Palanga liko be vyriausiojo architekto

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-09
Peržiūrėta
1454
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svajūnas Bradūnas (kairėje) atleistas iš Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pareigų.
Svajūnas Bradūnas (kairėje) atleistas iš Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pareigų.

Nuo pirmadienio Palanga vėl liko be vyriausiojo architekto – penktadienis, birželio šeštoji, buvo paskutinioji Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno darbo diena. Įsakymą atleisti valdininką iš pareigų pasirašiusi Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, patikinusi, jog kurorto vyriausiojo architekto atleidimas nėra susijęs su jį lydinčiais teismų procesais, sakė, jog dar nenuspręsta, ar bus skelbiamas konkursas į šias pareigas, ar vyriausiuoju architektu bus paskirtas vienas iš skyriaus specialistų.

Susikaupė krūva nuobaudų

„Tai, kad S. Bradūnas atleistas iš Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pareigų, neturi nieko bendro su jo atžvilgiu vykstančiais teismų procesais bei sprendimais. Įsakymas pasirašytas po atlikto tarnybinio patikrinimo, kurio metu nustatyta visa eilė rimtų nusižengimų“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė.

Pasak direktorės, minėtojo patikrinimo metu be kita ko buvo nustatyta, jog kurorto vyriausiasis architektas neleistinai aplaidžiai vykdė savo pareigas, praleisdavo įstatymais numatytus atsakymų į raštus bei teritorijų planavimo dokumentų derinimo terminus. Ir ne tik pats neatsakydavo į raštus, bet net neduodavo nurodymų kitiems skyriuje dirbantiems specialistams, kad šie parengtų atsakymus.

„Per šiuos metus S. Bradūnas jau turėjo kelias galiojančias tarnybines nuobaudas, tarp jų ir griežtą papeikimą. O per visus mano darbo Administracijos direktore metus, tokių nuobaudų buvo net septynios“, – pabrėžė A. Kilijonienė.

 

Darbas „šlubavo“ seniai

„Vyriausiojo miesto architekto Svajūno Bradūno darbas jau seniai smarkiai „šlubavo“. Kad S. Bradūno darbas netenkino, matyti iš to, kad per keletą metų administracijos direktoriaus jam buvo skirtos 7 nuobaudos, vien šiais metais jų skirta 3. Tačiau tarnautojas išvadų nepadarė.

 Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo darbas netenkino ir miesto gyventojų – šis valstybės tarnautojas netinkamai vykdė savo pareigas, sulaukdavome daugybės nusiskundimų dėl S. Bradūno veiksmų, interesantų „varinėjimo“ pirmyn – atgal, o kartais – net vilkinimo priimant sprendimus. To valstybės tarnyboje negali būti. Valstybės tarnautojas privalo tarnauti žmonėms, o ne juos „varinėti“ tarsi pasityčiojant.

 Daugkartiniai tarnybiniai nusižengimai lėmė Savivaldybės administracijos direktorės sprendimą atleisti S. Bradūną iš užimamų pareigų,“ – sakė Palangos meras.

 

Dar nenusprendė

Paklausta, ar ketinama skelbti konkursą į Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pareigas, Administracijos direktorė sakė, jog sprendimas dar nepriimtas. Kol kas skyriaus vedėjo pareigas laikinai eis anksčiau S. Bradūną keitęs vyriausiojo architekto pavaduotojas Vidmantas Danta.

„Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje šiuo metu dirba ne vienas reikalingą kvalifikaciją turintis architektas. Tad dar spręsime, ar vieną jų skirsime į vedėjo pareigas, ar skelbsime konkursą“, – sakė A. Kilijonienė.

Su pačiu S. Bradūnu pirmadienį susisiekti nepavyko. „Šiuo metu su adresatu nėra galimybės susisiekti“, – tik toks atsakymas girdėjosi surinkus jo mobiliojo telefono numerį.

 

Įtarė piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšio paėmimu

Grėsmingi debesys virš buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto S. Bradūno galvos telkėsi jau seniai, audra gi prapliupo praėjusių metų pradžioje.

Priminsime, jog pernai sausio 29 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos agentai po beveik valandą trukusios kratos sulaikė ir išvežė apklausti Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėją, kurorto vyriausiąjį architektą S. Bradūną.
Valdininkas buvo sulaikytas 48 valandoms. Jam pareikšti įtarimai bei pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos. Už tai numatyta iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė.
Sausio 31 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo S. Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos, perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Tada valdininkas trims mėnesiams buvo nušalintas nuo pareigų.

 

Neišbuvo metų

Po beveik pusmečio, praėjusių metų liepos 5 d., Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Jevgenij Michailovskij priėmė nutarimą, kuriuo panaikintas birželio 20 d. nutarimas dėl įtariamojo S. Bradūno nušalinimo nuo pareigų.
Tokį sprendimą J. Michalkovskij priėmė po to, kai buvo atliktas patikrinimas gavus S. Bradūno skundą Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Giedriaus Danėliaus vardu dėl birželio 20-osios nutarimo.
Kaip „Palangos tiltui“ paaiškino Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas, kurio žinioje yra S. Bradūno bylos tyrimas, skyriaus vyriausiasis prokuroras patikrino bylą, įvertino atliktus veiksmus bei priimtus sprendimus ir nutarė panaikinti sprendimą dėl S. Bradūno laikino nušalinimo nuo pareigų.

Į savo kabinetą Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas grįžo praėjusių metų liepos 10-ąją. Tačiau visų metų šiame poste jis neišbuvo – kaip minėta, šių metų birželio 6-oji buvo paskutinė jo darbo diena.

 

Skyrė baudą

Beje, šių metų sausį Palangos miesto apylinkės teismas buvo priėmęs sprendimą skirti S. Bradūnui 52 tūkst. Lt dydžio baudą.

Kaip pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra, valstybės tarnautojas buvo nuteistas už tai, jog tiesiogiai priėmė kyšį už teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus: jis 2011 m. lapkričio 4 d. Palangoje savo darbo kabinete iš vieno projekto vykdytojo paėmė 3 tūkst. litų kyšį kaip atlygį už gerų tarpusavio santykių palaikymą bei už tai, kad surado užsakovus darbams atlikti ir suderino techninį projektą, t.y. už darbą, kurį jam ir taip privalu atlikti pagal užimamas pareigas.

Teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokuroro V. Gulenkovo kaltinimą dėl kyšininkavimo, be paskirtos solidžios piniginės baudos, kaip ir prašė prokuroras, dar taikė baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudė nuteistajam 3 metus būti išrinktam arba paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų arba nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei konfiskavo iš jo kaip kyšį gautus 3 tūkst. litų.

Šį teismo sprendimą S. Bradūnas apskundė. Jo skundas šią savaitę bus nagrinėjamas Klaipėdos apygardos teisme.

 

Jūsų komentaras:

Juokas pro ašaras..(copy) 2014-06-11 10:14 (. / IP: 86.100.63.40)
Neteisėtai tualeto vietoj išdygo vila Naglio 17... Tai kodėl nebaudžiami valdininkai,leidę tokias privatizacijas? Ir "Gamanta" išdygo viešo tualeto vietoje,ir visos kitos vilos priekopės zonoje.Tai gal teismas tegul vienąsyk pajudina ir valdinykus ?

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


„Palangos Kuršių“ klube – esminės permainos. Komandos vyriausiojo trenerio postą palieka Mindaugas Janiška. Palangos miesto ekipos vairininko pareigas laikinai perima M. Janiškai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse asistavęs Paulius Barkus.  


Palangos miesto vadovams kilus įtarimų dėl statybos leidimo, išduoto vienbučiam gyvenamajam namui Užkanavės g. 28 A, teisėtumo, Savivaldybės administracija dar birželį kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei paprašė atlikti patikrinimą ir informuoti apie jo rezultatus. Šią savaitę gauta minėtos institucijos išvada patvirtino, kad...


Pirmadienį į Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaityklą rinkosi žmonės, žinoję ir pažinoję šio pastato kūrėją bei buvusį Palangos vyriausiąjį architektą, šviesios atminties Albiną Čepį. Čia, ant kultūros vertybe šiemet pripažintos Vasaros skaityklos, atidengta A. Čepio atminimą įamžinsianti skulptoriaus Petro Barono sukurta memorialinė lenta, čia...


Palanga liko be vyriausiojo architekto  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Nuo pirmadienio Palanga vėl liko be vyriausiojo architekto – penktadienis, birželio šeštoji, buvo paskutinioji Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno darbo diena. Įsakymą atleisti valdininką iš pareigų pasirašiusi Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, patikinusi, jog kurorto vyriausiojo architekto...


Penktadienį prie šių metų pradžioje į Kultūros vertybių registrą įrašytosios 1969 metais statytos Vasaros skaityklos būriavosi palangiškiai ir iš kitų miestų suvažiavę svečiai. Čia pirmąkart šiais metais surengtų Palangos dienų proga nusilenkta šio pastato autoriaus, ilgamečio Palangos vyriausiojo architekto Albino Čepio, nuo kurio iškeliavimo...


Albinas Čepys (1917-1989) – architektas ir dailininkas, kilęs iš Mažeikių rajono, „tikras“ žemaitis. Taip vienu sakiniu galėtum apibūdinti bet kurį kitą asmenį, bet ne Architektą, eruditą, nepaprasto darbštumo bei kūrybingumo asmenybę, linksmo charakterio, bet nepalenkiamo ginant savo įsitikinimus, puikaus šokėjo ir šampano mėgėjo pobūviuose....


Vakarykščiame Palangos miesto tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti 40 klausimų. Tačiau jų sumažėjo, nes politikai balsavo už tai, kad visi sprendimų projektai, kuriuos rengė Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius, būtų atidėti kitam posėdžiui. Jau įpusėjus posėdžiui, valdančiosios daugumos siekis, nepaisant susitarimo posėdžio pradžioje, išklausius Šventosios...


„Jei ilgiau užsisėdėsi šioje kėdėje, būsi arba stipriai sumuštas, arba uždarytas į areštinę“, – taip vakar, trečiadienį, kalbėjo palangiškiai, sužinoję, kad kurorto vyriausiasis architektas sulaikytas darbo vietoje. Į Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo 42 metų Svajūno Bradūno kabinetą Specialiųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius