Palanga nušluostė nosį visai Lietuvai: žmonės NT čia perka ir neadekvačiomis kainomis

"Delfi", 2020-12-09
Peržiūrėta
837
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga nušluostė nosį visai Lietuvai: žmonės NT čia perka ir neadekvačiomis kainomis

Po pavasarį patirto sąstingio, per vasarą NT rinka atsigavo ir rudenį pademonstravo savo raumenis: fiksuotas rekordinis būstų pirkimo-pardavimo skaičius. Tačiau pajūrio NT rinka, panašu, gyvena nepaisydama įprastų dėsnių. Kai visoje Lietuvoje būstų pirkimas-pardavimas buvo sustojęs, Vakarų Lietuvos NT rinkoje virė tikras gyvenimas, kuris nestoja ir žiemą. Pasak NT brokerio Palangoje Igno Tiškaus, pirkėjai NT Palangoje perka už bet kokią kainą.

Dar vasaros pradžioje „Inreal“ grupės pardavimų projektų vadovė Ieva Šikšnytė-Brazienė „Delfi“ sakė, kad pavasarį ėmė ryškėti nauja pirkėjų aktyvumo tendencija. Per gegužę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nupirkta apie 20 proc. daugiau naujų butų nei balandį, tačiau atšaukta net 2 kartus daugiau. Vieninteliame uostamiestyje nebuvo atšaukta nė vieno sandorio. Klaipėdoje buvo parduota 13 naujų butų – tiek pat kiek ir šių metų balandį. Lyginant su 2019-ųjų geguže, – 4 kartus mažiau.

Pašnekovė pažymėjo, kad iki šiol penkerius metus Lietuvos pajūryje gegužės mėnesį buvo sudaroma vidutiniškai apie 20 naujos statybos būsto sandorių. Šiais metais jų fiksuota daugiau nei dvigubai – 55. Šiandien galima dar detaliau įvertinti NT tendencijas pajūryje.

NT brokeris Palangoje Ignas Tiškus „Delfi TV“ laidoje „Delfi Rytas“ sakė, kad pajūryje būsto dairėsi ir toliau dairosi įvairaus NT segmento pirkėjai, todėl naują šeimininką randa ir pigesnis, ir brangesnis, ir labai brangus NT. „Kadangi turime įvairaus segmento pirkėjų, tai domina praktiškai viskas. Viskas, kas yra adekvačiomis kainomis, ir yra pirkėjų, kurie perka neadekvačiomis kainomis“, – laidoje sakė NT brokeris.

I. Tiškus tęsė, kad Palangoje esantis NT yra prabangos prekė. Todėl ir pirkėjų reikalavimai būstui kurorte yra visiškai kitokie nei įprastai. „Dažnai tai būna emocinis pirkinys, tai nėra pirkinys, kuris yra analizuojamas kelerius metus, nes jame reikės gyventi dešimt metų, pajūryje žmonės perka paprasčiau. Jie perka užmerkę akis galbūt kažkokiems trūkumams“, – pažymėjo pašnekovas.

Anot NT brokerio, NT kainos Palangoje taip pat labais skirtingos tačiau ir pigus, ir labai brangus turtas randa savo pirkėją.

„Skelbime, toje pačioje kategorijoje, tame pačiame segmente yra penki butai ir vieno iš jų kaina yra kur kas didesnė. Tie keturi butai nuperkami, o vienas, kurio kaina aukštesnė, lieka, tačiau galų gale ir jis atranda savo pirkėją. <...> Tvarkingas vieno kambario butas Palangoje kainuoja nuo 70 tūkst. eurų, apie centrinę dalį kalbant. Bet pasirinkimo nėra daug, žmonės ruošiasi ateinančiam vasaros sezonui, per pirmąjį karantiną ruošėsi antrajam karantinui, tai stengėsi jau sau nusipirkti būstą su kiemu, didesne terasa, kad turėtų, kur leisti laiką. Kalbant apie brangesnius pirkinius, turėjome sklypų, kurie kainavo ir 1 ir 2 mln. eurų“, – kainas įvardijo pašnekovas.

Pasak I. Tiškaus, negalima paneigti, kad dalį NT pajūryje nupirko ir emigrantai. Tačiau, anot pašnekovo, tokios tendencijos pastebimos kasmet. Be to, šiemet didžiąją dalį būstų ir sklypų Vakarų Lietuvoje pirko lietuviai, turintys santaupų ir norintys jas investuoti. 

„Emigrantai grįžta kiekvieną vasarą, lietuviai tikrai mėgsta investuoti į NT. Gegužės-balandžio mėnesiais pradeda dairytis į projektus, kurie jau yra baigiami, ir kuriuos jau galima „įdarbinti“ vasarą. Tad neišskirčiau, kad emigrantai daugiau būstų išpirko. Mano nuomone, pagrindinis pirkėjas buvo vietinis lietuvis, kuris atidėliojo savo pirkinius, turėjo grynųjų pinigų ir svarstė, ką su jais daryti. Tai dabar daugelis žmonių nelinkę žmonės laikyti pinigų sąskaitoje, jie daugiau linkę pirkti NT“, – sakė NT brokeris. 

Kalbant apie dar likusią būstų pasiūlą Palangoje, pasak I. Tiškaus, šiuo metu jaučiamas parduodamo NT deficitas. Tačiau vystytojai nesnaudžia ir vysto naujų projektų. „Šiais metais Palanga nušluostė nosį visai Lietuvai. Daug žmonių pamatė, kad Palanga per daug metų išgražėjo. Žmonės, kurie važiavo į Nidą, Juodkrantę, jie apeidavo Palangą dėl Basanavičiaus gatvės, nes įsivaizdavo, kad visa Palanga yra Basanavičiaus gatvė, bet netilpę Neringoje šią vasarą apsilankė Palangoje ir suprato, kad Basanavičiaus gatvė yra tik viena gatvė, kaip ir visuose dideliuose kurortuose, kad tai yra gatvė, kurią galima aplenkti“, – tikino pašnekovas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/nt-rinka/sis-miestas-nusluoste-nosi-visai-lietuvai-zmones-nt-cia-perka-ir-neadekvaciomis-kainomis.d?id=85933821

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirkimo objekto apibūdinimas:  perkamas 1-o kambario butas Palangos mieste (išskyrus Šventąją).


Po pavasarį patirto sąstingio, per vasarą NT rinka atsigavo ir rudenį pademonstravo savo raumenis: fiksuotas rekordinis būstų pirkimo-pardavimo skaičius. Tačiau pajūrio NT rinka, panašu, gyvena nepaisydama įprastų dėsnių. Kai visoje Lietuvoje būstų pirkimas-pardavimas buvo sustojęs, Vakarų Lietuvos NT rinkoje virė tikras gyvenimas, kuris nestoja ir žiemą. Pasak NT brokerio Palangoje...


Ne visoje nekilnojamojo turto (NT) rinkoje būsto pirkimas sulėtėjo, yra segmentų, kur juntamas atsigavimas. Ekspertai pastebi antrinio būsto, sodybų, gyvenamųjų namų ir sklypų augimą. Panašu, kad Lietuvos pajūrio rinkai pandemija sudavė kur kas mažesnį šoką nei didmiesčiams, mat čia pastebimas išaugęs susidomėjimas NT.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Įstatymų spragos: rusai perka prabangų turtą Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 08 | Rubrika: Miestas

Nekilnojamojo turto agentūros džiūgauja, jog pajūrio kurortuose brangiausią parduodamą turtą šluoja rusai ir baltarusiai. Tačiau kokiu būdu jie perka prabangius namus ir sklypus, jei Lietuvoje draudžiama pardavinėti žemę ne ES piliečiams? Panašu, jog gali būti apeinama ir kita Konstitucijos nuostata, kuri draudžia apskritai užsieniečiams įsigyti žemę kurortuose.  


Šių metų balandžio 27 d. Palangos sambo akademijos komanda dalyvavo Lietuvos mokinių jaunių sambo pirmenybėse Tauragėje. Berniukų komandinėje įskaitoje palangiškiai laimėję tris aukso medalius (svorio kategorijose iki 41 kg. Aironas Prževalskas, iki 67 kg. Robertas Gramauskas, iki 73 kg. Vakaris Viršilas) aplenkė Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Jurbarko, Ukmergės...


Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai Kovo 28 d. 15 val. Kurhauzo salėje bus rodomas Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai. Bilietai parduodami prieš spektaklį Kurhauzo salėje nuo 12 val. Bilieto kaina – 5 Eur. Bilietus galima rezervuoti tel. 8 460 31216.


Niūrios prognozės, kad šį rudenį rusiškos dujos kainuos gerokai brangiau nei praėjusį, pildosi. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) skaičiuoja, kad šiuo metu dujos yra 37 procentais brangesnės nei buvo prieš metus. Maždaug trečdaliu brangesnės dujos šilumos kainą didins apie 17 procentų. „Darome viską, kad šilumos kainos...


Be baimės susilaužyti nosį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Kultūra

Moksleiviams suteikiamos visos galimybės rasti sau tinkamą veiklą, kurioje galėtų atskleisti tikrąjį save. Tarp pasirenkamų sporto šakų ypač vaikinų yra mėgstamas boksas. Entuziastingo bokso klubo „Gintarinis ringas“ prezidento ir trenerio Sauliaus Simės teigimu, norinčių lankyti bokso treniruotes yra daug, tačiau ne visi ištveria krūvį, o kiti tiesiog per mažai savim pasitiki. Tačiau tai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius