Pagerbtas dailininko Juozo Griušio atminimas

Palangos tiltas, 2018-05-17
Peržiūrėta
2
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pagerbtas dailininko Juozo Griušio atminimas

Livija GRAJAUSKIENĖ

Praėjusį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje, pagerbtas pernai gegužę Anapilin iškeliavęs iškilus palangiškis tapytojas, grafikas, kaligrafas, karikatūrų meistras ir komiksų istorine tematika kūrėjas, ilgametis Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas Juozas Griušys.
Gausus būrys dailininko bičiulių, bendražygių, jo kūrybos gerbėjų iš Palangos ir Klaipėdos susirinko į parodos pristatymą – kultūros vakarą, skirtą dailininko atminimui. Parodoje, pavadintoje „Šimtas ir vieneri metai“, eksponuojami J. Griušio piešiniai ir tapybos darbai.
Pristatydama parodą ir prisimindama patį dailininką Juozą Griušį P. Domšaičio galerijos vedėja menotyrininkė Kristina Jokubavičienė pasidžiaugė ir išties puikia paroda, ir itin gausiai susirinkusiais dailininko kūrybos gerbėjais.
Pasak menotyrininkės, labai skaudu, kad ši išties išskirtinio dailininko paroda rengiama paminint jo mirties metines. Tačiau džiugu, kad yra galimybė dailės gerbėjams pristatyti išties nepaprastai kūrybingo ir ne tik reto brandumo eskizus, daug peno akims ir sielai teikiančius piešinius, bet ir ypatingo stiliaus tapyba žiūrovus sužavinčius Juozo Griušio tapybos darbus.
„Juozas Griušys buvo reto darbštumo – kaip yra sakęs jis pats, eskizus jis darydavo kasdien: kartais jie ir likdavo eskizais, kartais išaugdavo į didelius, rimtus kūrinius, – bet ir ypatingą žvilgsnį į supančią aplinką turėjęs dailininkas. Mane ypač sužavėjo išskirtiniu stiliumi ir ypatinga technika sukurti jo tapybos darbai“, – kalbėjo K. Jokubavičienė.
Apie tai, iš kur tėvelis semdavosi įkvėpimo, apie jo kūrybą susirinkusiesiems papasakojo dailininko sūnūs, taip pat su daile savo kelią susieję Mindaugas ir Juozas Griušiai, padėkoję už galimybę surengti parodą P. Domšaičio galerijai ir parodos kuratore tapusiai galerijos „Mostas“ vadovei Nijolei Griušienei.
Dailininko Juozo Griušio atminimui skirto vakaro metu grojo Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos fleitos mokytoja Loreta Fridinovienė su mokine VrindaRackevičiūte. Eiles ir ištraukas iš interviu su šviesaus atminimo dailininku skaitė žurnalistė Livija Grajauskienė.
„Nėra tos dienos, kad neeskizuočiau. Iš vienų eskizų išauga rimtesni darbai, kiti– patys kaip atskiri kūriniai, treti taip eskizais ir lieka. Bet dirbu kasdien: tai – lyg dienoraščio rašymas“, – yra sakęs dailininkas JuozasGriušys. Ir pridurdavo: „Esu „trys viename“ – karikatūra, grafika, tapyba. Arba atvirkščiai. Ir dar – kaligrafija“.
Dailininkas gimė 1952 m. Medsėdžių kaime Klaipėdos rajone. Baigęs Priekulės vidurinę mokyklą, 1969 m. įstojo į Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikumą. Nuo 1975 m. gyveno ir kūrė Palangoje. Bendrose parodose J. Griušys dalyvavo nuo 1975 m., surengė keletą personalinių parodų. Dar nuo 1972 m. dailininkas bendradarbiavo su tuo metu itin populiariu žurnalu „Šluota“. Periodiniuose leidiniuose jis publikavo apie tūkstantį karikatūrų ir draugiškų šaržų, dalyvaudavo ir skindavo laurus tarptautinėse karikatūrų parodose Lietuvoje ir užsienyje. Dailininkas mirė 2017 m. gegužę Palangoje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Pirmadienį, spalio 21-ąją, Savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, administracios direktorė Akvilė Kilijonienė priėmė ir su garbingu devyniasdešimtmečio jubiliejumi pasveikino garbų svečią - buvusį Palangos miesto vyriausiąjį architektą Leoną Mardosą.


Palangiškį dailininką Vytautą Kusą kurorto bendruomenė pažįsta kaip nuluptą. Jis – žinomas dailininkas, šunų muziejaus įkūrėjas, miniatiūrų galerijos autorius, poetas, išgarsėjęs ne tik savo kūrybos originalumu, bet ir rekordais, o jų dailininkas yra pasiekęs ne vieną. Menas, kūryba – šio žmogaus gyvenimo būdas. Tad septyniasdešimtąjį savo...


Kovo 15-ąją – palangiškiai pagerbė Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vado bei organizatoriaus, pasipriešinimo Lietuvos okupacijai koordinatoriaus, generolo Jono Žemaičio – Vytauto, 2009 m. kovo 11 d. Seimo deklaracija pripažinto Lietuvos valstybės vadovu, faktiškai vykdžiusio Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas TSRS okupacijos metais, atminimą.


Praėjusį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje, pagerbtas pernai gegužę Anapilin iškeliavęs iškilus palangiškis tapytojas, grafikas, kaligrafas, karikatūrų meistras ir komiksų istorine tematika kūrėjas, ilgametis Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ vadovas Juozas Griušys.


Balandžio 7 dieną įvyko Dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkurso projektų vertinimo komisijos posėdis, kuriame išrinkti konkurso I-III vietų laimėtojai. Laimėtoju komisija vienbalsiai išrinko projektą „Autografas“ (autoriai – Romas Klimavičius ir Gerda Antanaitytė, preliminari projekto vertė – 24 200 Eur)....


Pirmadienį į Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaityklą rinkosi žmonės, žinoję ir pažinoję šio pastato kūrėją bei buvusį Palangos vyriausiąjį architektą, šviesios atminties Albiną Čepį. Čia, ant kultūros vertybe šiemet pripažintos Vasaros skaityklos, atidengta A. Čepio atminimą įamžinsianti skulptoriaus Petro Barono sukurta memorialinė lenta, čia...


Trečiadienį į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi tie, kuriems brangus praėjusiais metais netikėtai į Anapilį iškeliavusio dailininko Jono Algirdo Vaišės atminimas. Jo kūrybos gerbėjai turėjo progą išvysti dailininko darbų parodą, kuri buvo surengta jo žmonos Gražinos Vaišienės dėka.


Bus įamžintas Prezidento A.Smetonos atminimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 17 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė už idėjas ir nuopelnus Lietuvai nusprendė įamžinti šalies Prezidento Antano Smetonos atminimą. Prie pastato „Baltoji vila“, esančio Birutės al. 33, kuriame vasaros atostogas praleisdavo A.Smetona, nutarta pritvirtinti memorialinę lentą.


Pagerbtas profesoriaus J.P.Aleksos atminimas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje buvo pagerbtas profesoriaus Jono Prano Aleksos atminimas. Jį prisiminti ir gražiu žodžiu paminėti panorę giminaičiai, tremtiniai ir svečiai pirmiausia rinkosi į Palangos senąsias kapines, kuriose buvęs Lietuvos valstybės kūrėjas palaidotas su savo artimaisiais. Atvykę artimiausi jam išlikę žmonės pasidalino asmeniniais prisiminimais, pasimeldė, padėjo gėlių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas