Palanga miestų savivaldybių indekse liko paskutinė, nes nepateikė visų duomenų

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-11-04
Peržiūrėta
1956
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga miestų savivaldybių indekse liko paskutinė, nes nepateikė visų duomenų
Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.   „Taip atsitiko dėl to, kad Palanga iš jai pateiktų 9 klausimynų anketų atsakė tik į 4, į kitas penkias atsakymų nesulaukėme. Be to, iš pateiktų keturių, viena buvo nepilnai užpildyta. Nesulaukę anketų, sumuodami rodiklius, Palangai į atitinkamus skirsnius rašėme nulius. Tai ir „nutempė“ Palangą į patį galą“, - „Palangos tiltui“ komentavo Laisvosios rinkos instituto vyr. ekspertas Vytautas Žukauskas. Anot jo, pagal atsakytas sritis Palanga buvo miestų grupės viduryje. „Palangos savivaldybės administracijos ne kartą buvo prašyta atsiųsti ir kitas anketas klausimynus, bet tai nebuvo padaryta“, - sakė V. Žukauskas. Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad rugsėjo viduryje savivaldybės direktorė gavo „eilinį laišką“, kurį perdavė Ekonominės plėtros skyriui. Skyrius turi labai daug darbo, todėl buvo atsakyta tik į keturias anketas. Man indeksavimas kelia abejonių, nes Palangos savivaldybė jau ne vienerius metus pirmauja pagal biudžeto surinkimą, o LLRI pagal tą kriterijų mums skyrė trečią vietą“, - sakė miesto vadovas. Pirmąją vietą indekse iš miestų savivaldybių, surinkusi 59,1 balo iš 100, užėmė Klaipėdos miesto savivaldybė. Antroje vietoje – Panevėžio, trečioje – Alytaus miesto savivaldos. Iš ne miestų savivaldybių pirmoje vietoje yra Kauno rajono savivaldybė, surinkusi 60,7 balo. Po jos seka Birštono, Šilalės raj., Marijampolės, Druskininkų savivaldybės. Anot V. Žukausko, savivaldybių indeksas sudarytas iš trijų rodiklių grupių. „Savivaldybė gyventojui“ rodiklių grupėje vertinamos gyventojams aktualios sritys: komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikatos apsauga, socialinė rūpyba. Antroje grupėje „Savivaldybė investuotojui“ buvo vertinama savivaldybės investicijų ir plėtros padėtis, savivaldybės nustatomi mokesčiai. Indekse atskirai vertintos komunalinio ūkio, transporto, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos ir personalo valdymo sritis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje rytoj, antradienį, prasidės Baltijos miestų sąjungos (UBC) generalinė konferencija. Tris dienas – spalio 24-26 d. – truksiančios konferencijos tema – „Baltijos jūros miestai remia Ukrainą“.


Rugpjūčio 28-30 dienomis 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų Caritas rinks paramą labiausiai nukentėjusiems Ukrainos žmonėms.


Lietuvos mokslų akademija miestų savivaldybėms ir bibliotekoms dovanoja tūkstančius mokslo populiarinimo knygų. 


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę ir įvertino Klaipėdos, Palangos miestų ir Neringos savivaldybių veiklą finansuojant kultūros ir meno projektus bei kitus tokio pobūdžio renginius. STT vertinimu, projektų finansavimo dydžio nustatymo procedūros nėra aiškiai reglamentuotos. Taip pat galimas korupcijos rizikas didina tai, kad projektų partneriams ir subrangovams...


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau penktus metus vertina geriausiai besitvarkančias savivaldybes. Palanga pagal Lietuvos savivaldybių indeksą šiais metais užima penktą vietą iš 54 mažųjų savivaldybių. Ir pernai, ir 2013 metais reitinguojant miestų ir rajonų savivaldybes, Palangai teko 6 vieta.


Lietuvos laisvosios rinkos instituto kasmet atliekamas tyrimas, vadinamasis Lietuvos savivaldybių indeksas, Palangai ir šiemet nebuvo palankus: iš septynių miestų savivaldybių ji pripažinta šešta. 2014-ųjų gruodį, įvertinus 2013-ųjų duomenis, geriausiu paskelbtas Klaipėdos miestas, o prasčiausiai įvertinti Šiauliai. Iš 53-ijų rajonų savivaldybių...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.


Palanga miestų draugų žemėlapyje įsmeigė dar vieną lietuvišką vėliavėlę – praėjusią savaitę iš Gruzijos, Kobuleti miesto, su kuriuo Palanga prieš tris mėnesius pasirašė draugystės ir bendradarbiavimo sutartį, grįžo Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus vadovaujama savivaldybės delegacija, kurioje buvo Tarybos nariai Julius Tomas Žulkus, Remigijus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius