Palanga vasarą pasitikti kviečia nemokamų renginių gausa

Palangos tiltas, 2016-05-19
Peržiūrėta
1180
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Koncertų salėje svečius džiugins aviamodeliuotojas – RC „Air show” pilotas Donatas Paužuolis.
Koncertų salėje svečius džiugins aviamodeliuotojas – RC „Air show” pilotas Donatas Paužuolis.

Jau šiandien Palanga kviečia į Kurorto šventę. Tris dienas miesto gyventojus ir svečius džiugins gausūs įvairaus pobūdžio renginiai, parodos, koncertai. Dauguma jų bus nemokami, tad visi kviečiami pasirūpinti tik gera nuotaika, o visu kitu, kaip sako šventės rengėjai, bus pasirūpinta.

Džiugins pučiamųjų muzika
Visą savaitgalį įvairiose miesto erdvėse skambės pučiamųjų muzika – kurorte vyks tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Gintarinis vėjas“. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininko Nerijaus Stasiulio, šis festivalis, kurio atidarymas vyks šiandien, penktadienį, 17 val. centrinėje miesto aikštėje, padeda dar labiau populiarinti pučiamųjų žanrą kurorte, kuris, beje, nuo seno garsėja giliomis pučiamųjų muzikos tradicijomis.
Skambant Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamai muzikai bei prisistatant Palangos meno kolektyvams penktadienį, 19 val. įvyks ir iškilmingas Kurorto šventės atidarymas. Naujojoje Koncertų salėje vyksiantis renginys – nemokamas.

Chorų šventė
Šeštadienį pučiamųjų muzika palangiškius ir svečius džiugins jau nuo ryto – orkestrai žygiuos kurorto gatvėmis ir žadins miestą, o per visą dieną Kurorto šventės dalyvius pasitiks įvairiose Palangos erdvėse – Nepriklausomybės ir centrinėje miesto aikštėse, Jūratės ir Kastyčio skvere, sekmadienį – ir Palangos bažnyčioje.
Gegužės 21 dieną, 18 val., Palangos orkestras Jūratės ir Kastyčio skvere miesto svečiams ir gyventojams dovanos nepamirštamus prisiminimus iš geriausiais pripažintų kino filmų. „Pučiamųjų instrumentų muzika visus nukels į žinomiausius filmus, skambės patys žinomiausi ir visiems gerai atpažįstami garso takeliai“, – pasakojo N. Stasiulis.
Tuo pačiu metu centrinėje miesto aikštėje prasidės chorų šventė „Su jūra dainuok“, o po valandos, 19 val., į muzikinę kelionę Kurhauze pakvies muzikos grupė „El Fuego“ (renginys mokamas).
N. Stasiulis atkreipė dėmesį, kad pirmosios Kurorto šventės, vykdavusios Senosios gimnazijos stadione, išsirutuliojo iš Moksleivių dainų šventės. „Tad šiemet bandėme bent iš dalies prie to grįžti. Kurorte skambės 150 choristų balsai, koncertuos apie 200 orkestrantų, vyks kasmetinė chorų šventė „Su jūra dainuok“. Visa tai primins lyg Dainų šventę“, – pasakojo N. Stasiulis.

Koncertų salėje
Nemokamas pučiamųjų muzikos koncertas šeštadienį 19.30 val. vyks ir Koncertų salėje – čia kvies jubiliejinis pučiamųjų orkestro „Kybartai“ koncertas. Salės svečiai turės progą mėgautis ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro soprano Onos Kolobovaitės bei Kauno valstybinio muzikinio teatro soprano Gitanos Pečkytės pasirodymais. Dar viena staigmena – pasaulinio garso tūbos virtuozas Roland Szentpali. Vienas iš neįtikėtinų – aviamodeliuotojų pasirodymai. Renginio metu svečius džiugins aviamodeliuotojai – RC Air show pilotai Donatas Paužuolis ir Ignas Matulevičius. Dukart pasaulio bei 31 kartą Lietuvos čempionas D. Paužuolis pademonstruos specialiai parengtą programą: radijo bangomis valdomų aviamodelių šokį pagal gyvą orkestro muziką.
Donatas žada, jog reginys bus įsimintinas: „Turime paruošę staigmeną, kuomet raginsime pakelti trumpam akis į viršų ir atsiplėšti nuo kasdienybės“. Jaunuoliai aviamodelius skraidina ne tik Lietuvoje – šaliai buvo ne kartą atstovaujama įvairiuose tarptautiniuose pasirodymuose, kur laimėtas ne vienas aukščiausias apdovanojimas. Tad apsilankę Koncertų salėje turės progą išvysti neįtikėtiną reginį.

Ragins sportuoti kartu
Palanga – sveikatinimo kurortas, tad Kurorto šventės metu svečius kvies gausybė sportinių renginių. Šeštadienį, gegužės 21 dieną, universaliame sporto komplekse prasidės dvi dienas truksiantis tarptautinis berniukų krepšinio turnyras „Litnaglio“ taurei laimėti, vyks ir tarptautinis merginų krepšinio turnyras „Sveika, vasara 2016“, kurorte šią dieną susirungs ir tenisininkai – vyks teniso mėgėjų mišrių porų turnyras „Myliu Palangą ir tenisą“.
Gegužės 21-22 dienomis nuo ankstyvo ryto į bendrą mankštą bei kardiotreniruotę kvies sveikuoliai. Organizuojamas renginys ir futbolo mėgėjams – Palangos centriniame stadione vyks LFF I lygos futbolo varžybos.

Muziejuose – iki vidurnakčio
Kurorto šventės metu, šeštadienį, vyks ir Europos muziejų naktis, kuomet visi lankytojai nemokamai galės lankytis muziejuose iki vidurnakčio. Čia jų lauks pati įvairiausia programa. Palangos Gintaro muziejus nuo 18 iki 24 val. lauks lankytojų su renginių ciklu „Rožės pražydėjimas tamsoj“, kur bus galima mėgautis Stasio Vainiūno auklėtinių koncertu „Saulėlydžio preliudai“ bei dokumentinio filmo apie Saulių Sondeckį pristatymu. Nuo 19 val. bus rengiamos ekskursijos po Gintaro muziejaus sales su programa „Gyvieji eksponatai pasakoja“.
Pasak vyriausiosios muziejininkės ir projektų koordinatorės Reginos Makauskienės, laukiamas kiekvienas svečias: „Mūsų darbuotojai išmokys, kaip atpažinti tikrąjį gintarą, lankytojai galės patys pasitikrinti savo turimus gintarinius papuošalus. Muziejaus svečias galės iš arti pažvelgti į gintaro inkliuzus, kuomet modernių mikroskopų pagalba kiekvienas norintis galės pamatyti, kaip atrodo vabzdys iš itin arti“.
Be viso to, pasak R. Makauskienės, muziejaus archeologai pasakos apie dirbinių istoriją, apie kuršių papuošalus, bus atskleistos neįtikėtinos Grafų Tiškevičių paslaptys. „Panašūs renginiai vyksta ne pirmus metus, tačiau šiemet tai sutampa su Kurorto švente, tad tikimės dar gausesnio būrio lankytojų. Juo labiau, kad Gintaro muziejus nuostabiai rekonstruotas, Birutės parkas nepaprastai gražiai apšviestas tamsiuoju paros metu, tad kas dar nematėte, būtinai kviečiu atvykti“, – kalbėjo R. Makauskienė.

Pabuvimas su Antanu Mončiu
Prie Muziejų nakties renginių prisijungia ir Palangos Antano Mončio muziejus, kur kiekvienas atvykęs iki 24 val. nemokamai galės ne tik apžiūrėti ekspoziciją, išvysti Evaldo Janso parodą „Šių laikų didmoterys & didvyriai“, bet ir sudalyvauti knygos pristatyme „Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai“, kur dalyvaus knygos sudarytojas Viktoras Liutkus ir aktorius Vladas Barakauskas. „Tai unikali knyga, atskleidžianti daugeliui negirdėtų ir nežinomų faktų. Bus skaitomi A. Mončio laiškai“, – pasakojo muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė.
Nuo 21 val. muziejuje vyks pažintinis pabuvimas su A. Mončiu. „Knygos sudarytojas V. Liutkus, neseniai grįžęs iš Prancūzijos, dalinsis įspūdžiais, ką naujo sužinojo apie A. Mončį. Nenusivils nė vienas, praskleidęs paslapčių šydą“, – kvietė atvykti L. B. Turauskaitė.

Įspūdingas fejerverkas
Be minėtų renginių, kurorte visą savaitgalį šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, penktadienį šventės svečiai kviečiami aplankyti menininko Vytauto Kuso darbų parodą „Ieškojimai“, o vakare, kuomet kurortą 22 valandą apglėbs prietema, bus pristatyta nauja išskirtinio muzikinio fontano programa.
Šeštadienį pakvies jau tradicine tapusi tarptautinė dekoratyvinių balandžių ir fotografijų paroda iš ciklo „Balandžiai ir kiti paukščiai“, 21 val. Jūratės ir Kastyčio skvere koncertuos TV projekto „X faktorius“ dalyviai, o 23 val. dangų ties jūros tiltu nušvies fejerverkas.
Sekmadienį, 12 val. Palangos bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už kurortą, joms pasibaigus 13 val. po bažnyčios skliautais skambės pučiamųjų muzika – sakralinės muzikos koncertą surengs pučiamųjų orkestras „Kybartai“. Tuo pačiu metu Kurhauzo salė pakvies pasiklausyti boso Liudo Mikalausko ir fortepijono atlikėjos Audronės Juozauskaitės, tarptautinių konkursų laureato tenoro Valentino Suchodoleco (šis renginys mokamas).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 56-ąją vasarą.


  Jau šiandien Palanga kviečia į Kurorto šventę. Tris dienas miesto gyventojus ir svečius džiugins gausūs įvairaus pobūdžio renginiai, parodos, koncertai. Dauguma jų bus nemokami, tad visi kviečiami pasirūpinti tik gera nuotaika, o visu kitu, kaip sako šventės rengėjai, bus pasirūpinta. Džiugins pučiamųjų muzika Visą savaitgalį įvairiose miesto erdvėse...


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Šeštadienį nepaisydami skruostus žnaibančio šaltuko į Palangos centrinę aikštę vaikais vedini plūste plūdo palangiškiai ir miesto svečiai. Čia, skambant mažų ir didelių jau seniai nuoširdžiai mylimo kolektyvo „Tele Bim Bam“ dainoms, buvo įžiebta originali eglutė – didžiausiu Kalėdų seniu tituluojama kompozicija, kviečianti pasitikti...


Pirmą kartą mūsų miesto istorijoje bendruomenės iniciatyva surengta „Palangos dienos“ šventė skambiu akordu įsiliejo į kurorto kultūrinį gyvenimą. Dviem svarbioms datoms – 1921 metų kovo 30-ajai, kai Palangos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, bei balandžio 5-ajai, kai žemės dalybų akte tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo pirmą kartą buvo paminėtas...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 16 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, į Kurorto šventę pakviesianti Palanga jau pasirengusi priimti poilsiautojus. Sutvarkytas miestas, išvalyti ir vasarai parengti paplūdimiai bei kultūrinių renginių gausa – taip savo svečius pasitinka Lietuvos kultūros sostinė. Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, tai, jog...


Palanga 2013-uosius kviečia pasitikti prasmingai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 29 | Rubrika: Miestas

2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Palanga tęsia savo tradicijas – senuosius metus palydėti, o naujuosius sutikti kviečia įvairiausiomis šviesomis nušvitusiame festivalyje „Kalėdų šviesos miestas“, kuris truks nuo lapkričio pabaigos iki sausio vidurio.


Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius