Nepasotinamas apetitas kenkia politikų sveikatai

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017-03-16
Peržiūrėta
1093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nepasotinamas apetitas kenkia politikų sveikatai

Prisidengę tarybos nario veikla, Palangos politikai asmeniniams poreikiams nesivaržydami semia lėšas iš miesto biudžeto: miestas visiškai išlaiko jų nuosavus automobilius, visus ketverius metus mokesčių mokėtojai tarybos narių automobilių bakus pripildo degalais, apmoka už telefono ir interneto ryšį, iš biudžeto lėšų perkama kompiuterinė įranga, nežinia kam, piešimo sąsiuviniai ir net šakočiai.
Siekdami žūtbūt pasiimti kas mėnesį jiems skirtus 312 eurų, tarybos nariai nesibodi degalinėse rankioti ir savivaldybei apmokėjimui pateikti svetimus kvitus. Taip politikai neišvengia kuriozinių situacijų, kai per dieną degalai pilami po tris kartus, naudojant net 7 tos pačios degalinės nuolaidų korteles. Per mėnesį degalai pilami net po 15 kartų. Kartais įsivarvinant ir po kelis litrus.
Kaip vykdant tarybos nario veiklą po Palangą galima kiekvieną mėnesį išvažinėti daugiau nei po 3 tūkst. kilometrų? Tiek degalų kai kurie tarybos nariai prisipila kas mėnesį. Palangoje važiuojant vidutiniu 30 kilometrų per valandą greičiu tam reiktų užgaišti per 100 valandų – beveik po 4 valandas kasdien.
Aišku, niekas tiek nenuvažiuoja. Na nebent Vilniuje dirbantis vienas socialdemokratas. Dauguma tiesiog prisirenka kvitų, net nežiūrėdami, kas juose parašyta. Bokso treneriu dirbantis politikas apmokėjimui pateikia kvitą, kuriame šalia įsipiltų degalų – ir nupirktas cigarečių pakelis. Negi jau ir rūkymas patenka į tarybos nario veiklos sferą?
Arba, vienoje Vilniaus degalinėje beveik tuo pačiu metu dyzelinas pilamas iš skirtingų kolonėlių, o už 40 minučių mašinos bakas dujomis užpildomas Raseinių rajone esančioje autostrados degalinėje. Tik jau važiuojant nuo Klaipėdos link Kauno.
Kokias miesto tarybos nario funkcijas atlieka Palangos politikai, kurie degalus užsipila Kaune, Vilniuje, Telšių rajone, Kryžkalnyje? Vadinasi, mokesčių mokėtojai apmoka ir politikų keliones po visą Lietuvą. Jei jie iš Palangos išvažiuoja vykdydami tarybos nario funkcijas, jiems savivaldybėje turėtų būti išrašomos komandiruotės su aiškia ir konkrečia užduotimi.
Antai, kitas konservatorius vienoje Kretingalės individualioje įmonėje nuomoja automobilį. Kiekvieną mėnesį lygiai po 10 kartų. Nei mažiau, nei daugiau. Ši mašinos nuoma miesto biudžetui atsieina po 230 eurų. Politikas tikina, kad savo automobilio neturi ir mašiną nuomoja tarybos nario veiklai. Išeitų, kad jis, kaip tarybos narys, per mėnesį dirba tik po 10 dienų?
Jei šiuo automobiliu važinėja kaip tarybos narys, kodėl nepateikiami kvitai už įsipiltus degalus? Kad mašina būtų nuomojama su pilnu degalų baku, taip pat mažai tikėtina. Juolab, kad mašinos nuoma vienam kartui tesiekia 23 eurus. Kaip ir visiškai neįsivaizduojama, kad išsinuomoti automobilio šis politikas iki Kretingalės atkulniuoja pėsčias ar atvyksta autobusu. Taip pat grąžinęs automobilį jis turėtų ir grįžti namo.
O ar tik nebus viskas paprasčiau. Ko gero, sudarydamas fiktyvią nuomos sutartį politikas kas mėnesį šitaip išsigrynina kokius 200 eurų, 30 už paslaugą palikdamas savininkui, ir tiek.
Kaip dabar atskirti, kada mokesčių mokėtojų apmokamu telefono ryšiu skambinama vykdant tarybos nario funkcijas, o kuomet tiesiog papliurpti su namiškiais. Vienas visišką teisuolį vaizduojantis liberalus tarybos narys SMS žinute nesibodi net labdarai paaukoti. Juk vis vien iš biudžeto tą paaukotą eurą susigrąžina.
Šiems politikų poreikiam kas mėnesį skiriama ne tiek jau ir mažai – beveik 6 tūkst. eurų. Tiesa, realiai tarybos nariai iš šios sumos išnaudoja apie 4,5 tūkst. eurų, tačiau, žiūrėk, per metus jau susidaro solidi suma – 54 tūkst. eurų.
Ar tiek tikrai reikia? Ar Palangos savivaldybė jau taip yra pertekusi atliekamais pinigais, kad gali švaistyti tarybos narių automobilių išlaikymui? Net gerokai daugiau rinkėjų turinčių Lietuvos didmiesčių politikai yra kuklesni. Tuo metu, kai palangiškiai leidžia sau pasiimti po 312 eurų, Klaipėdos ir Vilniaus politikai pasitenkina po 300 eurų suma, o Panevėžio tarybos nariams pakanka ir po 180 eurų per mėnesį.
Ar vos apie 10 tūkst. rinkėjų turinčios Palangos politikams per mėnesį nepakaktų 100 eurų? Niekas nesako, kad mūsų tarybos nariai iš viso nieko nedirba. Gal kažkur nuvažiuoja su kuo nors pakalbėti, ar kuo nors pasidomėti. Kažkam paskambina, elektroninį laišką išsiunčia. Šioms sąnaudoms 100 eurų būtų per akis.
Juk pridėjus ranką prie širdies prisipažinkite, kad ir nepersidirbate, o savo pareigas prisimenate tik tarybos posėdžiui artėjant. Pagaliau, į rinkimus ėjote žinodami, kad savivaldybės tarybos narys dirba visuomeniniais pagrindais. Įstatymas ir taip leidžia taryboje sugaištą jūsų laiką apmokėti pagal šalyje nustatytą vidutinį darbo užmokestį. Kodėl dabar gviešiatės privilegijų, apie kurias po Nepriklausomybės atgavimo pirmieji Palangos tarybos nariai ir pagalvoti nedrįso?
Kuris ryšis pasiūlyti tarybos veiklos reglamentą pakeisti taip, kad išnyktų galimybė iš žmonių pinigų be saiko remontuoti savo automobilius, nemokamai į juos pilti degalus, mašinas drausti ir net jas plauti? Kas pripažins, kad tarybos nariai nėra teisūs sau suteikdami galimybę asmeniniams poreikiams švaistyti biudžeto lėšas?
Kas prisimins, kad atėjote dirbti ne savo, o jus pasirinkusių Palangos gyventojų gerovei? Moralinę teisę politikais tapusiems palangiškiams tai priminti turi vienintelė Sondra Kulikauskienė, kuri iš tarybos nario veiklai skirtų lėšų nėra paėmusi nė cento.

Jūsų komentaras:

VZC 2017-04-07 04:24 ([email protected] / IP: 78.61.181.151)
Sondrai Kulikauskienei valio!! O jei rimciau pagalvojus, negi palangiskiai yra nusipelne tokios riestapirstes (i save) valdzios?? Na, nebent palangiskiams patinka grazios pasakos- sioje srityje si valdzia cempione :))

ar tai kazkam keista? 2017-03-20 08:53 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
Deja, yra sunku patiketi Ziabkumi, kaip nesalisku ir saziningu zurnalistu, kimbanciu del kiekvieno bendruomenes nario valdziai i atlapus.. deja.. esu bandes tiketi, bet dazniausiai po tokiu vienetiniu, itin retu kritisku straispniu, pasirodydavo visa eile odziu valdziai, o labiausiai budavo apdainuodajamas tos valdzios dievukas. todel dabar ir netikiu. nors prie paties straipsnio sunku prikibti, nes viskas kas parasyta- tiesa. Ir zmones, kurie masto, jie mato ir mate tai senai. Todel ne veltui yra sakoma- kad tokie faktai rodo tik Palangos politiku mentaliteta.. toki mazyti, siaura ir susiraukslejusi.. dar suprasciau, kad jie is tu pinigu kurtu darbo vietas.. :))) na, kaip sakoma, chebryte yra chebryte, o tokia chebryte megsta gyventi gerai, tik gaila, kad ne savo saskaita..

Nezinanciam 2017-03-18 21:25 (IP: 84.15.187.185)
Skaitykite "Palangos tilto" laikraštyje. Ten yra visos pavardės.

ZIABKUI 2017-03-18 15:49 ([email protected] / IP: 78.61.0.147)
O kodėl taip anonimiškai, be pavardžių?..

Ups 2017-03-17 22:08 ([email protected] / IP: 90.138.243.234)
Vaikaus ruporas nusimuse.

Šarūnui nepatiks 2017-03-17 08:09 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Kaip čia... Didysis Palangos žurnalistas prieš koncervatnikus... Šarūnui nepatiks...

Nu jo 2017-03-17 06:47 (IP: 78.61.57.148)
Apetitas tikrai didelis. Kazin kaip kitur, bet atrodo, net klaipediskiai maziau gauna, o kretingiskiai, kur ir gyventoju daug daugiau, ir yra rajonas, didele visgi teritorija, kaip kazkur buvo rasyta, negauna ne dvieju simtu. Taigi is tikruju, kas per daug, tas nesveika.

Taip pat skaitykite

Dar vasarą Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė įvairiaus rango šalies politikų – ir vietos Tarybų narių – turto deklaracijas už 2020 metus. Socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius yra vienas turtingiausių ne tik Palangos miesto savivaldybės Tarybos, bet ir visos Lietuvos politikų. Deklaruoto didžiausio turto 2020 metais sąraše tarp visų kitų šalies įvairaus lygio politikų yra...


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


NT sandorių rinka: Palangoje augo pirkėjų apetitas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Verslas pinigai

Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes – šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Tuo metu Palangoje stebimas išaugęs butų pirkėjų apetitas. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centras...


Nepasotinamas apetitas kenkia politikų sveikatai  7

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 03 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Prisidengę tarybos nario veikla, Palangos politikai asmeniniams poreikiams nesivaržydami semia lėšas iš miesto biudžeto: miestas visiškai išlaiko jų nuosavus automobilius, visus ketverius metus mokesčių mokėtojai tarybos narių automobilių bakus pripildo degalais, apmoka už telefono ir interneto ryšį, iš biudžeto lėšų perkama kompiuterinė įranga...


Liberalų apetitas -7 Tarybos mandatai  1

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį naujojoje Palangos sporto arenoje įvyko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Klaipėdos regiono koordinacinės tarybos posėdis. Jame dalyvavo šešių regiono skyrių, taip pat ir Palangos, atstovai. Posėdyje viešėjęs LRLS pirmininkas, seimo narys Eligijus Masiulis pristatė Lietuvos politines aktualijas, aptarė pasiruošimą 2015 metų vasarį...


Vakar rytą Lietuvą pasiekė vieno galingiausių Saulės žybsnių „išspjautas“ elektringų dalelių srautas. Jis jau sutrikdė lietuviškų palydovų kelionę į kosmosą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad tokių žybsnių sukeliamos geomagnetinės audros itin stipriai veikia mūsų organizmą.


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Kurorto visuomenės sveikatai – pinigų mažiau

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 06 | Rubrika: Miestas

Baigiantis pirmajam metų ketvirčiui, valdžia patvirtino šiųmetę visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kuriai įgyvendinti skirta 168,3 tūkst. litų. Pernai kurorto visuomenės sveikatai remti lėšų skirta net šešiolika tūkstančių litų daugiau. Pasak Palangos miesto savivaldybės gydytojos Linos Riaubaitės, sumažėjus miesto biudžetui, sumenko ir lėšos įvairioms sveikatos programoms...


Bendrovės apetitas – beveik pusė milijono litų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas  klausimas dėl daugiabučių  namų administravimo mokesčio. Šiuo metu bendrovė „Palangos butų ūkis“, laimėjusi skelbtą konkursą ir pasiūliusi vieno cento už kvadratinį metrą buto naudingojo ploto mokestį, jau pageidauja net dvidešimt kartų didesnės kainos. Norima, kad Taryba patvirtintų 22 centus (be PVM) už 1 kv....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius