Palanga įžiebė muzikinę eglę ir pirmoji šalyje žengė į Kalėdas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-12-02
Peržiūrėta
1921
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga įžiebė muzikinę eglę ir pirmoji šalyje žengė į Kalėdas

Pirmoji šalyje įžiebdama Kalėdų eglę, Palanga jau paskelbė artėjančių švenčių pradžią. Kalėdų šviesos miestu tapęs kurortas, šventinėmis spalvomis nušvitęs ryškiau, nei bet kada anksčiau, visą gruodį dovanos įsimintinus renginius bei išskirtinę kalėdinę nuotaiką.
 „Linkiu jaukių Kalėdų kiekvienai šeimai. Mylėkite Palangą“, – įžiebdamas miesto eglę sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus. Meras taip pat pasidžiaugė „kalėdine dovana“ Palangai – Ūkio ministerija penktadienį skyrė 10 mln. litų Palangos koncertų salės rekonstrukcijai.
Centrinė kurorto aikštė penktadienio vakarą prisipildė šventinio šurmulio ir vaikų juoko. „Žiemos pokštai“ – tokiu pavadinimu eglės įžiebimo šventė čia sukvietė mažuosius palangiškius ir miesto svečius.
Išskirtinę nuotaiką aikštėje kūrė ne tik įspūdinga, beveik 14 metrų aukščio žaliaskarė, bet ir simboliniai Kalėdų personažai: Žaislai, Nykštukai, Seniai besmegeniai ir, be abejo, pagrindinis herojus – Kalėdų senis, kuris švenčių pradžią paskelbė kartu su miesto meru Š. Vaitkumi.  
Netrukus pagrindinė miesto eglė sutvisko šventinėmis šviesomis, o dangų nušvietė įvairiaspalviai fejerverkai. Jaukų, visai šeimai skirtą renginį vainikavo Kalėdų eglės „pasirodymas“ – skambant teminei muzikai, Palangos žaliaskarė ėmė žybsėti, dovanodama susirinkusiesiems šviesos ir muzikos šokį.
Šiemetinę Palangos eglę puošia 20 tūkst. smulkių gelsvos spalvos lempučių, J. Basanavičiaus gatvės papuošimus atkartojantys šviečiantys burbulai bei šaltai balta spalva mirgančios iškilios, bangų formos girliandos, primenančios jūros alsavimą. Šiųmete naujove – kalėdiniu „šokiu“ palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis kiekvieną savaitgalį.
Pradėjusi žiemos švenčių laukimo periodą, Kalėdų šviesos miestas Palanga ne tik pasidabino išskirtine, muzikuojančia egle, bet ir nušvito 15 proc. daugiau nei pernai šventinių lempučių. Kalėdų pasaką kurorte kuria ir modernios šviesos instaliacijos – Palangos gatves papuošė pirmą kartą Lietuvoje naudojamos šviečiančios tūrinės dekoracijos, atkartojančios sniego gniūžtės formą.
Kasmet prieš Kalėdas įspūdingai nušvintanti Palanga šiemet, baigdama Lietuvos kultūros sostinės metus, tamsiausiu metų periodu miestiečiams ir svečiams dovanos ne tik kaip niekad daug šviesos, bet ir didelę šventinių renginių puokštę.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugybe šventinių dekoracijų pasipuošęs didžiausias šalies kurortas šįvakar įžiebė išskirtinę, Lietuvoje, o gal ir niekur kitur dar neregėtą eglių eglę ir pradėjo spindinčių pajūrio Kalėdų laukimo laikotarpį. Skambant nuotaikingai muzikai ir daugybės susirinkusių žiūrovų plojimams, Palangoje, prie legendinio Kurhauzo, įžiebta beveik dešimt metrų siekianti neįprasta žaliaskarė. Stebuklingus...


Palangoje penktadienio vakarą pasklido artėjančių Kalėdų dvasia – kurortas džiaugsmingai įžiebė miesto eglę ir pradėjo švenčių laukimo laikotarpį. Šeštadienį svarbiausias Kalėdų simbolis – žaliaskarė – nušvis ir Šventojoje. 


Vakarų Lietuvos savivaldybės iškėlė sau tikslą turizmą skatinti visose septyniose savivaldybėse tolygiai, ne tik populiariausiose Palangoje, Neringoje ir Klaipėdoje. Bet ir Kretingoje, Skuode ir Šilutėje. Taip pat tolygiai ir kryptingai plėtoti verslo investicijas bei paslaugas. 


Palanga netrukus taps Kalėdų pasakų miestu, o kalėdinę nuotaiką kurs ne tik dovanodama netikėtų atradimų, bet ir kvies bendruomenę pasaką kurti drauge. Tokiomis idėjomis dalijasi Baltijos pajūrio kurorte šventę kurianti Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tūkstančiai šviesų vaikų rankose, nuotaikinga muzika ir, žinoma, fejerverkai – taip palangiškiai ir kurorto svečiai, susirinkę Grafų Tiškevičių alėjoje, šeštadienio vakarą įžiebė miesto eglę bei paskelbė gražiausių žiemos švenčių laukimo pradžią.Kaip visada, eglės įžiebimo šventėje sulaukta svarbiausio kalėdinio laikotarpio personažo...


Palanga įžiebė muzikinę eglę ir pirmoji šalyje žengė į Kalėdas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Pirmoji šalyje įžiebdama Kalėdų eglę, Palanga jau paskelbė artėjančių švenčių pradžią. Kalėdų šviesos miestu tapęs kurortas, šventinėmis spalvomis nušvitęs ryškiau, nei bet kada anksčiau, visą gruodį dovanos įsimintinus renginius bei išskirtinę kalėdinę nuotaiką.


Kalėdų šviesos miestas Palanga nušvis ryškiau nei bet kada anksčiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 22 | Rubrika: Miestas

Festivaliui „Kalėdų šviesos miestas“ besirengianti Palanga jau dabinasi šventinėmis dekoracijomis. Jos kurortą nušvies kitą savaitę, kartu su penktadienį, lapkričio 30 d., įžiebiama miesto egle.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius