Pajūris savaitgalį braškės per siūles: laukia trys didžiuliai renginiai, kai kur vietų jau nebeliko

Palangos tiltas, 2023-07-21
Peržiūrėta
806
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS
FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS

Jūros šventė Klaipėdoje, 1000 kilometrų lenktynės Palangoje, festivalis „Ant Bangos“ Nidoje – į šiuos savaitgalį pajūryje vyksiančius renginius trauks minios poilsiautojų, visgi rasti nakvynę kurortuose dar įmanoma, nors ir ne visuose. Tiesa, paskutinės minutės pasiūlymų kainos jau išaugusios.

Artėjantį savaitgalį Palangoje 24-ą kartą vyks „Aurum 1006 km lenktynės“ – šis tradicinis renginys kasmet sutraukia gausybę smalsuolių ir žymiai išaugina kurorto svečių skaičių. 

Tačiau portalo PrieJūros.lt vadovas Laurynas Šertvyčius, peržvelgęs paskutinės minutės pasiūlymų skyrelį, Delfi sako, kad nakvynę vasaros sostinėje dar tikrai galima rasti. 

„Galiu teigti, kad dar tikrai yra gana nemažai laisvų vietų, įvertinus, kad šį savaitgalį vyks lenktynės ir bus daug kitų renginių. Suprantama, patraukliausi pasiūlymai su geru kainos ir kokybės santykiu jau rezervuoti, tačiau kol kas šiam savaitgaliui vietų apsistoti pajūryje galima rasti, ypač Palangoje, kurioje pasiūla stipriai išaugusi. Sudėtingiau tik Kuršių Nerijos vietovėse“, – komentuoja L. Šertvyčius.

Pasak jo, šią savaitę portalo PrieJūros.lt lankomumas nėra išaugęs, kaip paprastai būna prieš šventinius savaitgalius, tačiau užklausų dėl nakvynės pateikiama 40-50 proc. daugiau nei įprastai. 

Tuo metu Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė Delfi teigia, kad kurorto viešbučių užimtumas ateinančiam savaitgaliui jau siekia apie 90-92 proc., o pretenduojantiems į likusias vietas teks susimokėti daugiau nei įprastai.

„Tai yra savaitgalis, kuomet užimtumas būna vienas didžiausių per visą vasarą, nes sutampa ir Jūros šventė, ir lenktynės Palangoje, tad, natūralu, kainos yra paaugusios. Tie, kurie užsisakinėjo iš anksto, gavo įprastas vasaros kainas, bet su paskutinės minutės pasiūlymais kitaip. Jei viešbutis beturi kelis laisvus kambarius, tai už juos dabar tikrai reikės mokėti bent 10-15 proc. daugiau“, – patikina L. Taučiūtė.

Ji sako, kad panašios viešbučių užimtumo tendencijos turėtų išsilaikyti ir per likusius vasaros savaitgalius, kadangi Palanga labai stengiasi organizuoti kuo daugiau renginių, kurie pritrauktų poilsiautojų srautus. 

„Žinoma, ne viską galima lyginti su lenktynėmis, kurios pas mus vyksta jau daugiau kaip 20 metų, bet turime labai daug koncertų, dar bus Žolinės savaitgalis, bus Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis. Kiekvienais metais renginių Palangoje tik gausėja“, – teigia kurorto verslininkų atstovė.

Nidoje vietų nebeliko 

Svetainės Booking.com duomenys taip pat rodo, kad nakvynės vietos šiam savaitgaliui pajūryje sparčiai tirpsta.

Šio portalo duomenimis, ketvirtadienio rytą jau buvo rezervuota 87 proc. visų čia siūlomų nakvynės vietų. Dviejų naktų kaina porai daugumoje privačių apartamentų svyruoja nuo 200 iki 300 eurų, viešbučiuose – apie 300-400 eurų. 

Kuršių Nerijoje, Booking.com duomenimis, ketvirtadienio rytą jau buvo rezervuota 94 proc. nakvynės vietų, o pačioje Nidoje nebebuvo nė vieno pasiūlymo. Kitose Neringos gyvenvietėse dviejų parų kaina savaitgalį siekia 300-600 eurų.

Vietos sparčiai tirpsta ir Klaipėdoje, kurioje vyks Jūros šventė. Booking.com skelbia, kad trečiame didžiausiame Lietuvos mieste jau rezervuota 91 proc. vietų, o standartinė kaina uostamiestyje apsistoti savaitgaliui šiuo metu svyruoja apie 200-400 eurų.

DELFI

Lukas Miknevičius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūros šventė Klaipėdoje, 1000 kilometrų lenktynės Palangoje, festivalis „Ant Bangos“ Nidoje – į šiuos savaitgalį pajūryje vyksiančius renginius trauks minios poilsiautojų, visgi rasti nakvynę kurortuose dar įmanoma, nors ir ne visuose.


Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris pajūriui ir ne tik. 


Po intensyvaus vasaros sezono, Lietuvos kurorte toliau tęsiasi įvairūs kultūriniai renginiai.


Po praėjusio savaitgalio palangiškiai kaip vienas tvirtino – tiek daug poilsiautojų šią vasarą kurorte nebuvo nei per Mindaugo karūnavimo šventę, nei per tradicines 1006 kilometrų lenktynes.


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Žodis „atostogos“ dažniausiai asocijuojasi su poilsiu ir malonumu, tačiau dažnas turintis vaikų sutiks, kad suplanuoti šeimos laisvalaikį nėra jau tokia paprasta užduotis. 


„Klaipėda ir Neringa dabar nieko negali pasiūlyti, mes vis dar esame uždaryti“, – tokia nuotaika jau ne vieną mėnesį vyrauja turizmo sektoriuje. Nors atsidaro Lietuvos jūrų muziejus, tačiau, anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovės, vietos gyventojai išvaikščiojo visus įmanomus takus palei pajūrį. Atvykti poilsiauti jau galima į Palangą...


Savaitgalį šventės „Palanga dūzgia“ organizatoriai į Palangą vėl sugrąžino vasarą. Šurmulys, klegesys, šypsenos ir noras pasidžiaugti gražiomis akimirkomis lydėjo visus atvykusius į kurortą. Atvykusieji galėjo sudalyvauti keliuose ryškiuose renginiuose, tokiuose kaip tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely...


Palangoje savaitgalį vėl gaus varikliai – į kurortą jau dešimtą vasarą suvažiuos tarptautinio amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai. Šiųmečiame sąskrydyje dalyvaus apie 150 amerikietiškų automobilių ir tiek pat motociklų savininkų iš Centrinės Europos valstybių. Renginiai, dominantys įvairaus...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius