Palanga šventė Jurgines – tarp 15 folkloro ansamblių ir „Saduto“ iš Londono

Palangos tiltas, 2016-04-25
Peržiūrėta
845
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga šventė Jurgines – tarp 15 folkloro ansamblių ir „Saduto“ iš Londono

Savaitgalį Palangoje skambėjo dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvietė palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęsti Jurgines.
Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į pavasariškas linksmybes įtraukiantis tiek jaunus, tiek ir vyresnius. Šiais metais Jurginės kurorte buvo ypatingos – 25-osios. O ir šventės diena – šeštadienis – šįkart sutapo su tikrosiomis Jurginėmis, kasmet minimomis balandžio 23 d.

Pasibūti, liaudiškomis melodijomis ir šokiais paminėti gražią pavasario šventę į Palangą suvažiavo 15 folkloro kolektyvų, iš viso – apie 300 dalyvių.
„Jurginės Palangoje buvo švenčiamos ne tik linksmai bei melodingai, bet ir spalvingai – sulaukėme daug svečių, kurie apsirėdė įvairių šalies regionų tautiniais kostiumais. Tiek palangiškiai, tiek ir kurorto svečiai šeštadienį tai išvydo, daugelis jų apsilankė bebundančiame Birutės parke“, – sakė viena iš Jurginių Palangoje organizatorių, Palangos folkloro klubo „Mėguva“ vadovė bei kurorto Kultūros ir jaunimo centro etnologė Zita Baniulaitytė.
Iš Vilniaus į Palangą atvyko folkloro ansambliai „Ratilio“, „Poringė“, „Nalšia“ ir „Labingis“, iš Londono – „Saduto“, iš Kauno – „Kadujo“ ir „Linago“, „Salduvė“ iš Šiaulių, „Verpeta“ iš Kaišiadorių, „Aušrinė“ iš Juodkrantės, „Raskila“ ir „Pulkelis“ iš Panevėžio, „Alksna“ ir „Alksnioka“ iš Mažeikių, taip pat dalyvavo palangiškiai „Mėguva“ bei „Kikilis“. Kaip ir kasmet, Jurgines Palangoje šventė daug jaunimo, tad šventinė nuotaika kurorto savaitgalį tikrai neapleido.
Renginiai prasidėjo šeštadienį 15 val. prie Kurhauzo. Čia drauge su folkloro ansambliais paminėjo pavasario šventę visi, o ypač – Jurgiai ir Jurgos. Varduvininkų laukė staigmenos. Jie buvo pasveikinti, apdovanoti. Jurgių vardinių metu prisistatė ir folkloro kolektyvai, į šokio sūkurį įtraukę ir palangiškius, ir miesto svečius.
Pasilinksminę prie Kurhauzo, kolektyvai su šokiais ir dainomis patraukė į Birutės parką – 16.30 val. čia tradiciškai prasidėjo šv. Jurgio, atrakinsiančio žemę, raktų paieškos.
Šventės dalyviai ėjo ratelius, šoko, liaudiškos melodijos skambėjo visame parke – kolektyvai dainavo, grojo skudučiais, ragais, dūdmaišiais.
Dainos 17.30 val. persikėlė ant Birutės kalno – čia vykusiame koncerte „Yr aukštas kalnas Biruta vadintas“ skambėjo gražiausios dainos, skirtos Palangai. O maždaug po valandos, apie 18.30 val. pajūryje ties Birutės kalnu prasidėjo teatralizuotas vaidinimas „Smaka baidyma“.
Pasak Z. Baniulaitytės, smakas simbolizuoja blogį, kuris tūno mumyse, tad folkloro kolektyvų nariai pajūryje išsirikiavo padarydami smaką, kurį buvo galima stebėti nuo kopų.
Sekmadienį ant Birutės kalno taip pat tvyrojo šventinė nuotaika – čia 14 val. šv. Jurgio koplyčioje buvo aukojamos šv. Mišios. Pamaldos buvo praturtintos gražiomis tradicinėmis giesmėmis, atliekamomis folkloro kolektyvų „Ratiolio“, „Labingis“, „Verpeta“ ir „Mėguva“.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ duetas – dainininkas Laurynas Baužas ir mokytoja Diana Šeduikienė– užėmus I vietą respublikiniame festivalyje – konkurse „Grįžulai“ 2021.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Savaitgalį Palangoje skambėjo linksmos dainos, skatinusios ir patrepsėti šokių rateliuose – vyko tradicinė Jurginių šventė „Jurgi, paimk raktus“, į kurią kasmet susirenka būrys folkloro ansamblių iš visos Lietuvos.


Savaitgalį Palangoje skambėjo dainos – iš visos Lietuvos ir net iš Londono į kurortą suvažiavę folkloro kolektyvai pakvietė palangiškius ir miesto svečius drauge ieškoti šv. Jurgio rakto – Palanga švęsti Jurgines. Jurginėms skirta šventė „Jurgi, paimk raktus“ – tradicinis Palangos renginys, į...


Maždaug pusė tūkstančio etnokultūros propaguotojų – folkloro kolektyvų narių sugužėjo į Lietuvos kultūros sostinę Palangą, kad rytoj, penktadienį, savo dalyvavimu praturtintų tarptautinį Jurginių papročių festivalį „Jurgi, paimk raktus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius