Pagerbtas architektas Leonas L.Mardosas

„Palangos tilto“ informacija, 2009-10-24
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Trečiadienį Gintaro muziejaus salėje jubiliejaus proga buvo pagerbtas architektas Leonas Laimutis Mardosas. Šią šventę paminėti panorę Palangos miesto valdininkai ir architektai, atvykę iš Klaipėdos, pamalonino dėmesiu ir dovanomis visų gerbiamą architektą.

 

Palangos Kultūrinio paveldo taryba pradėjusi šventinę popietę pirmiausia kreipėsi į miesto valdininkus ir aptarė svarbiausias archeologines kurorto problemas. Visi išsakė nerimą dėl archeologinių vietovių planų, dėl objektų atrankos.

Svarbiausiu tą popietę tapusiu, pasak Kultūrinio paveldo tarybos pirmininko Petro Grecevičiaus, „Kultūros paveldo objektu“ L.L.Mardosas paminėtas po iškeltų architektūrinių klausimų. Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyresnysis specialistas paveldosaugai ir etninei kultūrai Dainius Sobeckis pristatė susirinkusiems svečiams L.L.Mardoso pasiekimus ir svarbiausius gyvenimo faktus, suteikdamas pradžią sveikinimų ceremonijai. Gražiausius linkėjimus panoro išreikšti Klaipėdos universiteto vardu pirmininkas P.Grecevičius ir rektorius V.Žulkus, Palangos miesto savivaldybės atstovai, Klaipėdos architektai, buvę miesto merai, nepamiršo savo nario ir Kavos draugija. Visi susirinkusieji mielai pasidalino patirtais išgyvenimais kartu su mylimu architektu L.L.Mardosu ir suteikė garbės visiems kartu pajausti šių žavių akimirkų malonumą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Pirmadienį, spalio 21-ąją, Savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, administracios direktorė Akvilė Kilijonienė priėmė ir su garbingu devyniasdešimtmečio jubiliejumi pasveikino garbų svečią - buvusį Palangos miesto vyriausiąjį architektą Leoną Mardosą.


Buvęs vyriausiasis Palangos miesto architektas Leonas Laimutis Mardosas švenčia 90 – ąjį gimtadienį.


Apie 15 tūkstančių eurų iš Palangos miesto savivaldybės už priverstines pravaikštas prisiteisęs buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas vėl dirba širdžiai mielą darbą – laimėjo konkursą Neringos savivaldybės vyriausiojo architekto pareigoms užimti. „Buvau vienintelis jo dalyvis, o mano kelionė iš Palangos į Neringą užtrunka dvi...


Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....


Buvęs Palangos miesto vyriausiasis architektas, vienas iš Palangos bendrojo plano autorių, Leonas Laimutis Mardosas mini garbingą 85 metų jubiliejų. Ta proga pirmadienį architektą pasveikino Palangos meras Šarūnas Vaitkus bei Savivaldybės tarybos narys Remigijus Alvydas Kirstukas.


Vakar į savo kabinetą, iš kurio Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų buvo išvesdintas sausio 29 dieną, grįžo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. Liepos 5 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra panaikino nutarimą dėl skyriaus vedėjo laikino nušalinimo nuo pareigų.


Prisimenant architektą, kūrusį Palangos veidą

Rasa GEDVILAITĖ, 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Kiekvienas prisidėjęs prie Palangos kūrimo yra vertas didžiausios meilės. Neabejotina, jog jie taip pat kūrė su meile. Kaip pastebėjo praėjusią savaitę Palangos miesto viešojoje bibliotekoje draugėn susirinkę kurorto architektai, kūrėjai, neveltui atidarius vasaros sezoną kurorte buvo prisimintas žymus architektas Algimantas Lėckas, daug prisidėjęs prie Palangos kūrimo. Žymų...


Sakote, buvęs? Bet jis, kaip ir popiežius ar prezidentas, palangiškiams taip bus visada žinomas: „kurorto vyriausiasis architektas…” Kuomet pradedame kalbėti apie Palangą, unikalų, istorinį šalies kurortą, buvęs vyriausiasis miesto architektas Edmundas Benetis žodžių į vatą nevynioja ir išsako kritišką bei objektyvią nuomonę: „Man...


Pagerbtas architektas Leonas L.Mardosas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 24 | Rubrika: Kultūra

Trečiadienį Gintaro muziejaus salėje jubiliejaus proga buvo pagerbtas architektas Leonas Laimutis Mardosas. Šią šventę paminėti panorę Palangos miesto valdininkai ir architektai, atvykę iš Klaipėdos, pamalonino dėmesiu ir dovanomis visų gerbiamą architektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas