Netradicinis maršrutas į pajūrį suteiks naujų įspūdžių ir patyrimų

Palangos tiltas, 2022-05-16
Peržiūrėta
1410
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Keliaujantiems į Palangą siūlome aplankyti netradicines vietas, kurios suteiks naujų įspūdžių ir patyrimų.

Nemakščiai ir Aštuonračio muziejus – pirmas sustojimas su puikia šiuolaikinės architektūros bažnyčia ir sovietinės santvarkos kolūkiniu prospektu. Patys Nemakščiai, įsikūrę tarp Žemaičių plento ir automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda, kildinami iš buvusio ežero vardo Nemakšta. Miestelyje veikia du muziejai – Etnografijos ir Aštuonračio „muziejuks“.

Ratas – neatsiejamas Nemakščių miestelio simbolis, pavaizduotas ir miestelio herbe, traktuojamas kaip amžinybės, tobulumo ir vienybės simbolis. Miestelis didžiuojasi, kad yra mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022 m., ant kiekvieno namo iškabintos tai ženklinančios vėliavos. Šiemet Nemakščiai kaip niekad svetingi, miestelio svečiams siūloma gausi renginių programa, atliepianti krašto tradicijas ir Tarpukario Lietuvos dvasią.

Palangos daktaro, burmistro Jono Šliūpo muziejus nedidukas, bet itin įtaigus, jei ekskursiją ves gidė. Galinėse dvejose salėse ir puiki fotomenininko Rimanto Dichavičiaus paroda. 

Dar vienas nestandartinis pasirinkimas Palangoje – šio krašto muziejus, įkurdintas istorinę reikšmę kurortui turinčioje, iki šių dienų išlikusioje grafų Tiškevičių šeimos viloje „Anapilis“. Įdomi interaktyvi nuolatinė muziejaus ekspozicija, lankytojus nukelianti į paslaptingą ir neįtikėtinai įdomų Palangos kurorto istorijos pasaulį. Muziejuje pasijusite tarsi esantys paplūdimyje, po kojomis šiugždės baltas pajūrio smėlis, susipažinsite su įvairių laikotarpių maudymosi tradicijomis bei paplūdimio madomis.

Norint išvengti dardėjimo nuobodžia trasa atgalios verta sukti vos ne 125 km. apylanka į buvusią Rytprūsių teritoriją, kur pirmas sustojimas – Priekulė. Miestelio autentiškumas – dar iki 1940 metų išlikusios vokiškos architektūros detalės, tačiau jos totaliai disonuoja su mėlynais ar geltonais jau „naujalietuvių“ įrengtais stogais bei sovietinėmis pašiūrėmis. Tai pavyzdys – kaip galima niokoti kultūrinį paveldą ir priblokšti išrankesnį turistą.

Visai kitaip kvėpuoja Katyčiai, kur vietinė evangelikų bažnytėlė tiesiog alsuoja XVIII amžiaus dvasia. Išlaikyti šios ir kitų šventovių autentišką veidą padėjo tai, kad sovietmečiu jos buvo paverstos kino salėmis ar grūdų sandėliais ir nebuvo apgriautos. Pačiuose Katyčiuose likusi autentiška grindinio aikštė „nepapuošta“ sovietinės architektūros perlais, bet su „iškilia“ į laukus vedančia Mechanizacijos gatve.

Programos vinis – mažiausias miestas šalyje Panemunė ir Karalienės Luizos tiltas. Šalia prieplaukos įsitaisę turistai net su vidutinio kalibro žiūronais gali stebėti į kurią aludę žirglioja Tilžės (Sovetsko) pijokai, po kokiais griuvėsiais slepiasi įsimylėjėliai ar kokie orkestrai griaudėja jų aikštėje po pakabinta milžiniška Rusijos valstybės vėliava. „Nejauku, slogu, greičiau iš čia“ – štai tokiomis nuotaikomis dalijosi bendrakeleiviai.

O pabėgimo maršrutų iš Rusijos pasienio begalės – tai ir klykiančos gervės ties Lumpėnais ar pagaliau tikrai lietuviškas Zyplių dvaro ansamblis su „Stiklių“ lygio „Kuchmistrų“ restoranu.

Šios kelionės reziumė – pro žiūronų lęšį galima rasti pasibjaurėtinų vietų, po kurių kaifuosi, kad gyveni normalioje šalyje.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tris miestus jau aplankęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį. 


Jūrų takas – tai pėsčiųjų maršruto E9 dalis. Šis maršrutas prasideda prie Šv. Vincento kyšulio Portugalijoje ir baigiasi Estijos sostinėje Taline.


Tarptautinės muziejų naktį – gegužės 13-ąją – Palangos miesto muziejai kviečia praleisti aktyviai. Temstant duris atversiantys muziejai žada daug ir įdomių veiklų, patirčių bei įspūdžių.


Vasarai peržengus į antrąją pusę, 15min siūlo 10 kultūrinių renginių – parodų, koncertų bei spektaklių, kurie atostogas leidžiantiems Palangoje suteiks naujų patirčių.


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Keliaujantiems į Palangą siūlome aplankyti netradicines vietas, kurios suteiks naujų įspūdžių ir patyrimų.


Per trečiadienį Lietuvoje nustatyta per 800 naujų koronaviruso atvejų ir epidemiologinė situacija tik prastėja. Tądien Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šia liga serga 66 palangiškiai.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad ketvirtadienį, gruodžio 17 d., Palangoje buvo registruota 17 naujų COVID-19 atvejų. Iš viso jų Palangoje –315. Nuo pandemijos pradžios kovo mėnesį jau 520 palangiškių susirgo, ar vis dar tebeserga, koronavirusu. Nuo jo mirė šeši palangiškiai. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro...


Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.


gegužės 30 d., 18 val. – „ LT trumpai“: trumpametražiai iš Lietuvos gegužės 30 d., 20 val. – 2015 m. Oskarui nominuotų trumpametražių vaidybinių filmų programa


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius