Palanga taps Kalėdų pasakų miestu: žada įspūdingą eglę ir daugybę staigmenų

"Delfi", 2020-11-24
Peržiūrėta
189
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga taps Kalėdų pasakų miestu: žada įspūdingą eglę ir daugybę staigmenų

Palanga netrukus taps Kalėdų pasakų miestu, o kalėdinę nuotaiką kurs ne tik dovanodama netikėtų atradimų, bet ir kvies bendruomenę pasaką kurti drauge. Tokiomis idėjomis dalijasi Baltijos pajūrio kurorte šventę kurianti Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda.

Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė atvirauja, kad pasiruošimo šventėms darbai jau pačiame įkarštyje, ir kviečia rūpintis ne tik šventinėmis dovanomis, bet ir nepamiršti susikaupimo laiko.

„Dabar komandai – pats darbymetis, nes artėja visą mėnesį truksiantis Kalėdų laukimo laikotarpis – pasakų Kalėdos Palangoje. Švenčių proga visiems pirmiausia linkime sveikatos. Šiemet šis palinkėjimas kaip niekad prasmingas bei aktualus, tad ir mes, šventės organizatoriai, skatiname žmones būti sąmoningus. Tik su pačiais artimiausiais kviečiame laukti gražiausių žiemos švenčių. Adventas tam – itin tinkamas laikas“, – sako V. Petrauskienė.

 Anot V. Petrauskienės, šiemet į masinius renginius žmonės nebus kviečiami, tad kurortas stengiasi išpuošti kur kas daugiau viešųjų erdvių.

„Palanga gruodį virs pasakų miestu, ir šią pasakišką nuotaiką kurs ne tik padabintos viešosios erdvės, bet ir kurorto gatvėmis važiuojantis ar praeivius netikėtai užkalbinantis Kalėdų Senelis, netikėti sveikinimai artėjančių švenčių proga bei kitos staigmenos. Svarbiausia, kad miesto gyventojus ir svečius jos užklups netikėtai – niekuomet nežinosi, kur ir kada Kalėdų laukianti Palanga padovanos malonų netikėtumą“, – teigė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė.

Miesto erdvių puošyba besirūpinanti savivaldybė kaip ir kasmet ruošia dvi gražuoles žaliaskares – vieną jų bus galima išvysti Palangoje, kitą – Šventojoje. Šventinį spindesį padės kurti ir technologijos.

V. Petrauskienė sako, kad gruodžio 5 d. tiesioginės transliacijos metu prie Palangos kurhauzo ir Šventojoje, centrinėje miesto aikštėje, bus įžiebtos eglės. Grafų Tiškevičių alėjoje bus pastatytas didžiulis šventinis LED ekranas, jis praeiviams skleis žinutę, kad šventė jau čia pat.

„Ekrane radijo teatras, lydimas įspūdingų vaizdo projekcijų, paseks Kalėdų pasaką, beje, tai yra specialiai Palangai sukurtas projektas, o animacinis filmukas, kaip Šokliukė ieškojo Kalėdų eglutės, džiugins Šventojoje. Visą gruodį net 99 palinkėjimus Palangai dovanos Palangos ir Šventosios bendruomenės, kurių amžius – nuo darželinuko iki garbaus amžiaus senjoro. Šis skaičius pasirinktas neatsitiktinai, nes ateinančiais 2021 metais Palanga minės 100-ąjį gimtadienį. Netikėtai ekrane vis pasirodys ir Kalėdų Senelis, jis tiesiogiai kalbins pro šalį einančius praeivius“, – pasakoja V. Petrauskienė.

Anot Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovės, net ir nesant galimybės susitikti, tiek mažieji, tiek muzikos gerbėjai vis tiek turės galimybę pasimėgauti pramogomis. „Kalėdinės edukacijos bus transliuojamos per socialinius tinklus. Pamatysime, kaip Kalėdoms ruošiasi net trys žmonių kartos. Be to, menininkė Sigutė Ach mokys nusipiešti atviruką, dar gaminsime advento vainikus, dabinsime meduolius. Visa tai bus galima išvysti Palangos kultūros ir jaunimo centro feisbuko paskyroje, – atskleidžia V. Petrauskienė. 

Kad švenčių laukimo nuotaika dar ryškiau tvyrotų ore, anot V. Petrauskienės, visi Palangos miesto gyventojai raginami prisijungti bei aktyviai kurti ne tik savo namų jaukumą, bet ir kalėdinį spindesį. Kiekvienas papuoštas balkonas, langas, įmonės vitrina ar kavinė taps gražios pasakos dalimi.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga netrukus taps Kalėdų pasakų miestu, o kalėdinę nuotaiką kurs ne tik dovanodama netikėtų atradimų, bet ir kvies bendruomenę pasaką kurti drauge. Tokiomis idėjomis dalijasi Baltijos pajūrio kurorte šventę kurianti Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas...


Per atostogas praėjusią savaitę apie Palangą tegirdėjau vieną vienintelę žinią. Info TV, TV3 ir kitų TV kanalų reportažiukai apie eglę – milžinišką Kalėdų senį Palangoje mane pasiekė Vilniuje.


Palanga įžiebė muzikinę eglę ir pirmoji šalyje žengė į Kalėdas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Pirmoji šalyje įžiebdama Kalėdų eglę, Palanga jau paskelbė artėjančių švenčių pradžią. Kalėdų šviesos miestu tapęs kurortas, šventinėmis spalvomis nušvitęs ryškiau, nei bet kada anksčiau, visą gruodį dovanos įsimintinus renginius bei išskirtinę kalėdinę nuotaiką.


Rekonstrukcijai besirengianti vasaros estrada žada įspūdingą rugpjūtį

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 05 | Rubrika: Miestas

Jau šį rudenį prasidėsiantiems didžiuliams pokyčiams besirengianti Palangos vasaros estrada visą rugpjūtį džiugins renginiais, skirtais įvairaus skonio klausytojams.


Šventoji žada nušluostyti nosį Palangai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Artėjančiam vasaros sezono atidarymui intensyviai besirengianti Palanga sulaukė rimtų konkurentų. Savaitę vėliau nei Palangoje, gegužės 18-20 dienomis, Šventojoje vyksintis vasaros sezono atidarymo savaitgalis, šalia Kuršių kaimo, pažers netikėtų staigmenų šventojiškiams ir miesto svečiams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius