Opa-pa į mokyklėlę!

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-09-03
Peržiūrėta
9
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Opa-pa į mokyklėlę!

Plušę ar atostogavę vasarą, vakar Palangos moksleivija gužėjo iš visų kurorto pakraščių į mokyklas. Pasitempę, pailsėję ir žvalūs dalijosi vasaros įspūdžiais, dosniai žėrė šypsenas ne tik bendramoksliams, bet ir mokytojams, mokyklų vadovams. Šiemet kurorte mokyklų duris pravers beveik šimtu moksleivių mažiau nei praėjusiais metais. Dar nemalonesnė šalies statistika – šiais mokslo metais į mokyklas ateis apie 20 tūkstančių mokinių mažiau nei pernai.

Mokinių mažėja
Anot Palangos miesto savivaldybės pateiktų duomenų, pernai kurorte mokyklos duris varstė 2014 moksleivių, šiemet jų, pirminiais skaičiavimais, apie 1920.
V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje šiemet ketina mokytis 530 mokinių, pernai jų čia buvo 517. Mokykla pasipildė nauja ketvirtokų klase.
„Baltijos“ pagrindinė mokykla šiemet viena klase dėl mokinių trūkumo sumažėjo – mokysis apie 470 ugdytinių.
Šventojoje mokysis 102 vaikai, pernai jų buvo 111.
Anot Palangos senosios gimnazijos direktorės pavaduotojos ugdymo reikalams Jolitos Vaičiulienės, šiemet gimnazijoje mokysis 602 moksleiviai.
„Pernai jų buvo 636. Mokinių skaičius mažėja dėl tų pačių tendencijų kaip ir visoje šalyje – emigracijos. Dalis dešimtokų važinėja mokytis į Klaipėdą“, – sakė „Palangos tiltui“ pavaduotoja.
Šiemet mokyklą baigs 170 abiturientų.
Vakar Mokslo metų šventėje gimnazijoje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė buvę mokyklos mokiniai: Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, buvęs ministras Raimundas Palaitis ir miesto vicemeras Saulius Simė.
Buvo pakelta tautinė vėliava.
Palangos pradinės mokyklos slenkstį Rugsėjo pirmąją peržengė 210 pradinukų – 50 daugiau nei 2011-aisiais.

Šalies vadovė kvietė ieškoti žinių
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visus šalies moksleivius pasveikino jau Rugsėjo 1-ąja, apsilankiusi mokykloje Širvintų rajone.
Pasak valstybės vadovės, mokykla – tai ne tik žinios, bet ir draugai, gyvenimo bendrumo jausmas, kurį reikia branginti ir vertinti, nes mokykloje sutikti draugai išliks svarbiausi ir brangiausi visą gyvenimą.
„Mylėkite tai, ką darote, ieškokite naujų žinių, o iš mokyklos išsineškite tik tai, kas geriausia savo šeimai ir miestui. Tegul bendrumas ir draugiškumas, meilė ir supratimo jausmas, kurį dvylika metų nešiojote savo širdyse, išlieka ir toliau, kad vienas kitam padėtumėte eidami gyvenimo keliu, o svarbiausia – kad tas kelias vestų tik per Lietuvą“, – mokiniams linkėjo šalies vadovė.

 

 Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai". 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kredito unija (PKU) su nerimu stebėjo beveik COVID-19 uždarytą Palangą kovą ir balandį – ne vienas smulkiojo verslo atstovas paprašė „kredito atostogų“, tačiau gegužė ir ypač birželis Sandrą Garjonytę, PKU valdybos narę ir pirmininkę, nuteikia optimistiškai. „Vis daugiau sulaukiame užklausų ir paskolų paraiškų, kuriose prašoma...


Mokslo metų pradžia – puikus metas įvertinti, ar nekilo nesklandumų priimant naujus mokinukus į mokyklas, ar esama problemų, su kuriomis susiduria mokyklų vadovai, mokytojai ir mokinių tėveliai. Ypač tai tampa aktualu, kai pasikeičia tvarka. Apie tai kalbėjomės su Palangos senosios gimnazijos direktoriumi Leonu Šidlausku.


Aš nebijau išgirsti: „Nutilk, filosofe“. Ne. Ir kalbėsiu, ir rašysiu, nors buvo gyvenimo keliuos ir tokių „TSKP pareiškėjų“, dar 1964–1969 metais „raudonpelkės“ Kelmės rajone: „Mes tau uždrausim rašyti“. Kas taip geidė – jau numirę. Rašysiu bent iki Algio Čekuolio metų. Mintys, kojos...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Ir vėl – mokslo metai. O su jais mokinių, mokytojų ir mokyklų vadovų šiemet laukia kaip niekada daug naujovių. Apie jas „Palangos tiltui“ papasakojo palangiškiams gerai pažįstama kurorto švietimo veteranė, dabar Švietimo ir mokslo ministerijos viceministrė Genoveita Krasauskienė.


Opa-pa į mokyklėlę!

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 09 03 | Rubrika: Jūros vaikai

Plušę ar atostogavę vasarą, vakar Palangos moksleivija gužėjo iš visų kurorto pakraščių į mokyklas. Pasitempę, pailsėję ir žvalūs dalijosi vasaros įspūdžiais, dosniai žėrė šypsenas ne tik bendramoksliams, bet ir mokytojams, mokyklų vadovams. Šiemet kurorte mokyklų duris pravers beveik šimtu moksleivių mažiau nei praėjusiais metais. Dar nemalonesnė...


"Baltijos“ pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniūkšta, prieš Rugsėjo 1-ąją kalbėdamas su „Palangos tilto“ žurnalistu apie priežastis, kodėl šiemet mokyklos duris pravers mažiau mokinių, nurodė ir „neprekinę“ mokyklos išvaizdą – mokiniai ir jų tėveliai savo vaikus labiau veržiasi leisti į gražiai atrodančias mokyklas.


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas