Palangą Minske pristatė kurorto Turizmo informacijos centras ir verslininkai

Palangos tiltas, 2016-04-15
Peržiūrėta
414
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangą Minske pristatė kurorto Turizmo informacijos centras ir verslininkai

Balandžio 6-9 dienomis nacionaliniame parodų centre „БЕЛЭКСПО“ Minske (Baltarusija) rengiamoje
19-oje tarptautinėje parodoje „ОТДЫХ-2016“ buvo pristatyta Palanga. Parodos globėjai – Baltarusijos Respublikos Sporto ir turizmo ministerija.
Parodoje dalyvavo daugiau kaip 150 turizmo firmų ir kelionių organizatorių atstovų iš Baltarusijos, Rusijos, Lietuvos, Bulgarijos, Slovakijos, Lenkijos, Gruzijos, Ukrainos, Turkijos, Graikijos, Serbijos. Dalyviai pristatė išvažiuojamąjį turizmą, vasaros poilsio galimybes, naujoves, verslo turus, kruizus, pažintinius turus, transporto paslaugas. Lankytojų laukė naujų turistinių maršrutų, vasaros programų moksleiviams, sanatorinių paslaugų, aktyvaus ir kultūrinio poilsio pasiūlymai, susitikimai su turizmo sektoriaus atstovais ir nauji gydymo, sveikatinimo galimybių pasiūlymai.
Šių metų programoje – daugybė prezentacijų, apvalaus stalo diskusijų, seminarai aktualiomis turizmo temomis.
2016 metai turizmo sektoriui bus palankūs, kadangi (pagal tarptautinės kompanijos IPK International ataskaitos duomenis) apie 15 proc. visų keliaujančių atsisakys kelionių į tolimą užsienį dėl politinio nestabilumo šalyse ar terorizmo grėsmių.
Praėjusiais metais kaimyninė Baltarusija užėmė pirmąją vietą pagal į Lietuvą atvykusių turistų skaičių (424,8 tūkst.), augimas – 4,1 proc. Daugiausia svečių (72,6 proc.) iš Baltarusijos atvyko asmeninių kelionių tikslais, verslo tikslais – 27,4 proc. 2014 m. Baltarusijos turistų nakvynių skaičius siekė 1 683,6 tūkst. Lietuvoje turistai iš Baltarusijos išleido 144,7 mln. Eur (1 vieta), vidutinės vienos kelionės išlaidos sudarė 340,7 Eur (86 Eur/d.).
2014 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 188 tūkst. turistų iš Baltarusijos (+15,9 proc.), vidutinė viešnagės trukmė – 2,5 nakvynės. Turistai apsistoja viešbučiuose, privačiame sektoriuje arba pas draugus ir gimines, kadangi šalis neturi jūros, vasarą populiariausia atostogų kryptis užsienyje – poilsis prie jūros.
Pagrindiniai turizmo produktai baltarusiams Lietuvoje – kultūrinis ir miestų turizmas, renginių lankymas, sveikatinimas Lietuvos kurortuose, medicininis turizmas ir ilgosios atostogos Baltijos pajūryje. Daugiausiai lankomos vietovės – Vilnius, Trakai, Druskininkai, Birštonas, Klaipėda, Palanga, Neringa. Į Lietuvą atvykstama automobiliais, traukiniais, lėktuvu.
2016 m. naujovė, kurią Palangos ir Lietuvos atstovai pristatė parodoje – nuo birželio 19 d. iki rugsėjo 4 d. tiesioginius skrydžius iš Minsko į Palangos oro uostą vykdys Baltarusijos oro linijos „Belavia“. Skrydžiai numatyti kartą per savaitę – sekmadieniais. Planuojama, kad keleiviai į Minską bus skraidinami „Boeing 737” orlaiviu, kuriame yra 125 vietos. Ekonominės klasės bilietų kainos į abi puses prasidės nuo 99 eurų (mokesčiai įskaičiuoti).
Visos parodos metu buvo kuriama vasaros atostogų laukimo, naujų įspūdžių ir atradimų nuotaika.
Palangai atstovavo gausus būrys dalyvių: Turizmo informacijos centro l.e.p. direktorė Egidija Smilingienė, vyr. specialistė turizmui Alma Slaboševičienė, viešbučio „Palangos vėtra“ rinkodaros vadovė A. Vainoraitė, viešbučio „Amberton Green apartments“ direktorius T. Vanagas, Sveikatos centro „Energetikas“ komercijos direktorė G. Matulevičiūtė, viešbučio „Alanga“ plėtros vadovė S. Šenker, reabilitacijos centro-viešbučio „Palangos linas“ direktorius A. Jonaitis bei pardavimų vadovė I. Birštonienė, viešbučio-sanatorijos „Gradiali“ direktorė A. Šimkutė, viešbučio „Medūza“ direktorė Ž. Antropikienė, poilsio namų „Auksinės kopos“ direktorė L. Balsė.
Šiais metais Palangos TIC atstovės dirbo prie dviejų stendų – kartu su kompanija „Vokrug sveta“, mūsų atstovais Minske, siūlančiais grupines ir individualias keliones į Palangą, ir Lietuvos turizmo departamentu. Didžiulio susidomėjimo sulaukėme tiek iš turistinių firmų, tiek iš pavienių lankytojų. Lankytojams buvo teikiama informacija apie kurorto rekreacinius išteklius, sveikatingumo įmones, laisvalaikio praleidimo, apgyvendinimo galimybes, platinta bendra informacija apie miestą. Baltarusius labiausiai domino naujovės, apgyvendinimo galimybės (ypač privačiame sektoriuje), renginiai, nes mūsų kurortas jiems puikiai žinomas, nemaža dalis lankytojų atostogauja Palangoje kasmet.
Balandžio 8 d. Palangos naujovėmis pasidalijome Baltarusijos turizmo atstovams surengtame pristatyme konferencijų centre, esančiame parodų rūmuose. Sulaukėme nemažo susidomėjimo, buvo aptarti konkretūs bendradarbiavimo su viešbučiais, sanatorijomis planai.

Palangos turizmo informacijos centro inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Balandžio 6-9 dienomis nacionaliniame parodų centre „БЕЛЭКСПО“ Minske (Baltarusija) rengiamoje


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius