Norvegai siūlo bendradarbiauti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-03-07
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Tyrinėja rinką

Svečiai iš Norvegijos į „Palangos tilto“ redakciją, lydimi Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr.specialisto Roberto Trautmano, užsuko pirmadienio popietę. Tiriantys Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkas Arne Stellander ir Gaute Omdahl neaplenkė ir Palangos. Čia jie bendrauja su verslo atstovais, tiria mūsų rinką ir siūlo naujas galimybes. „Dėl ekonomikos pokyčių niekam nėra pernelyg lengva. Tačiau lietuviams aš linkiu pagaliau pakelti galvas, nustoti verkti ir imtis darbo. Juk gyvenimas nesustoja ir reikia žiūrėti į priekį“, - teigė norvegas, Lietuvą ir jos žmones pažįstantis jau maždaug 15 metų ir dabar matantis daug galimybių tiek mūsų verslininkams. „Šitaip kalbu tik dėl to, kad puikiai žinau, savo akimis mačiau pokyčius, mačiau kaip gyveno ir kaip dabar gyvena žmonės Lietuvoje. Taip, situacija nelengva, tačiau kažką daryti tiesiog būtina“, - ragino A.Stellander, neblogai kalbantis ir dar geriau suprantantis lietuvių kalbą.

 

Mato daug galimybių

Lietuvoje vyrai atlieka tarpininkų misiją – norvegams siekia pristatyti Lietuvą, lietuviams – suteikti galimybių pagyvinti savo verslą. „Didžioji dalis norvegų visiškai nieko nežino apie Lietuvą, apie galimybes šioje šalyje keliauti, ilsėtis, apsipirkti, naudotis įvairiausiomis paslaugomis – pradedant SPA paslaugomis, grožio procedūromis, baigiant stomatologų ar gydytojų paslaugomis. Mes ir esame tie, kurie bando užpildyti šią nišą ir nutiesti tiltą tarp šių valstybių – juk tai naudinga abiems valstybėms“, - pasakojo svečiai iš Norvegijos. Jis prisipažino, kad tai daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas, bet matydamas neblogus rezultatus tiki idėjos sėkme.

A.Stellander sakė, jog nesmagu, jei net ta mažoji dalis norvegų, kurie yra girdėję apie Lietuvą, ją mena ne kaip patrauklų ir neatrastą kraštą, o nusikaltėliais ir kriminalistikos „rekordais“ garsėjančią tautą. Norvegas nuoširdžiai tikisi, kad jo šalies žmonės pamatytų visai kitokį vaizdą čia atvykę. Informacijos skleidimas Norvegijoje, reklama vietinėje spaudoje – tai vieni iš būdų pasiekti norvegų rinką.

 

Spauda – galinga

Norvegai – viena iš daugiausiai skaitančių valstybių. Čia spauda – didelė jėga. Tad tenykščių švietimas, pasitelkiant į pagalbą spaudą, yra tikslingas. Kone kiekvienas norvegas skaito laikraščius – ir dažniausiai vietinius. „Aš Lietuvoje elgiuosi lygiai taip pat – jei man reikia informacijos, jei reikia kontakto konkrečioje vietovėje, renkuosi būtent vietinius laikraščius, o ne didžiuosius dienraščius“, - teigė A.Stellander. Spauda šioje šalyje užima itin svarbią vietą, tad norvegas stebisi, kodėl Lietuvoje yra gerokai kitaip ir vietine spauda nepelnytai nuvertinama.

 

Padaugės atvykstančių norvegų

A.Stellander ir G.Omdahl tiki, jog artimiausiu metu norvegų, aplankančių Lietuvą, bus daugiau. „Mes pradėjome kalbėti apie kitokią Lietuvą – ne tokią, kurią jie pažįsta iš kriminalinių naujienų, ne tą, kuri buvo Sovietų Sąjungoje, o tą, kokia ji yra dabar – graži, patraukli, siūlanti aukšto lygio paslaugas, poilsį, savo istoriją, skanų maistą. Be to, Lietuva juk gražių moterų kraštas“, - šyptelėjo A.Stellander.

Norvegai lankosi daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, bendrauja su verslininkais. Norvegai jau ima planuoti atostogas, į kelionių maršrutus įtraukiantys ir Lietuvą, bei visą Pabaltijį. Druskininkai, Vilnius, Nida, Palanga – tai tik maža dalis to, ką verslininkai iš Norvegijos žada parodyti savo tautiečiams. „Lietuva ne tik turistinis maršrutas, bet ir plataus spektro profesionaliomis paslaugomis galintis pasididžiuoti kraštas. Tikiuosi, kad tiek lietuviams, tiek norvegams šie mūsų siekiai, bus naudingi“, - sakė tik trumpam atsisveikinantis A.Stellander.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vienintelis Palangos laikraštis "Palangos tiltas" stiprina jėgas ir siūlo bendradarbiauti - rašyti įdomius interviu su įdomiais kurorto žmonėmis. Reikalavimai: mylėti Palangą, pažinti jos įdomius žmones, žinoti, kuo jie gyvena, ir draugauti su lietuvišku žodžiu, būti lanksčiam (-iai).


Trys tarptautiniai Lietuvos oro uostai pirmąjį šių metų ketvirtį aptarnavo 1,104 mln. keleivių – tai yra 16,4 proc. mažiau nei 2019-ųjų sausio-kovo mėnesiais.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Siūlyti pretendentus „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui kviečiami ne tik palangiškiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Anketą užpildyti galima internetu – www.palanga.lt (bėganti eilutė puslapio viršuje), arba tiesiog užsukus į Palangos miesto savivaldybę (Informacijoje). Siūlymus galima teikti iki 2019 m. lapkričio 11 d. imtinai.


Palangos oro uostas liepos mėnesį buvo ketvirtas pagal keleivių augimątarp mažųjų Europos oro uostų, rodo prieš kelias dienas paskelbti naujausi Tarptautinės oro uostų tarybos„ACI Europe“ duomenys. Vertinantšių metųliepos, palyginti su tuo pačiu 2015 metų mėnesiu, duomenis, oro uostas fiksavo 55,6 proc. keleivių skaičiaus augimą (26,6 tūkst.) ir nusileido tik trims...


Tarptautinei oro uostų tarybai „ACI Europe“ suskaičiavus balandžio mėnesio Europos oro uostų keleivių statistiką, paaiškėjo, kad Palangos oro uostas tapo vienais iš sparčiausiai augančių oro vartų visame žemyne. 2016 m. balandį per Palangos oro uostą keliavo 19,4 tūkst. keleivių – t.y.87,3 proc. daugiau negu prieš metus.


Šiandien, išgirdus apie Norvegijoje atimtus lietuvių vaikus, ne vienas baisisi nežmonišku Norvegijos vaikų tarnybų elgesiu. Nors norvegai tvirtina, jog mažųjų tėvai patys kalti, kad netenka savo atžalų, bet palangiškės Loretos Daškevičės siaubinga asmeninė patirtis byloja ką kita. „Kol pati nesusidūriau su norvegų vaikų tarnybomis, pati tvirtai...


Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius Tarptautinis Palangos oro uostas (TPOU) aptarnavo 5 proc. daugiau keleivių, nei tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu. Šiuo metu iš kurorto reguliariuosius skrydžius į Kopenhagą vykdo oro linijos „SAS“, į Rygą – „airBaltic“, į Oslą – „Norwegian Air Shuttle“.


Saulėtą praėjusio penktadienio popietę duris atvėrė naujas Palangos oro uosto keleivių išvykimo terminalas. Oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė bei susisiekimo ministras Eligijus Masiulis perkirpo naujojo terminalo juostą bei atvėrė oro vartus ir Šengeno erdvės keleiviams.


Norvegai siūlo bendradarbiauti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 07 | Rubrika: Miestas

Palangos oro uostas gali didžiuotis vienu iš pastovesnių ir patogiu maršrutu: Palanga – Oslas. Nuolatinių keleivių teigimu, lėktuvai kyla ir leidžiasi pilnutėliai – ir ne tik pilni emigruojančių ir grįžtančių. Oslas – vos už valandos kelio. Tai patrauklu ir verslininkams, ir turistams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas