Palangos dienos“ kviečia švęsti – renginiai vyks visą savaitę

Palangos tiltas, 2022-03-26
Peržiūrėta
1924
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos dienos“ kviečia švęsti – renginiai vyks visą savaitę

Kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta proga kurorte visą savaitę šurmuliuos „Palangos dienų“ renginiai. 

Mažiau suvaržymų, ukrainietiškas elementas

Pirmąkart po dvejų metų renginiai vyks esant minimaliems suvaržymams dėl COVID-19. Be to, atsižvelgiant į tai, kad Palangoje laikinai prisiglaudė beveik pusė tūkstančio karo pabėgėlių iš Ukrainos, „Palangos dienose“ bus galima išgirsti ir ukrainietišką šnektą.

Kaip sakė Robertas Trautmanas, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas, visi palangiškiai, suteikusieji ukrainiečiams laikiną prieglobstį, raginami į šventės renginius pakviesti ir naujuosius palangiškius. „Žinoma, jiems reikia laiko integruotis, kitiems, sutikite, ne šventės rūpi, kai vyksta karas. Bet mes visi labai lauktume šventės renginiuose pasirodančių ukrainiečių“, – sakė Kultūros skyriaus vedėjas.

Pradžia – kovo 30 dieną

Į pirmąjį „Palangos dienų“ renginį kovo 30 d. pakvies mažieji kurorto gyventojai – 10 val. Palangos autobusų stotyje atidaroma ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų fotografijos paroda „Mano ir tavo Palanga“, o pasivaikščioti po kūrybiškai padabintą Birutės parką pakvies S. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai, pristatantys savo kūrybinių darbų parodą „Tiškevičių kultūros alėja“. 

Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje vyks „Palangos dienų“ atidarymo renginys – vėliavų pakėlimas, o vakare, 18 val. į Kurhauze vyksiantį koncertą „Kuršžemninkė man pasiūlė“ pakvies folkloro ansamblis „Mėguva“. 

Dėmesys – Šventajai

Įvairių renginių kurorte nestigs visą savaitę. R. Trautmanas atkreipė dėmesį, kad nemažai jų įvyks Šventojoje. „Ir kultūrinių, ir sportinių, ir pramoginių“, – vardijo vedėjas. Pavyzdžiui, kovo 31 d., Šventosios aikštės paviljone atidaroma ir lankytojų dėmesio lauks Šventosios pagrindinės mokyklos mokinių kūrybinių darbų paroda „Mano Palanga. Praeitis, dabartis, įkvėpimas“, o tos pačios dienos 17 val. Šventosios aikštės paviljone istorikas Dainius Elertas ir žvejiškos kultūros bei istorijos žinovas Mikelis Balčius pristatys naują istorinę knygą „Jūros skonis: žūklė Lietuvos pakrantėje 1900-1944“.

Renginių kurorte šurmuliuos iš daugiau. Vienas iš jų – 31 d. 15 val. Savivaldybėje atidaroma palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Savivaldybės administracijos antrojo aukšto fojė savo kūrybą, rankdarbius pristatys auksarankiai vietos gyventojai, nepriklausantys jokioms menininkų organizacijoms. 

Renginių gausa

Balandžio 1  d. 16 val. J. Šliūpo muziejuje rengiama apskrito stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“, o 17 val. Sporto arenoje prasidės tris dienas truksiantis krepšinio turnyras, skirtas Palangos dienoms paminėti „Palanga CUP 2022“. 

Šeštadienį kurorto gyventojai kviečiami pradėti aktyviai – balandžio 2 d. rengiamas žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga–Šventoji. Jos dalyviai laisvai pasirinktu laiku, naudodami programėlę su GPS sekimo funkcija (Strava, Runkeeper, Nike Run Club), pėsčiomis ar pasirinkta ekologiška transporto priemone pajūriu ar palei jūrą nusidriekusiais dviračių takais įveiks maždaug 12 kilometrų atstumą ik Šventosios. 

Šią dieną 14 val. Kurorto muziejuje rengiama poezijos konkurso „Haiku Palangai“ apdovanojimų ceremonija. 

Šv. Mišios už Palangą ir palangiškius

Sekmadienį, balandžio 3 d., šv. Mišios už Palangą ir palangiškius bus aukojamos kurorto bažnyčiose: 11 val. – Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvėje bei Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje, 12 val. – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, o 14 val. – Palangos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Pavakare, 16 val., Kurhauzas lauks poezijos ir muzikos mylėtojų – į poetinį hepeningą Palangai pakvies Rolandas Rastauskas (tekstai/balsas) bei Juozas Milašius (gitara/garsas). 

Įtraukė moksleivius

„Į šių metų „Palangos dienų“ renginius stengiamės itin įtraukti Palangos vaikus ir moksleivius. Tai – dar vienas 2022-ųjų metų „Palangos dienų“ akcentas“, – pabrėžė R. Trautmanas. Tad pirmadienį, balandžio 4 d., kurorto gyventojai bei svečiai taip pat kviečiami praleisti aktyviai – 15 val. į inscenizuotą ekskursiją „Po Palangą ateities pėdomis“ pakvies Palangos moksleivių klubas. Būtina registracija iki balandžio 1 d. tel. (8 460) 48 416 arba www.moksleiviuklubas.lt.

Mėgstantieji poeziją šią dieną 17 val. bus laukiami Kurhauze vyksiančiame Ramutės Skučaitės kūrybos vakare „Buvau atėjus...“. Renginyje dalyvaus aktorius Gintaras Mikalauskas.

„Palangos dienų“ renginius balandžio 5 d. užbaigs S. Vainiūno meno mokyklos mokiniai ir mokytojai – balandžio 5 d. 17 val. Gintaro muziejuje jie dovanos koncertą „Tiškevičių kultūros alėja“.

Palangos vėliavos savaitė

Laikotarpis nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. skelbiamas Palangos vėliavos savaite. Tad kurorto įmonės, įstaigos ir organizacijos, taip pat – vietos gyventojai raginami šiuo laikotarpiu prie savo namų, pastatų iškelti Palangos miesto vėliavas. „Labai kviesčiau visus palangiškius iškabinti Palangos vėliavas. O jeigu jų kas nors neturi, įsigyti gali Palangos turizmo informacijos centre“, – kviečia R. Trautmanas.

 

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

„Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos“ ??? 2022-03-30 10:06 (IP: 162.158.222.137)
Prijungimas yra aneksija. „Palangos krašto aneksija prie Lietuvos“??? Palanga visada buvo Lietuvos žemėje. Kaip taip galima teigti apie „prijungimą“? Ir niekam tai nekliūna? Taip „gerai“ Lietuvos istoriją žinote? Palanga buvo GRĄŽINTA, SUGRĮŽO, bet ne buvo prijungta. GĖDA.

Taip pat skaitykite

Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis ir pakvies švęsti – ketvirtadienį, kovo 30 d., kurorte prasideda savaitę truksiantis renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Šį mėnesį besibaigiant dviem projektams – „Interaktyvus gintaro miškas“ bei „Įžūlus gintaras: šiuolaikinė juvelyrika tarp dizaino ir instaliacijos“ – jų pabaigą vainikuojantys renginiai gruodžio 7 ir 8 dienomis lankytojams bus pristatyti nemokamai.


Jau kitą savaitę Palangoje prasideda visą savaitę truksiantis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis „Sielos“.


Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


Kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta...


Palangoje vyks Europos paveldo dienos renginiai

"Palangos tilto" redakcija, 2020 09 10 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 19-20 d. Palangoje vyks Europos paveldo dienos'20 "Tiškevičių bulvaras". Kviečiame apsilankyti!  


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Palangiškiai rengiasi garsiai ir entuziastingai minėti ne tik kurortui, bet ir visai šaliai svarbią datą – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 20 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Ta proga kurorte visą...


Šeimos dienos renginiai Šventosios mokykloje

N.Šauklienė, mokytoja, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Šeimos dienai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius