Nerimas dėl „Swedbank“ buvo pasiekęs ir Palangą

Sandra ŠENKER, 2013-06-21
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Nerimas dėl „Swedbank“  buvo pasiekęs ir Palangą

Trečiadienį Vakarų Lietuvą apėmusi panika dėl galimų bėdų  „Swedbank“ pasiekė ir Palangą – žmonės net po banko darbo valandų veržėsi į klientų aptarnavimo salę, nusidriekė eilės prie bankomato.
Dėl gandonešių, dėl kurių nustatymo pradėtas ikiteisminis tyrimas, laikinai buvo sutrikdyta įprastinė banko veikla, bet vakar bankas dirbo įprastai – popiet prie „Swedbank“ bankomato prie centrinės miesto aikštės žmonių jau nebuvo, nors ryte, dar prieš atidarymą, lūkuriavo eilutė banko klientų.
Kituose „Swedbank“ bankomatuose, Kretingos, bei Plytų gatvėse, net buvo pritrūkta pinigų. Tiesa, jie netrukus buvo papildyti. Papildžius bankomatus prie jų vėl pradėjo rikiuotis žmonės.
Susisiekus su „Swedbank“ atstovu spaudai Sauliumi Abraškevičiumi  paaiškėjo, kad panika Lietuvoje rimsta.
„Klientai yra nurimę. Tokio antplūdžio, koks buvo fiksuotas trečiadienį, nėra. Bankas veikia kaip įprasta, atlieka visas operacijas. Trečiadienį Vakarų Lietuvoje buvo juntamas sujudimas, žmonės  norėjo išsiaiškinti, kokia yra situacija, grynino pinigus banko padaliniuose, bankomatuose“, – dėstė S. Abraškevičius.
„Swedbank“ atstovas spaudai teigė, kad tiek Vakarų Lietuvoje, tiek Klaipėdoje, bankomatuose trūko grynųjų pinigų. Per naktį visų nespėta papildyti, bet jie netrukus  bus papildyti.
„Generalinei prokuratūrai dėl šmeižto bei klaidinančios informacijos buvo pateiktas pareiškimas.  Perdavėme visą medžiagą profesionalams ir tikimės, kad ikiteisminis tyrimas atsakys į klausimus. Mes itin norime sužinoti šių gandų motyvus bei kas slepiasi už jų“, –  tikino S. Abraškevičius.
Pakalbinus žmones, lūkuriavusius eilėje prie bankomato, išaiškėjo, kad daugelis ramiai žvelgia į situaciją. Kalbintas palangiškis Mantas su šypsena komentavo šią situaciją, ir tikino, kad į panašius gandus nekreipia dėmesio.
„Esu visiškai ramus. Bankas yra itin stabilus, jį valdo švedai, tai apie kokį bankrotą mes galime kalbėti? Pirma, matyt, pati Lietuva bankrutuotų, o ne ,,Swedbank“. Gaila, kad savo laiką turiu švaistyti eilėje, mat pritrūkau grynųjų pinigų“, – pasakojo vaikinas.
Kiti asmenys, laukiantys eilėje, tikino norintys įsitikinti, jog viskas yra tvarkoje su jų pinigais.  Žmonės teigė, kad žino, jog čia nesubrendėlių pokštas, tačiau pasitikrinti ar bankas tinkamai funkcionuoja – privalu. Eilėje stovinti vilnietė Rasa pasakojo, kad gandus pirmiausia išgirdo gatvėje. Pasak moters, žmonės su nerimu tarpusavy kalbėjosi apie „Swedbank“ finansinę būklę, tad nusprendė pasitikrinti ar jos pinigai yra saugūs.
„Vakar išgirdau apie eiles prie banko. Didelio susirūpinimo nepajaučiau, bet pasitikrinti, ar galiu išsigryninti pinigus, norėjau. Žmonės gana atsargūs dėl tokių dalykų. „Snoro“ bei Ūkio banko istorijos padarė žmones budresnius“, – samprotavo moteris.
Tačiau ne visi žmonės išliko ramūs. Kai kurie asmenys grynino  visus savo sąskaitose esančius pinigus. Sumos siekė nuo 1000 litų ir daugiau. Pensininkė Ona tikino, kad ketina išsigryninti visus savo sąskaitoje esančius pinigus.
„Neseniai man pervedė pensiją. Išgirdau, kad bankas bankrutuoja, tad visus pinigus pasiimsiu. Neduok Dieve, neleis nusiimti, ką tada darysiu, nei valgyti turėsiu iš ko nusipirkti, nei nuomą sumokėti. Absurdas kažkoks“, – guodėsi Ona.
Tačiau vakar gerokai popiet bankas dirbo įprastai – eilių neliko.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Švelnėjant karantino sąlygoms nuo gegužės 11 dienos Šiaulių bankas atnaujina dar 12 klientų aptarnavimo padalinių, tarp jų - ir Palangoje, veiklą.


Palangos miesto savivaldybės įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams ir valstybės tarnautojams iki balandžio 14 d. imtinai uždrausta vykti į komandiruotes Lietuvoje ir į užsienio valstybes.


Dėl geidžiamo darbo nebūtina vykti į Vilnių –didžiosios šalies įmonėspagrindinius savo padalinius steigia ne tik sostinėje. Vienas tokių pavyzdžių – prieš pusantrų metų Kaune įkurtas „Tele2“ Verslo klientų aptarnavimo centras.


Esu įsitikinusi, kad šiuo interviu labai didžiuosiuosi po kokių penkiolikos metų, kai Goda Motiejaitytė bus žinoma visoje Europoje, o gal net ir pasaulyje šokėja. Prieš kelis mėnesius tada dar dešimtmetės Godos vardas skambėjo Prancūzijos Kanuose. Mergaitė iš Palangos prestižiniame tarptautiniame konkurse „Councours International de danse Cannes...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Naujasis darbo kodeksas: protestuotojai pasiekė savo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 07 04 | Rubrika: Miestas

Birželio 21 dieną Seime priimtą naująjį darbo kodeksą (DK) vakar šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo. Tad bene dvi savaites prie Vyriausybės rūmų protestavę studentai, profsąjungų atstovai ir kiti, nusiteikę prieš naująjį kodeksą, pasiekė savo. Šalies vadovė, atmesdama kodeksą pabrėžė, kad jis tenkina darbdavių, ne darbuotojų interesus.


Trečiadienį Vakarų Lietuvą apėmusi panika dėl galimų bėdų „Swedbank“ pasiekė ir Palangą – žmonės net po banko darbo valandų veržėsi į klientų aptarnavimo salę, nusidriekė eilės prie bankomato.


Palangos krepšininkus buvo apėmusi krepšinio manija

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 23 | Rubrika: Sportas

Vasario 17 dieną Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje krepšinio šventėje. Čia vyko „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) „Žvaigždžių diena“, pavadinta „Ateities krepšinio žvaigždės – šiandien 2012“. Keturias valandas trukusiame renginyje...


Kavinių ir restoranų kurorte pridygo tiek, kad prieš kelis mėnesius net neįtartum, kad lauko plynėje paskubomis suręsta kavinė galėtų vilioti kurorto lankytojus. Kokį maistą siūlo Palangos kavinės ir restoranai? Tokį, kurį nurijus iš palaimos norisi paglostyti pilvą ar tokį, kuris verčia jį piktai iš nepasitenkinimo gurgti? Koks aptarnavimas kurorto maitinimo...


Nustatytos mokyklų aptarnavimo teritorijos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto taryba 2009-2010 mokslo metams nustatė bendrojo lavinimo mokyklų aptarnavimo teritorijas pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Nuspręsta, jog Senajai gimnazijai aptarnavimo teritorija nenustatoma.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas