Palanga kalėdinę pasaką seks visą mėnesį – pirmieji žiemos švenčių laukimo renginiai kviečia jau šį šeštadienį

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-21
Peržiūrėta
800
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.
Kurorto šventinės erdvės šiais metais bus itin puošnios – kaip ir kasmet, gruodį Kalėdų šviesos miestu tampanti Palanga kvies visus atvykti į pajūrį bei gražiausias žiemos šventes pasitikti Palangoje. O šventinės veiklos kurorte išties nestigs – kalėdiniai renginiai vilios visą gruodį.
Pirmąjį žiemos penktadienį, gruodžio 6 d., visu grožiu suspindės Palangos miesto eglė, kuri, kaip ir kasmet bus išskirtinė, o šeštadienį, gruodžio 7 d., į Kalėdų eglės įžiebimo šventę pakvies Šventoji.
Šalia miesto eglės esantis kalėdinėmis šviesomis žėrintis Kurhauzas žiemos švenčių laikotarpiu ne tik spinduliuos išskirtinę, kalėdišką nuotaiką, bet ir atvers duris visai šeimai skirtiems šventiniams renginiams. „Spindinčios Kalėdos Kurhauze“ – taip pavadintas projektas, kiuris visą mėnesį kvies į įvairius koncertus, edukacines programas ir teatrą. Pirmieji pasirengimo artėjančioms šventės renginiai vyks jau šį šeštadienį – 10 val. duris Kurhauze atvers Dovanų meistarnė, kurioje laukiami visi, norintys savo rankomis sukurti mielas smulkmenas, kuriomis per Kalėdas bus galima pradžiuginti artimuosius ar bičiulius. O norintieji sukurti Advento vainiką tą pačią dieną, šeštadienį, 14 val. laukiami Gintaro muziejuje.
„Jau nuo lapkričio 23 dienos startuojantys renginiai Kurhauze žada daug įdomių susitikimų ir veiklos. Parengėme įspūdingą 25 renginių programą, kuri neabejotinai patiks visai šeimai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.
Geros muzikos gerbėjus iki metų pabaigos džiugins net septyni Kurhauze vyksiantys koncertai, du visai šeimai skirti projektai su Lietuvos nacionaline filharmonija: „Menų pakylėti“ ir „Parodos paveikslėliai“. Beje, viename projekte dalyvaus ir R. Rostropovičiaus fondo globojamas Palangos talentas.
Etninės kultūros gerbėjų laukia susitikimas su folkloro grupė „Rana“, koncerte „Vandens burtų šnabždėjimas“ ir Kalėdinė šokių vakaronė su „Mėguva“, „Bočiais“, „Banguoliu“.
„Norisi išskirti du ypatingus renginius: tarptautinį projektą „At times it is“ su italų pianistu, kompozitoriumi Vincenzo Cipriani ir gruodžio 31 d. vyksiantį koncertą „Metų laikai“, kuriame „Camerata Ars Lituanica“ atliks vieną garsiausių kompozitoriaus A. Vivaldi kūrinių „Metų laikai“. Naujuosius pasitiksime prie Palangos tilto, įspūdingą naujametinį fejerverką lydės taip pat A. Vivaldi „Metų laikai“, – kalbėjo V. Petrauskienė.
Šeimų Kurhauzo „Dovanų meistarnėje“ taip pat lauks net 12 edukacinių programų. Susitikimų, kurių pirmasis numatytas jau šį šeštadienį, lapkričio 23 d., metu dalyviai, patariami patyrusių etnologų, savo rankomis kurs mielas ir šiltas šventines rankų darbo dovanėles – „Dovanų meistarnėje“ sužinosite, kaip sukurti šiaudinukus eglutei, kalėdines puošmenas, molio, skiautelių dovanėles, burtų lėlytės, netgi išmoksite meduolių dekoravimo subtilybių. Tradiciškai, metų pabaigoje „Grubusis“ teatras pakvies į premjerą „Tanato viešbutis“. Iki naujųjų metų žiūrovams bus parodyti septyni spektakliai.
Koncertai, edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, parodos, labdaros vakarai bei kiti smagūs šventiniai renginiai palangiškių ir kurorto svečių lauks ir kitose miesto kultūrinėse erdvėse – Palangos viešojoje bibliotekoje, Kurorto muziejuje, Gintaro muziejuje, J. Šliūpo memorialinėje sodyboje, Koncertų salėje, Palangos bei Šventosios bažnyčiose, netgi – Palangos baseine. „Renginių Palangoje numatyta tiek daug, kad norintieji daugumoje jų apsilankyti tikrai neturės kada nuobodžiauti“, – šypsojosi V. Petrauskienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Palangos kultūros darbuotojai jau žino, koks bus Kalėdų laukimo laikotarpis didžiausiame šalies kurorte. Atsitiktiniai pasivaikščiojimai ir netikėti atradimai – tokiais žodžiais būtų taikliausia apibūdinti Palangoje kuriamą kalėdinę pasaką.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.


Praėjusį savaitgalį į kurortą sugužėjo tūkstančiai žmonių. Kurorto šventės ir „Sportas visiems“ festivalio metu vyko šimtas renginių įvairiuose miesto kampeliuose. Jie, be abejo, atviliojo daug žmonių. Tačiau vasariška šiluma lietuvius lepina jau visą mėnesį. Verslininkai džiūgauja, tačiau baiminasi, jog atėjus kalendorinei vasarai viskas gali ir...


Praėjusį šeštadienį, lyjant gan įkyriam lietui, Palangos centrinėje aikštėje nušvito Kalėdų eglė, o visų pamėgtą J. Basanavičiaus gatvę padabino Kalėdų eglių alėja. Kartu su žaliaskarės įžiebimo švente didžiausias šalies kurortas pradėjo sekti išskirtinę kalėdinę pasaką.


Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionatas ir jaunimo pirmenybės.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Artėjančių švenčių priešas – sniegas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Ateinantį ilgąjį savaitgalį Palanga įsisuks į švenčių maratoną. Šiemet taip sutapo, jog vyks tradicinė „Stintų švente“, bus minima įsimylėjėlių Šv. Valentino diena, Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji, Užgavėnės bei visuotinėmis maudynėmis jūroje „Palangos ruoniai – 2010“ savo judėjimo dvidešimtmetį paminės sveikuoliai. Kad planuojami renginiai įvyktų sklandžiai, pastarosiomis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius