pasistatai mokamoje zonoje 8 valandom, per mėn gaunmasi apie 160 val. Tad paskaičiuoji žmogus, kad gaudamas minimumą didžiąją dalį savo pajamų skiri klerkams, kurie netikslingai ir neprotingai skirsto gautas lėšas...

Palangiškis 2013-04-09 10:12 (IP: 88.119.136.87)
Iš vis reikia uždaryti įvažiavimą į PALANGĄ automobiliams. Tik su dviračiais ar pėstute po PALANGĄ reikia judėti.

To geda merui 2013-04-09 07:45 (duhui / IP: 195.182.88.82)
Židanavičius sėdėdamas kalėjime išmoko ZEKų kalbos. Žodis "UŽSIDUKINO" jam iki kraujo zinomas :)

Gėda merui 2013-04-09 06:29 (IP: 88.119.253.63)
Meras labai užsidūchino, kad kažkas jį apspjovė - t.y. aplenkė idėja, tai dabar širsta, niršta ir verda savo sultyse. Na išmok gi pagaliau susitaikyti, kad ir už tave yra protingesnių , Palangai ir palangiškiams dirbančių žmonių. To dar betrūko, kad palangiškiai už stovėjimą savo mieste mokėtų pinigus. Jau mes čia dirbdami miestui savo „duoklę" paliekame.

:) 2013-04-08 21:42 (IP: 78.61.163.233)
Tegul maxima pati pasirupina savo klijentais... Ir patys kalti, kad stovejimo vietu neturi, tegu isperka. Ir klijentu nepraras ir niurgzliu klausyt nereikes, kad vietos nera prie maximos....

Nejuokauk, turgini:d 2013-04-08 21:39 (IP: 78.61.163.233)
Uzsimineji populizmu, palyginai palanga su neringa! Del nemokamu stovejimo vietu tikrai niekas nepirks butu ar namu Palangoj, todel kad skirtumas sutaupyt mazaug 59lt. . O palangiskis kuris nori eit i miesta tikrai ras kur pasistatyt masina, kad nereiktu moket.... Taip, kad neuzsiminek nesamonem, dar daug gatviu sutvarkyt reikia, taip, kad reik rinkt pinigustoliau

Labai teisingai 2013-04-08 19:04 (IP: 78.61.220.203)
pasilė, nes dauguma palangiškių vasarą dirba ir net stbtelėjus 5 min. reikia ieškoti lito, o jis ne visada yra "po ranka" kyla dvilypis klausimas: ar rizikauti (gal nepatikrins per tą laiką ir baudos negausiu) ar lakstyti per artimiausias parduotuves ir kioskus keistis litą. Man tikrai negaila lito ar dviejų, bet nepadorumo mano atžvilgiu ir nepatogumo tai vasarą per daug. Šaunuoliai!

Greit 2013-04-08 18:38 (ert / IP: 78.61.214.75)
Populizmas. Turgininkas nebežino ką bedaryti. Jau greit......

Palagiskis 2013-04-08 18:27 (IP: 78.61.114.17)
Tai butu NUOSTABU.o tai prie MAXSIMOS nemokamu vietu nebuna o pensininkui visada lituku TRUKSTA...

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 8-ojo posėdis įvyks 2023 m. gruodžio 21 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A, Palangoje. Jo darbotvarkėje yra šie klausimai.Su Tarybos sprendimo projektu galite susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje www.palanga.lt . 


Balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika demontavimo. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius