Opozicija rūstinosi dėl Viešosios tvarkos skyriaus steigimo, įtarė slaptu sandėriu Sporto centrą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-10-27
Peržiūrėta
1592
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Opozicija rūstinosi dėl Viešosios tvarkos skyriaus steigimo, įtarė slaptu sandėriu Sporto centrą

Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai, išskyrus Giedrių Šatkauską, kuris atostogauja. Posėdis buvo pradėtas maloniomis akimirkomis – meras Š. Vaitkus pasveikino liberalsąjūdietį  Arvydą Dočkų su 60-uoju jubiliejumi.

 

Sporto salė ir maniežas atsipirks

 

Taryba pirmiausia suteikė teisę pasisakyti palangiškei Albinai Rakauskienei, kuri pirma paprašė Tarybos opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko „nešokinėti hitleriniais išsišokimais“. Atrodo, advokatas, kaip ir dalis Tarybos narių, liko nesupratę, ką omenyje turi palangiškė.

Ji prisiminė įvykusį gyventojų susirinkimą dėl „Litesko“ reikalų, ir reikalavo išsiaiškinti, kas „sukomplikavo“ susirinkimo laiką – gyventojai ir mažų nereikšmingų partijėlių atstovai rinkosi vienu  metu, o „Litesko“, savivaldybės – dviem valandomis vėliau.

Kalbėtoja atkreipė dėmesį į „augančias“ „gyvatuko“ kainas, jos nuomone, neteisingai apskaičiuotas rinkliavas už atliekų išvežimą.

Romas Zubernis, miesto futbolo klubo „Palanga“ prezidentas, lipo į Tarybos tribūną su komandos taure, kurią gavo kaip šalies antros futbolo lygos čempionato nugalėtojai.

„Jos tikrai niekam neatiduosime. Ko gero, kai kas ir nelabai supranta, kaip komandai pavyko nepralaimėti nė vienų rungtynių“, - šmaikštavo futbolo komandos siela.

Jis teigė, kad jeigu Taryba „įdės pinigus“ į sporto salės statybą, maniežo su dirbtine danga statymą, tokia investicija netrukus atsipirks.

„Paskaičiavome, kad futbolo federacijos atvežtos stovyklauti į Palangą šalies jaunimo futbolo rinktinės, mieste paliko pusę milijono litų“, - sakė R. Zubernis.

 

Šiluma kainuotų 6 centais mažiau

 

Taryba pritarė biokuro katilų Palangoje ir Šventojoje projektui.

Tarybos nariams besidomint, kiek katilų įrengimas kainuos miestui, savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė, kad vieno katilo įrengimas kainuos apie 5 milijonus litų, iš kurių pusę numatyta gauti iš Europos Sąjungos, o kita dalis būtų skiriama iš savivaldybės biudžeto.

Direktorė sakė, kad įrengus katilus, mieste šilumos kaina iškart sumažėtų 6 centais už kilovatvalandę.

„Jeigu juos įrenginėtų „Litesko“, kaina nemažėtų, o gal ir didėtų, nes įmonė siektų, kad iškart atsipirktų investicija. Kadangi tai darys savivaldybė, kaina iškart mažės“, - tikino A. Kilijonienė.

Anot jos, katilas Palangoje turėtų būti pastatytas iki 2014 metų.

Asmenišką atsakomybę už miestelėnų šilumos reikalus jaučiantis meras Š. Vaitkus priminė, kad Palangos miesto savivaldybė patenka į šalies savivaldybių, turinčių didžiausias šildymo kainas, dešimtuką.

„Teiksime paraiškas katilo finansavimui iš ES lėšų gauti kelioms programoms. Jau iškart po Vėlinių, lapkričio 3-iąją, važiuosiu į Vilnių, Ūkio ministeriją dėl vienos iš tokių paraiškų pateikimo. Teikiame kelias paraiškas „apsidrausdami“ – jeigu nebūtų gautas finansavimas pagal vieną iš jų, tikiu, bus gautas pagal kitą“,  - sakė Š. Vaitkus.

Jis prašė Tarybos narių balsuoti už klausimo sprendimo projektą. Visi politikai sutartinai balsavo už.

 

 

Bus steigiamas Viešosios tvarkos skyrius

 

Administracijos direktorė pristatė klausimą dėl savivaldybės administracijos darbuotojų skaičiaus. Administracijos vadovė prašė Tarybos pritarimo padidinti administracijos etatų skaičių. Tokia būtinybė atsirado numačius artimiausiu metu savivaldybėje įsteigti Viešosios tvarkos skyrių, kuriam būtų pavesta „municipalinės policijos“ funkcijos: kontroliuoti, kaip yra surenkamos lėšos už reklamą viešose miesto vietose, kontroliuoti neprižiūrimų ir apleistų pastatų šeimininkus, prekybos tvarką mieste, ypač J. Basanavičiaus gatvėje, reglamentuojančių nutarimų įgyvendinimą.

Toks didinimas, anot A. Kilijonienės, „neišpūstų“ savivaldybės valdininkų išlaikymui numatyto biudžeto.

„Vadovaujantis 2004 metais priimtais nutarimais, savivaldybėje numatyta 114 etatų. Iki šiol savivaldybėje dirbo 100 žmonių“, - pranešė direktorė.

Bet naujojo skyriaus steigimas užrūstino opoziciją. A. Jokūbauskas, nepateikdamas skaičiavimų, sakė, kad „dirbtinai“ didinamas etatų savivaldybėje skaičius, abejojo tokio skyriaus reikalingumu, gražbyliavo, kad krizė dar nesibaigė; socialdemokratas Danas Paluckas siūlė galvoti apie administracijos darbo kokybės kėlimą, o ne apie naujus etatus.

Konservatorius Mindaugas Skritulskas tvirtino, kad būtent toks naujai įsteigtas skyrius papildys miesto biudžetą – surinks lėšas už reklamą ir prekybą, kurios anksčiau, nesant pakankamai darbuotojų Turto ir Verslo skyriuje (jam buvo pavesti kuruoti minėti klausimai, – aut.) nepakliūdavo į miesto biudžetą.

„Siūlau pritarti sprendimo projektui“, - sakė M. Skritulskas. Jam pritarė ir liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius.

Plieskiantis aistroms opozicijos pusėje, meras Š. Vaitkus visiems priminė, kad dar prieš tris mėnesius Taryba pasisakė už savivaldybės administracijos reorganizavimą bei už Viešosios tvarkos skyriaus įsteigimą.

„Tai daroma tam, kad miestas būtų gražesnis, dabar visi kartais pasigendame tvarkos mieste. Ventspilis, kuris turi įsteigęs tokį skyrių, jau įrodė, kad toks skyrius vietos biudžetą gali papildyti keliais šimtais tūkstančių litų“, -sakė Š. Vaitkus.

„Trys moterys, dirbančios Verslo ir turto skyriuje, negali fiziškai vasarą „sukontroliuoti“ visos J. Basanavičiaus gatvės“, - sakė meras.

 

Pinigai teks „Nagliui“?

 

Pozicijos balsų dauguma buvo pritarta svarstomam klausimui.

Svarstant klausimą dėl Palangos miesto savivaldybės 2012-2014 metų strateginio veiklos plano metmenų tvirtinimo, vicemeras Saulius Simė prašė Tarybos įtraukti klausimą dėl Tremtinių gatvės, o E. Židanavičius – ir pavėsinių prie mokyklų, kuriose būtų laikomi moksleivių ir mokytojų dviračiai, įrengimo galimybę.

Merui prašant, E. Židanavičius sutiko, kad jo siūlymas būtų aptariamas, svarstant kitų metų biudžetą, bet Tarybos nariai balsavo „už“ ne tik už visą strateginio veiklos plano metmenų tvirtinimą, bet ir už vicemero siūlymą.

Tikslinant šių metų biudžetą, pasiūlius skirti papildomai lėšų Palangos sporto centrui, opozicija ėmė kunkuliuoti, kad „pinigai vyniojami į vatą“ ir bus skiriami ne Sporto centrui, o krepšinio klubui „Naglis“.

Vicemeras S. Simė patikino visus, kad taip nėra. Darbo partijos atstovo Edmundo Krasausko tai neįtikino: „Nagliui“ šiais metais iš biudžeto jau skyrėme 180 tūkstančių litų, o dabar pinigai metami į vieną programėlę, kad vėliau jie būtų permesti į kitą ir atiduoti „Nagliui““, - piktinosi Tarybos narys.

A.Jokūbauskas tėškė tiesiai: „Apgaudinėjama Taryba!” Jis reikalavo sprendimui „performuluoti“, skelbti 10 minučių pertrauką, bet reglamento žinovas M. Skritulskas įspėjo, kad, jeigu yra skelbiami esminiai pakeitimai, būtina pasiūlymą pateikti raštu prieš Tarybos posėdį, o ne skelbti pertrauką.

S. Simė replikavo, kad Sporto centras, gavęs papildomą finansavimą, turės skelbti konkursą lėšoms panaudoti.

Buvusiam merui V. Stalmokui pasiūlius perkelti lėšas iš papildomo kultūrinių programų finansavimo, sukruto ne tik Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, bet ir valdančioji dauguma: „Priėmus jūsų pasiūlymą, negalėsime išsiųsti palangiškės, nacionalinės vaikų eurovizijos nugalėtojos, į Eurovizijos konkursą. „Sugrius“ visas klausimas.“

V. Stalmokas atsiėmė savo pasiūlymą, bet jau ne pirmas posėdis, kai buvusio mero pasiūlymai nesutampa su vieningos koalicijos nuomone. Jis ne kartą jau ir balsavo kitaip nei valdančioji dauguma.

A. Jokūbauskas siūlė klausimo svarstymą dėl biudžeto patikslinimo atidėti, bet Taryba neklausė jo argumentų – balsavo už biudžeto patikslinimą, o palangiškei, nacionalinės „Eurovizijos“ nugalėtojai, lėšų vykti į konkursą Armėnijoje bus skirta iš Administracijos direktorės fondo.

Palangiškė, gyvenanti Vytauto g. 65-5, prašė Tarybos leisti jai privatizuoti dalį jos gyvenamųjų patalpų, kurios priklauso savivaldybei, bet Taryba nesutiko tai padaryti.

Taryba patvirtino žemės sklypo, esančio Vytauto 170, detaliojo plano koncepciją.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai Palangos savivaldybė ir palangiškiai pradėjo savo kovą priešindamiesi Konkurencijos tarybos reikalavimui perduoti valdyti Palangos baseiną privatininkams,  kurorto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad Palangos situacija yra ledkalnio viršūnė, ir Konkurencijos tarybos sprendimas vėliau ar anksčiau palies visas savivaldybes, kurios statosi baseinus, sporto kompleksus ir kitą viešąją...


Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Balandžio 28 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika demontavimo. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį, birželio 21 dieną, pasveikino šventojiškę Janiną su 100 metų jubiliejumi.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Vakar įvykusiame Tarybos posėdyje dalyvavo visi Tarybos nariai, išskyrus Giedrių Šatkauską, kuris atostogauja. Posėdis buvo pradėtas maloniomis akimirkomis – meras Š. Vaitkus pasveikino liberalsąjūdietį   Arvydą Dočkų su 60-uoju jubiliejumi.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius