Palanga vasarą – benamių ir elgetų rojus

„Lietuvos rytas", 2013-08-22
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palanga vasarą – benamių ir elgetų rojus

Vasarą į didžiausią šalies kurortą iš visos Lietuvos plūstelėjo ne tik poilsiautojai, bet ir benamiai, kurie neslepia džiaugsmo gyvenimo sąlygomis Palangoje.
Iš Vilniaus ir Klaipėdos į Palangą atvykę trys benamiai nakvynei buvo išsirinkę būsimo savivaldybės pastato kiemą.  
Praėjusį savaitgalį jų bent dešimt buvo prisėdę ant Vytauto gatvės šaligatvio prie bažnyčios tvoros. Pasidėję kepures, įvairius indelius ar net kartono lakštą, jie pavandenijusiomis akimis laukė išmaldos iš praeivių.

Pinigų prisirenka į valias
„Poilsiautojai – dosnūs žmonės. Šį vaizdą stebėjau 10 minučių ir mačiau, kaip į elgetaujančių benamių indelius krito ne tik centai, bet ir litai. Prisirinkę pakankamai pinigų, jie nusiperka butelį ir eina gerti”, – pasakojo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys.
Jo nuomone, elgetaujantys asmenys čia pat trūkteli iš butelio, nes kai Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai pradėjo varyti juos nuo bažnyčios, kai kurie atsistoję vos galėjo paeiti.

Atvykėliai – ir iš Latvijos
Palangą užplūdę benamiai greitai suuodžia, kur kurorte yra nebaigti statyti ar apleisti pastatai, ir juose įsikuria.
Benamių landynės taip ir liktų nežinomos, jei jie naktimis nekeltų orgijų. Apie triukšmaujančius neblaivius benamius policiją ir savivaldybę informuoja kaimynystėje gyvenantys žmonės.
Atvažiavę jų vaikyti Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai čia atranda benamių, atvažiavusių net iš Latvijos. „Jie patys prisipažįsta, kad vasarą Palanga jiems yra rojus. Apsigyventi yra kur, nes kurorte netrūksta apleistų pastatų. Prireikus pinigų jie dieną elgetauja arba paplūdimyje prisirenka tuščių butelių. Išvykstantys poilsiautojai į atliekų konteinerius neretai išmeta nespėtų suvalgyti dar visai gerų produktų. Kartais atsikratoma įplyšusių drabužių. Prie konteinerių vaizdelis – kaip iš rusų komedinio serialo „Naša Raša”, – pasakojo P. Keinys.

Įsitaisė prie savivaldybės
Viešosios tvarkos skyriaus vadovą benamių įžūlumas pribloškė, kai vieną rytą atėjęs į darbą jis tris žmones išvydo miegančius būsimo Palangos savivaldybės pastato kieme.
Į antklodes susirangiusios žmogystos ramiai sau pūtė į ūsą po stogeliu prie įėjimo durų. Šalia mėtėsi tušti alkoholio buteliai.
Iškviesti policijos pareigūnai prikeltus benamius nusivežė į komisariatą. Čia paaiškėjo, kad nakvynės vietą savivaldybės pastato kieme susirado 33 metų vyras bei 31 metų moteris iš Vilniaus ir dar viena 41 metų moteris iš Klaipėdos.
Jie aiškino į Palangą atvykę pailsėti ir neradę kur nakvoti.

Jūsų komentaras:

Ko čia stebėtis?... 2013-08-23 14:48 (. / IP: 86.100.60.112)
-taip, virtinėmis jų slenka per šiukšlių konteinerius nuo ankstyvo ryto net nuo 4-5 val...-Tačiau, ypač Lietuvos Valdžia, privalo jais pasirūpinti, nes teko girdėti nuomonę,- kad tik jiems turi būti dėkingi Valstybės ponai,sukvietę juos, paragino išbalsuoti už Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą;- Tada jie, už alaus butelį, pareiškė tokį norą, ir Lietuva tapo ES nare!...O dabar? Kas juos kur pakvies?- Lauksim naujų rinkimų?

Taip pat skaitykite

Su dideliais pokyčiais šią vasarą svečius pasitiks Šventoji – Savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų miesto biudžetą, numatė visą šios aikštės rekonstrukcijai užbaigti reikalingą finansavimą.


Palangos paplūdimiai šią vasarą bus valomi moderniau.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Savaitgalį šventės „Palanga dūzgia“ organizatoriai į Palangą vėl sugrąžino vasarą. Šurmulys, klegesys, šypsenos ir noras pasidžiaugti gražiomis akimirkomis lydėjo visus atvykusius į kurortą. Atvykusieji galėjo sudalyvauti keliuose ryškiuose renginiuose, tokiuose kaip tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely...


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Vasarą į didžiausią šalies kurortą iš visos Lietuvos plūstelėjo ne tik poilsiautojai, bet ir benamiai, kurie neslepia džiaugsmo gyvenimo sąlygomis Palangoje.


Eismo problemos vasarą – neišsprendžiama problema  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 07 18 | Rubrika: Savaitės komentaras

Automobiliais važinėjantys palangiškiai ir mašinomis į kurortą atvykstantys poilsiautojai vėl sulaukė išbandymų meto.


Antradienį į salę Savivaldybės administracijos pastate rinkosi verslininkai, kurie buvo pateikę paraiškas antrajam šių metų konkursui-loterijai dėl galimybės pirmumo teise įgyti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas tam numatytose viešosiose vietose Šventojoje. Tie, kuriems tikrąją to žodžio prasme, sėkmė nusišypsojo, džiaugėsi, kam sėkmė palanki nebuvo...


A.Mončio muziejuje – gyvenimo džiaugsmo menininko darbai

„Palangos tilto” informacija, 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį į A.Mončio namus-muziejų atėjusiuosius pasitiko ir atgal į šiltą bei spalvomis žaižaruojančią vasarą grąžino žymaus danų menininko Hanso Christiano Thomseno darbai. Čia atidaryta paroda „Žmogus. Paukštis. Žuvis“.


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas