Palangą Mantas Leonardo Lizzi garsino Serbijoje

Palangos tiltas, 2016-04-11
Peržiūrėta
2339
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangą Mantas Leonardo Lizzi garsino Serbijoje

Dviejų dienų kelionė mikroautobusu iki Belgrado vargino, bet kai jautėme vis didėjančią šilumą, ištisai šviečiančią saulę, žydinčias gėles ir krūmus, žaliuojančius medžius – nuotaika buvo gera ir pakili. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi ir šių eilučių autorė, mokytoja Nijolė Daukšienė vyko į dar nežinomą Belgradą – į IV-ąjį tarptautinį akordeonistų konkursą – festivalį MEH FEST.
Važiuoti į tolimą šalį sudėtinga, nes repetuoti dvi kelionės dienas nėra kaip ir kur – ne visi viešbučiai leido groti vėlai, o mes... kiekvieną dieną nuvažiuodavome maždaug po 1000 km. Nors viešbučiuose atsirasdavom vėlai, Mantas vis tiek imdavo akordeoną ir tyliai mankštindavo pirštukus.
Belgrade oro temperatūra buvo +25, visur žalia, žolė jau net pjaunama. Tačiau mums nebuvo kada mėgautis šiluma. Dvi dienas praleidome konkurso salėje grodami ir klausydami kitų dalyvių pasirodymų. Viso 13-oje kategorijų dalyvaujančių buvo per 80, iš jų keletas ansamblių. Vien lietuvaičių buvo 10 – iš Vilniaus, Kauno, Jonavos, Kretingos ir Palangos. Reikėjo savus palaikyti, išgirsti kaip kiti groja. Į konkursą daugiausia dalyvių atvyko iš aplinkinių Serbijos šalių. Organizatoriai džiaugėsi, kad mes papuošėme jų konkursą. Labai tikėjausi išgirsti serbiškos muzikos, balkanų tautų ritmo, bet ji skambėjo tik kavinėse - pietų metu grojo jų tautiniai ansambliai. Konkurso mažieji atlikėjai grojo keletą liaudies dainelių, o visi kiti – daugiausia klasiką, populiariąją muziką. Prisipirkome natų, gal ten rasiu to krašto melodijų.
Mantas varžėsi vienuolikamečių kategorijoje. Savo grojimu nepaliko abejingų, surinko 95.25 balus iš 100 ir pelnė 1-ąją vietą. Visi lietuvaičiai buvo skirtingo amžiaus, tad grojo vis kitose kategorijose ir tarpusavy nesirungė. Kiekvieną dieną keturi konkurso vertinimo komisijos nariai klausėsi dalyvių pasirodymų. Tai žymūs Serbijos, Bosnijos ir Hercogovinos pedagogai ir atlikėjai: Mladen Vukmir ir Rade Soro, beje, groję konkurso baigiamajame koncerte, bei Danijela Rakič ir Zoran Rakič, kuriuos dažnai sutinkame įvairiuose konkursuose, taip pat ir Lietuvoje.
Konkursas buvo labai gerai organizuotas, daug patalpų repetuoti, pailsėti, filmuojami konkursiniai pasirodymai. Buvo galima įsigyti savo pasirodymo DVD. Konkursas vyko nuostabiame GUARNERIUS meno centre, kurį įkūrė Jovan Kolundžija. Šie išskirtiniai kultūros namai pačiame Belgrado centre pavadinti smuiko, kurį 1754 m. pagamino Petrus Gvarnerius, vardu. Šiuo smuiku grojo ir šio centro įkūrėjas, visame pasaulyje žymus smuikininkas Jovan Kolundžija. Šis centras yra netoli menininkų kvartalo Skadarlija, kuriuo mums teko vaikščioti. Centro pastatas, suprojektuotas rusų architektų, pastatytas 1922 m., vėliau atrestauruotas. Dabar tai vienas nuostabiausių kamerinės muzikos centrų Europoje, jo plotas yra 500 kvadratinių metrų. Nuo 2001 metų kiekvieną sezoną čia parengiama bent 50 skirtingų muzikinių programų. Nuo tada, kai GUARNERIUS tapo privačia pelno nesiekiančia institucija, čia yra organizuojami kursai, konferencijos, simpoziumai, kokteilių vakarėliai ir kiti renginiai, kurie padeda finansuoti kultūrines programas. Kultūros centrą priėmimams naudoja ministerijos, ambasados, bankai ir t.t.
Kelionės metu, kiek tik būdavo laisvo laiko, stengėmės susipažinti su Olomoucu – Čekijos, Bratislava – Slovakijos, na ir aišku, su Belgradu – Serbijos miestais. Naktinio miesto šurmulio neteko pamatyti, bet keletą valandų praleidome senamiestyje – daugybė žmonių parke, Dunojaus upės pakrantėje, lauko kavinėse.

Nijolė DAUKŠIENĖ
Akordeono mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaimynystėje įsikūrusios Kretingos naujasis meras Antanas Kalnius jau sulaukė visos šalies žiniasklaidos dėmesio. Išrinktas meru, visuomeninio komiteto „Kretingos kraštas“ atstovas verslą ir automobilį perdavė sūnui, o pats į darbą keliauja elektra varomu paspirtuku. „Žmonės gal ir pasižvalgo, tačiau pašaipų nesulaukiau. Dar du savivaldybės...


Padėkota geriausiems kurorto sportininkams

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 22 | Rubrika: Jūros vaikai

Tradiciškai metams baigiantis Palangos sporto centras sukviečia bendruomenę pasidžiaugti metų rezultatais. Džiaugtis visuomet būna kuo, kaip ir šiemet. Įteikta daug apdovanojimų jų nusipelniusiems jauniesiems sportininkams. Jie padovanojo Palangai daug gražių pergalių ir garsino savo miestą vardą.


Lietuvos laisvės armijai – 75 metai. 1941 m. gruodžio 13 d. ankstyvą rytą, kai Vilniaus miestą dar gaubė nakties šešėliai, dvylika patriotiškai nusiteikusių jaunų karininkų su atsargos vyr. leitenantu Kaziu Veverskiu prisiekė tardami rūsčius priesaikos žodžius. Tai liko Gedimino pilyje Vilniuje. Tai buvo Lietuvos laisvės armijos (LLA) įkūrimo pradžia.


Dviejų dienų kelionė mikroautobusu iki Belgrado vargino, bet kai jautėme vis didėjančią šilumą, ištisai šviečiančią saulę, žydinčias gėles ir krūmus, žaliuojančius medžius – nuotaika buvo gera ir pakili. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi ir šių eilučių autorė, mokytoja Nijolė Daukšienė vyko į dar nežinomą...


Vilniuje vasario 26-28 dienomis vykusiame atvirame Lietuvos kikbokso čempionate dalyvavo


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 15 Tarybos narių.


Tik neseniai paviešinus dešimtosios jubiliejinės „Palangos stintos“ šventės dieną, apsukrūs kelionių organizatoriai jau siūlo tądien ekskursijas į mūsų miestą. Viskas būtų gražu, bet stulbina tai, kad į kelionės kainą įskaičiuoti... įvažiavimo į Palangą ir stovėjimo aikštelės mokesčiai.


„Ji su visais batukais turėtų būti danguje, darbščioji mūsų Emilija, labai gaila jos šnekų, darbų, jos rankų“, – kurorto centre rugpjūčio 21-ąją emocingai išsireiškė „Vieno rietimo ir lino rankšluosčio sesė“, buvusi Palangos miesto tautodailininkų vadovė Onutė Katkienė. Anot jos, darbščiosios Emilijos audinių rietimais...


Sankryža prie „Statoil“ – kaip užburta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 21 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienio popietę Kretingos gatvėje, sankryžoje prie „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių, taksi automobilis, vairuojamas septyniasdešimtmečio Petro Neverausko, kaip teigė įvykio liudytojai, posūkyje nepraleido tiesiai Klaipėdos gatve važiuojančio automobilio ‚Mersedes Benz“, kurį vairavo 33-erių metų Klaipėdos gyventoja, ir susidūrė su juo.


Lapkričio 25-ąją Valstybinėje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) vėl skambėjo Palangos vardas. Šį kartą kurortą šalyje „garsino“ Tarybos narė Marytė Vačerskienė. VTEK verdiktas – politikė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius