Palanga kviečia sportuoti – siūlomos veiklos atgaivins kūną ir sielą

Palangos tiltas, 2016-08-18
Peržiūrėta
601
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kviečia sportuoti – siūlomos veiklos atgaivins kūną ir sielą

Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.

Kviečia sportuoti
„Nors vasara ir baigiasi, tačiau vis dar siūlomi užsiėmimai nuostabioje Palangos gamtoje, atvirose erdvėse, leidžiantys neriboti savęs bei nemokamai išbandyti skirtingas sportines veiklas, kurias veda kvalifikuoti ir savo sritį išmanantys treneriai. Palangos savivaldybė prisideda prie aktyvaus ir drąsaus sveikatinimo-sporto projekto „Žmonės sportuoja“, kurį inicijavo Vilija Gečaitė, ir kartu su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru, vykdančiu veiklą pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybe, palaiko ir remia šios idėjos įgyvendinimą“, – sakė Savivaldybės gydytoja Milda Gedvilienė.
Tad visi, mėgstantys aktyviai leisti laisvalaikį, dar gali spėti išbandyti siūlomus užsiėmimus nemokamai. Svarbiausia – nepamiršti turėti mankštos kilimėlį ar rankšluostį, geriamojo vandens bei dėvėti patogią aprangą.

Netradicinėse erdvėse
Sporto užsiėmimai vyksta Birutės parke, Meilės alėjoje, kultūros ir meno erdvėje „I love Palanga“ ties Vytauto gatve ir kitur. Netradicinės erdvės sportui pasirinktos ne atsitiktinai – užsiėmimai, rengiami ne uždarose salėse ar stadionuose, o viešosiose vietose paskatina žmones sportuoti.
Palangiškiams ir kurorto svečiams siūlomi ne tik jau tradiciniais tapę užsiėmimai, bet ir neįprasti, daugeliui dar neišbandyti. Taip, pasak M. Gedvilienės, siekiama, kad mėgstantieji aktyviai leisti laisvalaikį įvertintų siūlomas naujoves, išbandytų jas ir įsitikintų, kad yra labai daug ir įvairių galimybių sportuoti. „Grupines, valandos trukmės treniruotes veda treneriai, kvalifikuoti savo srities specialistai, kurie mielai dalinasi įgytomis žiniomis ir profesionaliais patarimais sportuojantiems“, – sakė Savivaldybės gydytoja.

Ne tik sportuoja
Nemokamų užsiėmimų dalyviai ne tik sportuoja, bet ir puikiai praleidžia laiką bendraminčių būryje. Be sporto teikiamos naudos bei patiriamų teigiamų emocijų, užsiėmimų dalyviai turi galimybę ir padailinti kūno linijas.
Štai pasirinkusieji zumbą ¬– naująją fitneso rūšį, aerobikos ir Lotynų Amerikos šokių mišinį – treniruočių metu atlieka ne tik šokių judesius, bet ir kūno stiprinimo pratimus pagal paskutines fitneso tendencijas. Šių užsiėmimų metu į darbą įsijungia visi kūno raumenys, o ypač treniruojami pilvo preso ir nugaros raumenys.
Norintieji daugiau, nei treniruoti kūną, kviečiami išbandyti jogą – ji stiprina ne tik kūną, bet ir sielą. Praktikuojantieji jogą teigia, kad norint gerai jaustis, svarbi ne tik fizinė, bet ir dvasinė sveikata. Atliekant jogos pratimus stiprinamas ne tik kūnas, bet ir žmogaus emocinė būklė: mažinama įtampa, nerimas ir stresas. Joga gali būti įvairaus intensyvumo ir formų, bet dažniausiai užsiėmimai susideda iš tam tikrų raumenų tempimo, kvėpavimo ir meditacijos pratimų. Praktikuojantieji jogą ne tik formuoja lankstų ir grakštų kūną, bet pasiekia proto skaidrumą, randa dvasios ramybę, taip pat užkerta kelią įvairiems sveikatos sutrikimams ar netgi gali išgydyti daugelį ligų.

Žiupsnelis egzotikos
Palangoje sporto mėgėjams siūloma išbandyti ir kalanetiką – unikalų pratimų kompleksą visoms kūno dalims: pečiams, rankoms, nugarai, pilvo presui, sėdmenims ir kojoms. Ši gimnastikos rūšis, siejanti baletą ir Rytų jogą, yra dvigubai veiksmingesnė negu įprasta aerobikos ar kūno dizaino treniruotė. Kalanetika nuo kitų sveikatinimo užsiėmimų skiriasi statiškais kūno tempimo pratimais, kurie sudaryti taip, kad vienu metu dirbtų kuo daugiau giliųjų raumenų. O svarbiausia – kalanetika tinka įvairaus amžiaus žmonėms.
Egzotikos mėgėjai kviečiami į Masala Bhangra – fitneso programos, kuri vadovaujasi tradiciniais Indijos šokiais – užsiėmimus. Sportą ir šokį jungiančios treniruotės yra skirtos įvairaus amžiaus žmonėms, kurie nori likti fiziškai aktyvūs bei sužinoti apie Indijos kultūrą. Masalos Bhangros metu jungiami aerobikos judesiai ir indiškų šokių elementai. Specialistai teigia, jog šios treniruotės – puikus būdas atsikratyti viršsvorio, kadangi jų metu sudeginama daugiau nei 500 kalorijų.

Atletiškam kūnui
Siūlomos funkcinės treniruotės, kurios yra visų sportininkų ruošimosi varžyboms dalis, normalizuoja svorį, lavina kūno fizinės ypatybes bei padeda suformuoti sportišką ir atletišką kūną.
Tvirta asmenybe tapti padės energingos CrossFit treniruotės, kurios susideda iš treniruočių su svoriais, aerobikos ir gimnastikos bei skatina užsiėmimų metu maksimaliai panaudoti kiekvieną kūno raumenį. Pasak specialistų, CrossFit tipo treniruotės suteiks bazinį pasiruošimą, kadangi jų pagrindas, siekiant kuo geresnio fizinio rezultato, yra intensyvumas. Besitreniruojantieji iš savęs turi pareikalauti daugiau nei įprastai ir išstumti save iš komforto zonos. Vienos valandos trukmės treniruotė susideda iš apšilimo, įgūdžių lavinimo, aukšto intensyvumo treniruotės, kūno tempimo pratimų.

Suteikia energijos
O štai streso atsikratyti bei naują darbo dieną su pliūpsniu pozityvios energijos pradėti padeda bėgimas. Jo subtilybių Palangoje moko bei patirtimi dalijasi Lietuvos ilgų nuotolių ir maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė bei vertingų žinių apie bėgimą sukaupęs Mindaugas Macijauskas. Bėgiojant ne tik gražėja kūno linijos, gerėja medžiagų apykaita, bet ir stiprinamas imunitetas, širdis, raumenų tonusas, gerėja kraujo apytaka. Specialistai teigia – bėgimo metu gaminami laimės hormonai, todėl bėgimas neabejotinai žmogų padaro laimingesnį, pozityvesnį, suteikia jėgų siekiant užsibrėžtų tikslų.
Vyresnio amžiaus palangiškiai bei poilsiautojai kviečiami į korekcines senjorų mankštas, padedančias vyresnio amžiaus žmogui jaustis geriau bei lavinti kūno fizines ypatybes. Korekcinė mankšta veiksminga visiems, norintiems sustiprinti sveikatą ir kūną ar palaikyti kūno svorį, o kad šios treniruotės duotų maksimalią naudą, kiekvienam sportuojančiam krūviai parenkami asmeniškai.

Ne tik boksas
Sporto mėgėjams siūlomi ir kikbokso bei bokso užsiėmimai – tai kovos menai, kurie yra ne vien sporto šakos, bet kartu ir gyvenimo būdas bei padeda stiprinti imuninę sistemą, teikia jėgos ir ištvermės raumenims. Visa tai mokina disciplinos, stebėtinai suteikia ramybę ir mažina stresą.
Aštresnius pojūčius garantuoja Braziliškas JIU-JITSU (BJJ) – viena iš nedaugelio sistemų, kur sąlyginė kova (sparingas) vyksta su pilnu kontaktu (bet saugiai), todėl kovotojas pripranta prie kontakto ir prie kovinių situacijų tiek fizine, tiek psichologine prasme. Tai praktinis, fizinis, moralinis ir psichologinis asmens tobulėjimas, kuris nekontaktinėse sistemose yra sunkiai pasiekiamas. Šiose treniruotėse lavinama ne tik fizinė jėga, jėgos ištvermė, aerobinė ir anaerobinė ištvermės bei lankstumas, bet ir taktinis mąstymas bei psichologinis atsparumas įvairioms sudėtingoms situacijos.
O štai pasirinkusieji TRX treniruotes – kabančių diržų sistemą – užsiėmimų metu dirba tik su savo svoriu, todėl tai tinka įvairaus fizinio pasirengimo asmenims. Treniruotė naudinga tuo, kad dirba visi kūno raumenys, ypač giluminiai, lavinamas lankstumas ir pusiausvyra.

Treniruočių, vyksiančių Palangoje, grafikus, vietą bei laikus galite rasti Facebook paskyroje: www.facebook.com/zmonessportuoja .
Susitinkame Palangoje ten, kur žmonės sportuoja!!!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Ne kartą esate girdėję, kad sportas yra sveikata, o nuolatinės treniruotės stiprina ne tik patį kūną, bet ir protinę veiklą. Sportuojantys žmonės jaučiasi žvalesni, labiau pasitiki savimi, turi daugiau energijos. Ruduo yra pats metas dailinti savo kūną ateinančiai vasarai, o tai galima daryti net keliais būdais. Vieni renkasi subalansuotą mitybą, kiti sportą, treti ir tą, ir tą. Vieni...


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.   


Vaiko laimėjimas visada maloniai nustebina. Džiaugdamiesi juo neretai pamirštame, jog labai didelė dalis pasiekimo – ne mažojo nuopelnas. Laimėti mūsų atžaloms padeda dažnai šešėlyje liekantys pasiaukojančiai dirbantys mokytojai. Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Diana Beržanskienė – viena iš tokių pedagogų. Dvi klasės...


Ar naujas vedlys atgaivins prislopusius kurorto liberalus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 15 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Su konservatoriais dėl valdžios Palangoje nuolat stumdęsi ir savivaldos rinkimuose vieni iš favoritų būdavę kurorto liberalai pasiekė dugną. Kažkada turėto populiarumo likučius gramdanti ši politinė jėga šiandien priversta pripažinti, kad Palangoje savo gretose nebesuranda lyderio, tinkamo kitais metais vesti į savivaldos rinkimus.


Ko gero visi, nuo mažiausio iki vyriausio, yra girdėję apie nuolatinio sporto naudą žmogaus kūnui ir sielai. Nuolatinis fizinis aktyvumas stiprina mūsų raumenis, kaulų sistemą, širdies ir kraujagyslių veiklą, kvėpavimo sistemą. Tačiau norint prisiversti sportuoti vien gražių žodžių ar pažadų „nuo rytojaus“ – nepakanka. „Visų pirma trūksta teisingo visuomenės...


Parkūro propaguotojai mokosi valdyti kūną ir nugalėti baimę

Ernesta Butkutė, Palangos Senoji gimnazija, 2010 12 01 | Rubrika: Miestas

Dar neteko susidurti su žodžiu „parkūras“? O jei ir pasitaikė, ko gero, ne kiekvienas žino, kas tai yra. Ši sąvoka kilusi iš prancūzų kalbos – parcour – distancija, kliūčių ruožas – ir apibūdinama kaip sportinė veikla – daugybės fizinių sugebėjimų mišinys, mokėjimas puikiai valdyti savo kūną. Parkūras – savo kūno judesių kontroliavimas ir jų pritaikymas įvairiose savo gyvenimo situacijose....


Pramogų komplekso „HBH Juozo alus“ parkas kiekvienais metais nustebina vis originalesnėmis naujovėmis. Šiais metais parkelyje „išdygo“ keturios naujos skulptūros. Tačiau jos ypatingos tuo, jog jomis galima ne tik grožėtis, bet ant jų galima ir sportuoti. „Su keliais bendraminčiais skulptoriais sumąstėme tokią idėją – pagaminti kinetines, su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius