Palanga nusivylę lietuviai poilsiautojai plūsta į Latvijos kurortą: čia ir kainos, ir tvarka glosto širdį

Palangos tiltas, 2022-08-16
Peržiūrėta
996
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. Mūsiškiai tiesiog užtvindė šį kaimyninės šalies uostamiestį, vasaros savaitgaliais jame galima pasijausti tarsi būtum Lietuvoje. Iš Liepojos pasakoja DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas.

Vos 70 kilometrų nuo Palangos esantis Liepojos miestas patyliukais, rodos per daug net nedėdamas pastangų, konkuruoja su mūsų pajūriu ir stebėtinais kiekiais pervilioja turistus bei jų pinigus pas save. Patys latviai į tai net per daug neinvestuoja: nei užsakinėja televizijos reklamas, nei plakatus gatvėse klijuoja, rodos apskritai nieko nedaro. Jiems ir nereikia, nes lietuviai iš lūpų į lūpas draugams, giminėms, kolegoms rekomenduoja šį miestą. Tai jau senokai pastebėjo vietiniai Liepojos žmonės, kuriems patiems keista, kokiais kiekiais auga lietuvių turistų skaičius.

Gerbiami verslininkai, sukluskite. Kaimyninės Latvijos uostamiestyje jau drąsiai galima atidarinėti lietuvišką kelionių agentūrą ar kažką, kas galėtų organizuoti mūsiškiams atostogas šiame mieste. Lietuvių čia tiek daug, kad iš pirmo žvilgsnio net gali pasirodyti, kad niekur už mūsų šalies ribų neiškeliavote. Jeigu ne lietuviškai kalbantys praeiviai, tai automobiliai su mūsų šalies registracijos numeriais – kiekvienoje gatvėje. Čia taip pat galėtų plėstis lietuviški verslai: parduotuvės, kavinės, pramogų teikėjai. Klientų tikrai nepritrūktų.

Juokinga, bet į Latviją atostogauti atvykstantys lietuviai skundžiasi, kad šioje šalyje neįmanoma susikalbėti mūsų kalba. „Restoranuose trūksta lietuviškai suprantančių darbuotojų, o daugiau viskas tobula“, – tokia pastaba pasidalijo vilnietė Rūta, kurią sutikau Liepojos paplūdimyje. Rūta nemoka jokios užsienio kalbos, išskyrus rusų, tačiau ne visi latviai ja kalba.

„Tris ar keturis kartus platesnis paplūdimys – mažiau žmonių, mažiau stumdymosi ir daugiau tvarkos“, – paklausta kodėl jau 4 metus iš eilės atostogauja Liepojoje, man aiškina kaunietė Diana. Ji čia atvyksta su dviem vaikais ir vyru, o pernai kartu buvo pasikvietę ir sesers šeimą, kuriems, anot Dianos, Liepoja patiko labiau nei Turkija. „Su Palanga net nėra ką lyginti. Čia kaip Paryžių palygintum su Jonava“, – sako ši moteris.

Kaunietė yra stipriai nusivylusi Lietuvos pajūrio sostinės kainomis, taip pat jai atrodo, kad Palangoje daug netvarkos ir chaoso. Moterį netgi gąsdina nusikalstamumas garsiausiame mūsų kurorte. „Aš nežinau kaip ten dar atostogauja žmonės. Paskutinį kartą ilsėjomės 2017 metais, paplūdimyje mus apvogė. Dingo vyro akiniai nuo saulės, o policija nieko dėl to nedarė“, – piktai aiškino Liepojoje sutikta tautietė. Ir prisiekė Palangos savo atostogoms daugiau niekada nesirinkti. „Buvome dar Jūrmaloje ir Ventspilyje, bet ten patiko mažiau nei Liepojoje. Šitam miestui mes neturime nė vieno priekaišto“, – komplimentų trečiam pagal dydį Latvijos miestui negailėjo ji.

Ilsėtis Liepojoje šiemet nusprendė ir dvi draugės iš Panevėžio. Laura ir Neringa sako neradusios tinkamos vietos apsistoti Palangoje, todėl ėmė domėtis aplink esančiais miestais. Liepojoje, anot jų, kainos mažesnės nei bet kuriame kitame Lietuvos ar Latvijos kurorte. „Už naktį dviviečiame viešbučio kambaryje mokame 45 eurus. Kur jus tokias kainas matėte Lietuvoje? Tikrai ne prie jūros“, – džiaugėsi transporto kompanijoje dirbančios lietuvės. Kasdien, penkias atostogų dienas, jos vaikšto valgyti į Liepojos kavines ir restoranus. Moterys sako pastebėjusios, kad kainos beveik tokios kaip ir Panevėžyje, tik čia, jų nuomone, maistas ruošiamas skaniau: „Latviai tikrai stengiasi, geri pas juos receptai, labai skanu visur, kur tik nueiname pavalgyti“.

Londone gyvenanti lietuvė Vita, Liepoją atostogoms pasirinko nes taip jai rekomendavo mamos sesuo, čia jau buvusi ne vieną kartą. „Tetai labai patiko čia esantys parkai, žalios miesto erdvės. Jos tikrai be proto gražiai sutvarkytos, man net Vilniuje tokių vietų neteko matyti, nors labai myliu savo gimtą miestą“, – sakė porai savaičių iš Didžiosios Britanijos parvykusi moteris. Taip pat ją sužavėjo tuščios miesto gatvės. „Labai daug privatumo, tylos, ramybės tokios, kurios nei vienam kurorte Anglijoje negausi net ir už labai didelius pinigus. Liepoja didesnė už Palangą, todėl tas srautas turistų pasiskirsto ir jų tiesiog nesijaučia“, – savo pastebėjimais dalijosi Vita.

Labiausiai, Liepoją atostogoms pasirinkę tautiečiai, išskiria šio miesto paplūdimio zoną, kurią daugelis vadina švaresne ir geriau sutvarkyta nei Palangoje ar Šventojoje. „Lietuvos kurortuose nuolatinės problemos su tualetais, o čia jie vos ne ant kiekvieno kampo po du stovi, taip pat Palangoje man trūksta dušų, nes po jūros norisi nusiplauti druskas nuo kūno. Liepojoje dušai yra ir dar reikia pasakyti, kad labai modernūs, tvarkingi. Svarbiausia – nemokami“, – sako šiaulietis Raimundas. Jam taip pat labai patiko, kad paplūdimyje yra vietų, kur galima nemokamai pasportuoti. Pats nebandė, bet matė, kad tai daro kiti atostogautojai.

Latvijos pajūrio mieste atostogaujantiems lietuviams patinka, kad čia gali nusifotografuoti prie didelio užrašo „Liepaja“, panašaus šie pageidautų ir Palangoje. „Malonus prisiminimas lieka, smagu parodyti draugams. Tikrai verta investuoti į užrašą“, – galvoja iš Klaipėdos vienai dienai čia užsukusi Sigita.

Dažnas kalbintas lietuvis gyrė Liepojos paplūdimius dar ir dėl stipriai išplėtotų medinių takelių, kuriais gali riedėti mamos su kūdikių vėžimėliais bei neįgalūs žmonės sėdintys ratukuose.

Poilsiautojams iš mūsų šalies taip pat patiko Liepojos paplūdimyje veikiančios kavinės, kuriose skirtingai nei Palangoje, parduodami ne tik greitai paruošiami užkandžiai, bet ir normalūs pusryčių, pietų ar vakarienės valgiai. Patys populiariausi „Red Sun Buffet” ir „Cukurfabrik“ – čia visada galima sutikti daug mūsiškių.

Savaitgaliais lietuviai plūsta ir į Liepojos centrinį turgų, kur perka daržoves, vaisius, mėsos ir pieno produktus. „Mes apsistojome apartamentuose, todėl patys gaminamės, taip yra pigiausia“, – sakė eilėje prie agurkų sutikta lietuvių pora. Vyras su žmona pastebėjo, kad kainos latviškame turguje beveik identiškos lietuviškoms, tik trešnės ir šparaginės pupelės Liepojoje jiems pasirodė pigesnės.

Kai viešbučio „Hotel Kolumbs“ administratorės paklausiau, ar pas juos apsistoja daug lietuvių, ši net ėmė kvatoti. „Beveik vien lietuviai, tikrai čia sutiksite daug savų“, – atsakė ji. Ir nemelavo, šio viešbučio koridoriuose lietuviški žodžiai skamba daug dažniau nei latviški ar kitų kalbų.

Kad atvykėliai iš mūsų šalies sudaro didžiąją dalį klientūros patvirtino ir kelių vietinių restoranų darbuotojai. „Anksčiau buvo daug rusų ir baltarusų, tačiau dabar lietuviai yra pagrindiniai mūsų klientai“, – taip kalbėjo „MO Liepaja“ padavėjas.

Prancūziško stiliaus kavinukės „Boulangerie” darbuotojos pastebėjo, kad dauguma į Liepoją atvykstančių lietuvių nekalba angliškai, o rusiškai jos pastaruoju metu vengia kalbėti. Stipriai Ukrainą palaikančios kavinės personalas tada įjungia fantaziją ir bendrauja gestų pagalba, dažniausiai tai pasiteisina.

Orijus Gasanovas

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų. 


Šios savaitės viduryje į Lietuvą plūstelėjus karščio bangai, poilsiautojai plūstelėjo į pajūrį. 


Tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos lėkusių į Palangą pasigrožėti nuo jūros tilto leidžiamais fejerverkais laukė nusivylimas – pajūryje visą dieną tvyrojęs tirštas rūkas lėmė, kad naujametinis fejerverkas buvo atšauktas.


Palangos verslininkai ruošiasi šventiniam laikotarpiui. Pasukti galvas kuo sudominti kurorto svečius, teko tiek viešbučiams, tiek ir restoranams. Tikimasi, jog Palangą užguls ir linksmybių išsiilgę poilsiautojai, ir šeimos su vaikais. Skaičiuojama, kad jau dabar kurorto viešbučiai Naujametinei nakčiai užimti iki 80 procentų.


Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti...


Palangiškiai plūsta kompensacijų už šildymą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 09 | Rubrika: Miestas

Sparčiai artėjantis šildymo sezonas kelia galvos skausmą ne tik palangiškiams suskubusiems pildyti prašymus kompensacijai už šildymą ir karštą vandenį gauti, bet ir socialinės rūpybos skyriaus darbuotojams. Dėl kompensacijų prašančių žmonių antplūdžio specialistai pradėjo vykdyti išankstinę gyventojų registraciją. Miestiečiai su nerimu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius