Vyresni darbo ieškantys žmonės įgyja paklausias darbo rinkoje profesijas

Palangos tiltas, 2016-09-29
Peržiūrėta
2491
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus. Vyresnio amžiaus asmenų profesinis mokymas didina užimtumo šiems asmenims prieinamumą. Projekte dalyvaujančių darbo ieškančių žmonių užimtumo gebėjimai ir įgūdžiai stiprinami palaikant jų motyvaciją bei kompetenciją, visų pirma siūlant įgyti paklausias profesijas iš daugiau kaip 7000 mokymo programų. Labai svarbu, kad, nusprendę įgyti paklausią profesiją, darbo ieškantys žmonės patys renkasi mokymo įstaigą, kurioje įgyja įsidarbinimui arba savarankiškai veiklai (darbui su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma) reikalingų kompetencijų. Mokymosi metu bedarbiams kompensuojamos sveikatos patikrinimo, kelionės, apgyvendinimo išlaidos ir mokama stipendija.
Darbo biržos specialistų, aptarnaujančių klientus, nuomone, vyresnio amžiaus asmenų pasitikėjimą savimi didina įgyta profesinė kvalifikacija ar kompetencija. Tačiau tam reikalingas ir ieškančiųjų darbo apsisprendimas mokytis. Pastebėta, kad motyvuoti ir konsultuoti vyresnio amžiaus asmenis nėra lengva, nes jie dažnai būna nedirbę daugiau nei vienerius metus ir praradę viltį įsidarbinti. Neretai tokie asmenys yra papildomai motyvuojami, skatinamas pasitikėjimas savimi, padedama iš naujo įvertinti savo galimybes, organizuojamos „darbo mugės“ su potencialiais darbdaviais, taip padedant būsimiems projekto dalyviams apsispręsti įgyti naują kvalifikaciją ar kompetenciją.
Klaipėdos teritorinė darbo birža aptarnauja Klaipėdos miesto, rajono, Kretingos rajono, Palangos miesto, Skuodo ir Šilutės rajonų bei Nidos savivaldybes. Profesiniame mokyme finansuojamame iš ESF projekto „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ lėšų, jau dalyvauja per 200 vyresnio amžiaus asmenų. Dalis jų jau įsitvirtino darbo rinkoje, įgiję paklausias plytelių klojėjo, sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojo, krautuvo vairuotojo, apskaitininko, valytojo, pardavėjo, virėjo, slaugytojo padėjėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo ir kt. profesijas.
Džiugina projekto dalyvių sėkmės istorijos:
Sufija M. (58 m.) registravosi Klaipėdos TDB Gargždų skyriuje, turėdama tik vidurinį išsilavinimą ir B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Pasirašiusi trišalę mokymosi sutartį su UAB „Vlantana“, mokėsi pagal C ir CE kategorijos transporto priemonių vairuotojo mokymo programą bei motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo mokymo programą pradinei profesinei kvalifikacijai įgyti. Baigusi profesinį mokymą, netrukus įsidarbino UAB „Vlantana“ sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto vairuotoja.
Albina U. (59 m.) registravosi Klaipėdos TDB Kretingos skyriuje, turėdama siuvėjo kvalifikaciją, tačiau niekada pagal šią profesiją nedirbo. Darbo patirties bedarbė turėjo tik prekybos centre. Tačiau, netgi norint įsidarbinti salės darbuotoju, buvo reikalinga salės darbuotojo kvalifikacija. Kretingos skyriaus klientų aptarnavimo specialistui supažindinus su projekto veiklomis bei galimybe įgyti prekybos salės darbuotojos profesiją, Albina nedvejojo ir netrukus pradėjo mokytis. Įgijusi salės darbuotojo kvalifikaciją, projekto dalyvė sėkmingai įsidarbino UAB „Rimi“ prekybos centre Palangoje.
Rimantas (verslininkas) turėjo savo verslą, tačiau išsilaikyti versle buvo sudėtinga, likvidavo įmonę ir registravosi Klaipėdos TDB Palangos skyriuje, būdamas jau 61 m. Vyriškiui, turinčiam aukštąjį išsilavinimą, buvo pasiūlyta sudalyvauti ESF projekte „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“. Ilgai nemąstydamas asmuo panoro įsigyti C,CE kateg. vairuotojo kvalifikaciją ir toliau tęsti darbinę veiklą. Buvo sudaryta dvišalė profesinio mokymo sutartis. Įsigijus reikiamą vairuotojo kvalifikaciją, Rimantas sėkmingai susirado darbą ir netrukus įsidarbino įmonėje UAB „Transdeka“, bedarbiu teko pabūti tik nepilnus 3 mėn.
Albina M. (55 metų moteris) beveik 10 metų dirbo pamainos vadove viename didžiausių prekybos centrų Lietuvoje. Nepraėjus nė metams po atleidimo iš darbo, registravosi Klaipėdos TDB Šilutės skyriuje. Bedarbė domėjosi darbo biržos teikiamomis paslaugomis ir nutarė dalyvauti profesinio mokymo priemonėje. 2015 m. pavasarį moteris pradėjo lankyti apskaitininko mokymo kursus Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institute. Po 5 mėn. vykusių profesinio mokymo kursų bedarbė įgijo apskaitininko kvalifikaciją. Nebuvo lengva rasti darbą pagal įgytą apskaitininko kvalifikaciją, nes darbdaviai vengia vyresnių asmenų įdarbinimo. Tačiau šilutiškė nepabūgo atstumo ir darbo pradėjo ieškotis Klaipėdoje. Atkaklumas ir tikslo siekimas davė puikų rezultatą, nuo 2016 m. pradžios projekto dalyvė pradėjo dirbti vienoje Klaipėdos įmonėje apskaitininke.
Vyresnio amžiaus bedarbis Jonas Klaipėdos TDB Skuodo skyriuje buvo registruotas ilgiau nei metus. Dėl amžiaus jam nepavyko įsidarbinti. Jonui buvo pasiūlyta dalyvauti profesiniame mokyme ir įgyti specialybę, kurią įgijus būtų galima dirbti savarankiškai. Finansuojant ESF projektui „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, Plungės technologijų ir verslo mokykloje bedarbis įgijo skardininko kvalifikaciją. Šiuo metu Jonas sėkmingai dirba pagal verslo liudijimą.
Rimanta R. (59 m.) registravosi Klaipėdos TDB Klaipėdos skyriuje turėdama buhalterio išsilavinimą ir darbinės patirties pagal išsilavinimą daugiau nei 10 metų. Bedarbė iš paskutinių dviejų darboviečių buvo atleista dėl ligos, todėl aktyviai domėjosi darbo biržos teikiamomis paslaugomis bei profesinio mokymo galimybėmis, kad galėtų save realizuoti darbo rinkoje. Rimanta, išsirinkusi mokymosi programą, susirado būsimą darbdavį ir sudarė trišalę mokymo sutartį. 2016 m. pradžioje Rimanta išvyko mokytis į VŠĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrą Druskininkų filialą – meninių mezginių mezgėjo mokymo programoje. Bedarbė mokslus baigė su pagyrimu ir įgijo meninių mezginių mezgėjo kvalifikaciją. Įgijusi meninių mezginių mezgėjo kvalifikaciją, netrukus įsidarbino UAB „Regas“ mezgėja.
Ir tai tik maža dalis sėkmės istorijų. Jei susidomėjote ir norite dalyvauti ESF projekte „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, kviečiame kreiptis į Klaipėdos teritorinę darbo biržą, nes amžius – nekliūtis įgyti paklausią darbo rinkoje profesiją ir įsidarbinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė darbo vizitu lankėsi Palangoje.


Antrą mėnesį darbo rinkos barometras siunčia teigiamus signalus. Vasarį Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkoje pirmaujantis rodiklis vėl didėjo ir pasiekė 101,1.


Klientų intensyvesnis profiliavimas įgauna kitokią aptarnavimo kryptį. Tam turėjo įtakos nuo liepos 1 d.  priimtos Užimtumo įstatymo nuostatos, susijusios su darbo ieškančių asmenų statuso nustatymu pagal pasirengimą darbo rinkai. 


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius