Pagalba asmenims, turintiems psichikos, intelekto negalią

Palangos tiltas, 2025-05-14
Peržiūrėta
115
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Freepik.com nuotrauka
Freepik.com nuotrauka

Palangoje didinamas dėmesys bendruomenės gerovei ir kokybiškų paslaugų, skirtų miesto gyventojams, teikimui. Tai apima ne tik infrastruktūros gerinimą, bet ir socialinių paslaugų, kuriomis siekiama užtikrinti, kad kiekvienas asmuo gautų reikiamą pagalbą ir galėtų gyventi oriai bei aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime, plėtrą. 

Tikslas – daugiau savarankiškumo

Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“, nuo 2024 m. gruodžio teikiamos atvejo vadybininko paslaugos. 

Šio projekto tikslas – pereiti nuo tradicinių globos įstaigų prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, siekiant sukurti sąlygas asmenims su psichikos ir (ar) intelekto negalia gyventi savarankišką gyvenimą savo bendruomenėje. 

Atvejo vadybininkas

Vykdant šį projektą, Palangos miesto savivaldybėje teikiamos atvejo vadybininko paslaugos, skirtos darbui su suaugusiais darbingo amžiaus asmenimis, turinčiais psichikos ir (ar) intelekto negalią. Atvejo vadybos procesu siekiama suteikti individualias paslaugas ir pagalbą, kurios atitiktų kiekvieno asmens poreikius ir padėtų jiems įsilieti į visuomenę. Paslaugos yra skirtos ne tik tiesiogiai asmenims su negalia, bet ir jų artimiesiems – šeimoms, globėjams ir rūpintojams, kurie taip pat gauna reikalingą paramą ir informaciją, kad galėtų geriau pasirūpinti savo artimaisiais. 

Palangos miesto savivaldybėje atvejo vadybos paslaugas teikia atvejo vadybininkė Laura Šimkevičienė, kuri dirba su projekto dalyviais, padeda jiems struktūruoti kasdieninę veiklą, rasti sprendimus, organizuoti reikalingą kompleksinę pagalbą. Šios paslaugos apima sveikatos priežiūros, finansinio raštingumo, teisinius, socialinius klausimus, bei visais kitais gyvenimo aspektais, tokiais kaip emocinė gerovė, savarankiškumas, bendravimas su kitais žmonėmis. 

Šios paslaugos yra nemokamos ir prieinamos visiems darbingo amžiaus Palangos gyventojams, turintiems psichikos ir (ar) intelekto negalią, taip pat jų šeimoms ir globėjams. Projektas teikia pagalbą ir paramą bei skatina bendruomenės narių integraciją. 

Veiksminga pagalba

Organizuodama pagalbą projekto dalyviams, atvejo vadybininkė bendradarbiauja su įvairiais kompleksinių paslaugų teikėjais, tarpininkauja projekto dalyvių klausimais su VšĮ Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro Palangos skyriumi, VŠĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centru, Palangos visuomenės sveikatos biuru, Asmens su negalia  teisių apsaugos agentūra, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Palangos skyriumi bei kitomis valstybės, savivaldybių institucijomis, įstaigomis ir organizacijomis, palaiko glaudų bendradarbiavimą su socialiniais darbuotojais, sveikatos priežiūros specialistais. Tai leidžia sukurti veiksmingą pagalbos tinklą bei užtikrinti, kad asmenims būtų teikiamos ne tik pagrindinės paslaugos, bet ir integruotos paslaugos, apjungiančios sveikatos priežiūrą, socialinę pagalbą, švietimą ir kt. 

Geresnė gyvenimo kokybė

Džiugina projekto dalyviai, kurie, pasinaudoję atvejo vadybininko paslaugomis, įgijo pasitikėjimo savimi ir sėkmingai įsidarbino, pradėjo lankyti Palangos miesto socialinių paslaugų centro socialinių dirbtuvių bei Palangos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos užsiėmimus, dalyvauja kompiuterinio raštingumo mokymuose Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei kt. 

Asmenys, kurių gyvenimai keitėsi ir keičiasi Pertvarkos projekto ir kompleksinių paslaugų dėka, džiaugiasi naujais gyvenimo kokybės aspektais – didesniu savarankiškumu, emocine gerove ir užimtumo galimybėmis. Šios paslaugos leidžia asmenims atrasti savo stipriąsias puses, įveikti sunkumus ir siekti tikslų. Bendruomenė, matydama šias teigiamas pokyčių istorijas, tampa tvirtesnė ir vieningesnė. Tai – svarbus žingsnis link labiau įtraukios ir socialiai atsakingos bendruomenės, kuri rūpinasi visų savo narių gerove. 

Kviečiame kreiptis         

Išsamesnės informacijos kviečiame kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių, atvejo vadybininkę (darbui su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis) Laurą Šimkevičienę. 

Adresas: Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, kab. 112, tel. +370 460 34 164, mob. +370 690 58 607, el. p. [email protected]“. 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje didinamas dėmesys bendruomenės gerovei ir kokybiškų paslaugų, skirtų miesto gyventojams, teikimui.


Palangos socialinės dirbtuvės – tai ne tik erdvė, kurioje dalyviai gali ugdyti savo darbinius gebėjimus ir įgūdžius, bet ir tikras šviesos spindulys tiems, kurie susiduria su psichinės sveikatos iššūkiais.


Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Agentūra) informuoja, kad asmenys, kuriems darbingumo lygis buvo nustatytas terminui „iki pensijos“ arba buvo nustatytas specialiųjų poreikių lygis, gali kreiptis į Agentūrą dėl turėtos negalios prilyginimo dalyvumo lygiui. Agentūra atkreipia dėmesį, kad tam gydytojo siuntimo nereikia. 



Lietuvos Respublikos Seimas 2024 m. lapkričio 12 d. pritarė Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės siūlymui numatyti galimybę valstybės garantuojama teisine pagalba pasinaudoti visiems sunkią negalią turintiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus ir pajamų.


Jau sausį „Sodra“ mokės po indeksavimo padidintas pensijas – pirmiausia didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, netekto darbingumo pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai.


Negalia būna ne vien fizinė, bet ir proto, psichikos ar intelekto. Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje psichikos ir elgesių sutrikimų turėjo 12,1 proc. suaugusių šalies gyventojų.


Judėjimo negalią turintys asmenys kviečiami į vairavimo mokymus B kategorijai gauti. 


Maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius Palangos, Šventosios gyventojams. Paslauga bus teikiama 1 kartą per savaitę, skiriant iki 2 valandų asmeniui per dieną. Paslaugos gali būti teikiamos asmenims, priklausantiems didesnės rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)...


Nuo šiol nemokama asmeninio asistento paslauga didesnę ar mažesnę negalią turintiems palangiškiams tampa gerokai prieinamesnė – ja galės pasinaudoti kiekvienas negalią turintis žmogus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius