Palanga būgštauja dėl koronaviruso: kas jis yra ir kokių profilaktinių priemonių būtina imtis?

***, 2020-02-27
Peržiūrėta
1299
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kinijoje protrūkį sukėlęs koronavirusas, kurio simptomai panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, dusulys ir pasunkėjęs kvėpavimas.
Svarbiausia žinoti pagrindines taisykles, kurios padės būti saugesniems:
1. Plaukite rankas su muilu kruopščiai ir dažnai, ir visada po kontakto su svetimais paviršiais.
2. Nelieskite rankomis veido – niekada, nebent iš karto po plovimo.
3. Dažnai vėdinkite patalpas – geriau langus atverkite plačiai bent trumpam, o ne ilgesniam laikui vos praverdami.
4. Ne mažiau svarbu maisto ruošimo sauga, nerekomenduojama vartoti termiškai neapdorotų maisto produktų.
Manoma, kad vienas žmogus gali užkrėsti apie 3. Inkubacinis periodas (kuomet žmogus jau turi virusą, tačiau simptomai dar nepasireiškia) trunka 2-7 dienas, bet jau ir inkubaciniu periodu sergantysis gali perduoti koronavirusą kitiems žmonėms. Todėl, jei įtariate, kad užsikrėtėte (14 dienų laikotarpyje keliavote arba bendravote (artimas sąlytis) su žmogumi, kuriam buvo patvirtinta arba įtarta koronaviruso infekcija, taip pat – jei dirbote aplinkoje, kurioje buvo gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys ir atsirado į gripą panašūs simptomai, jaučiate ūmius kvėpavimo takų infekcijos požymius (karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas):
• Neikite pats pas šeimos gydytoją;
• Nevykite viešuoju transportu ar taksi, neplatinkite galimo viruso;
• Skambinkite 112 ir informuokite apie savo įtarimus.

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso grėsmės, Palangoje imamasi profilaktikos ir atsargumo priemonių. Palangos miesto savivaldybė, sušaukė Ekstremalių situacijų komisijos posėdį, kurio metu buvo aptarta situacija Palangoje, atsakingų institucijų pasirengimas galimam koronaviruso atvejui Lietuvoje bei galimas koronaviruso prevencinių priemonių vykdymas Palangoje. Posėdyje dalyvavę atsakingų tarnybų atstovai konstatavo, jog galimam koronaviruso atvejui mieste yra pasirengta.


Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.
Palangos miesto savivaldybė jau vykdo prevencines priemones:
• Sveikatos apsaugos ministerijos parengta informacija apie koronaviruso prevenciją platinama interneto socialiniuose tinkluose. Rengiami plakatai, lankstinukai, kurie artimiausiu metu bus iškabinti viešose vietose, mokyklose ir kitur.
• Asmens sveikatos priežiūros įstaigos turi reikalingų higienos priemonių.
• Švietimo įstaigoms išsiuntinėti raginimai dažniau vėdinti patalpas, dezinfekuoti durų rankenas ar kitas dažnai liečiamas vietas.

Palangos gyventojus kviečiame konsultuotis savo gydymo įstaigoje:

VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tel.: 8 460 53 837 (Palanga),
8 460 45 118 (Šventoji).
S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centras, 8 460 316 00.

Taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija, telefonu 8 618 799 84 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos policijos ,,Facebook" paskyroje skelbiama, kada ir kokių reidų sulauksime šį mėnesį.


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Pajūrio kurorto viešbučiai pirmoje vasaros pusėje sulaukė apie 20 procentų mažiau pajamų nei praėjusiais metais, rašo "Vakarų Ekspresas" žurnalistas Mindaugas Drąsutis. Ir nors savaitgaliais svečių netrūksta, darbo dienomis pastebimas ilgą laiką neregėtas kambarių užimtumo kritimas.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Kovo 31-ąją NVSC Palangos skyriuje gautas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Sekmadienį, kovo 15 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė, kokių priemonių būtina imtis bei kaip organizuoti darbą nuo pirmadienio, kovo 16 d., kuomet šalyje bus įvestas karantinas. Posėdyje svarstyti klausimai dėl gyventojų judėjimo per sieną ir šalies viduje, dėl viešojo ir privataus sektoriaus veiklos, dėl švietimo...


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


Vasario 25 d. Palangos miesto savivaldybėje meras Šarūnas Vaitkus sušaukė sveikatos priežiūros įstaigų atstovus pasitarti, kaip kuo plačiau informuoti Palangos miesto gyventojus apie galimas koronaviruso prevencines priemones bei kaip elgtis, įtarus galimą susirgimą, kaip pasirengusios įstaigos.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius