Palangai - ministro melo pliūpsnis

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2012-02-23
Peržiūrėta
7
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai - ministro melo pliūpsnis

Geras naujienas miestui skubėjęs pranešti Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nė nepajuto, kaip viešai apsimelavo. Trečiadienį viename miesto laikraštyje ministras apsiskelbė, kad artimiausiu metu Palangoje ketinamai statyti universaliai sporto salei jau yra skirti pinigai iš Europos Sąjungos finansuojamos Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos.

Esą, šis klausimas galutinai išspręstas Briuselyje ką tik įvykusiame 2007 - 2013 metų finansinio laikotarpio programos jungtinio priežiūros komiteto posėdyje.  "Finansavimas jau gautas ir kaip greitai pavyks pastatyti sporto salę - priklausys tik nuo vietos valdžios pastangų", - teigia R.Palaitis.

Tokios žinios Palanga laukia jau seniai, tačiau, deja, ji yra gerokai per ankstyva. Trečiadienį susiskambinęs su projekto sekretoriatu Lenkijoje išsiaiškinau, kad jokio universalios sporto salės statybos finansavimą palaiminančio sprendimo dar nėra ir dar didelis klaustukas, ar pinigai salei iš viso bus gauti.

Kaip paaiškėjo, anot ministro, "ką tik" Briuselyje įvykęs programos jungtinio priežiūros komiteto posėdis iš tiesų vyko vasario 13 dieną, apie kurio rezultatus savivaldybė sužinojo tą pačią dieną.  Tačiau jo metu buvo tik atrinkta dalis projektų, kurie praėjo kokybinį vertinimą.  Tik tuomet jie bus atiduoti Europos Komisijai, kuri nuspręs, ar jiems bus skirtas finansavimas, ar ne.  Deja, šiuo metu net nėra žinoma, ar tarp šių atrinktų projektų yra Palangos universalios salės statyba.

Matydama, kad sporto salės statybos finansavimo skyrimas Lenkijoje stringa, pernai liepos mėnesį Palangoje vykusiam Vyriausybės pasitarimui savivaldybė teikė klausimą dėl statybos finansavimo iš valstybės investicinės programos lėšų.  Pirmąjį milijoną litų salės statybai pavyko gauti tik didelių Savivaldybės, Seimo narių Prano Žeimio, Jurgio Razmos, Vaidoto Bacevičiaus pastangomis.

Kur čia yra R.Palaičio nuopelnas, sunku pasakyti. Priešingai, palangiškio vadovaujamai ministerijai priklausančio Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas, R.Palaičio pavaldinys Klemensas Rimšelis sporto salę į valstybės finansuojamų sporto objektų sąrašą įtraukė tik tada, kai tuo susirūpino premjeras Andrius Kubilius. 

Jei, kaip teigia ministras, rūpinimasis sporto salės statybų finansavimu R.Palaičiui iš tiesų būtų buvusi jo gyvenimo dalimi, jis, o ne savivaldybė būtų teikęs šį pasiūlymą Vyriausybei ir milijono litų skyrimui nebūtų prireikę Premjero įsikišimo.

 Beje, pernai liepą Palangoje susirinkusiems Vyriausybės nariams sprendžiant gyvybiškai būtinus kurortui klausimus, dideliu Palangos patriotu vaizduojantis R.Palaitis net nematė reikalo dalyvauti šiame Vyriausybės pasitarime. Tiesa pasakius ministro kuruojamas Kūno kultūros ir sporto departamentas Palangos sporto salei turėjo galimybę skirti gerokai daugiau nei 1 milijoną litų. Druskininkuose ketinamam statyti sporto objektui tas pats departamentas šiemet sugebėjo mostelėti net 6 milijonus litų.

 Tai, kad dėl salės statybai iš ES neva jau gauto finansavimo iki dramblio savo nuopelnus pučiantis R.Palaitis apgavo palangiškius, tebūnie tai jo sąžinės reikalas.  Tačiau pikta, kai ministras menkina savivaldybės pastangas ir meluoja toliau.

 R.Palaitis Palangai meta priekaištą, kad savivaldybė prie paraiškos pamiršo pridėti reikiamus leidimus ir techninį salės projektą.  "Jei R.Palaitis nebūtų užsiėmęs reikiamų dokumentų paieška, matyt, sporto salės finansavimo paraiška nė nebūtų priimta vertinti", - rašoma miesto laikraštyje.

 Nuo tokio akivaizdaus melo net silpna darosi.  Tiesa yra tokia. Paraišką dėl sporto salės finansavimo ankstesnė miesto valdžia ES programai pateikė 2010 metų rugsėjo 9 dieną.  Nors netrukus buvo nupirkta projektavimo paslauga, pernai balandžio viduryje įžengęs į mero kabinetą radau tik savivaldos rinkimuose  aktyviai demonstruotą būsimos sporto salės vizualizaciją.

Mažiau nei per mėnesį  pavyko iš rangovų išreikalauti salės techninį projektą ir gauti leidimą statybai.  Gegužės 6 dieną apie tai informavome šio projekto sekretoriatą Lenkijoje.  Tačiau mums buvo raštu atsakyta, kad šių dokumentų prireiks tik prieš pasirašant finansavimo sutartį, jei šiam projektui bus pritarta.

 Norėdami apsidrausti, techninį projektą ir statybos leidimą mes perdavėme pačiam R.Palaičiui, kad šis salės dokumentus kuo skubiau nuvežtų į Vilnių.  Tačiau po kurio laiko jis dokumentus grąžino

savivaldybei patvirtinęs, kad kol kas jų pateikti nereikia.  Salės techninis projektas ir leidimas statybai iki šiol yra Palangos savivaldybėje.

 Tad kokia gali būti kalba apie "pamirštus" pateikti dokumentus ir R.Palaičio pastangas jų ieškant?

 Ministras gerokai pavėlavo ir su savo patarimais savivaldybei kuo skubiau pradėti rengti viešųjų pirkimų dokumentus. Jau žinodami, kad milijonas litų sporto salei bus skirtas iš šalies biudžeto, mes dar sausio mėnesį iš anksto pasirašėme sutartį su viena Klaipėdos advokatų kontora, kuri mums per mėnesį įsipareigojo parengti statybos darbų pirkimo konkurso sąlygas ir sutarties su rangovu projektą. Advokatų kontora šio darbo ėmėsi iš karto po to, kai sausio 24 dieną savivaldybę pasiekė oficialus raštas iš Kūno kultūros ir sporto departamento apie milijono litų skyrimą

 Statybos darbų pirkimo konkurso sąlygos šiandien jau yra paruoštos ir jau netrukus bus skelbiamas pats konkursas. Sąlygose yra numatyta, kad sporto salė bus pastatyta per vienerius metus, o mokėjimų grafikas  išdėstytas per 4 metus.

 Tai, kad R.Palaitis mums tik dabar pataria susirūpinti viešųjų pirkimų dokumentų rengimu įrodo, kad ministras Palangos reikalais visiškai nesidomi ir apie juos mažai težino.

Jūsų komentaras:

Darius 2012-03-20 16:29 ([email protected] / IP: 81.7.78.48)
Palaikome Merą! :)

Viktorija 2012-02-26 17:46 (IP: 78.61.166.155)
O kur garantija kad Vaitkus bus doru seimunu?

:) 2012-02-25 23:58 (IP: 78.61.214.75)
Čia gerai serpom per jaicus :)

Ponulis 2012-02-25 09:08 (IP: 78.61.251.251)
Menkindamas kitų darbus pats darbštesnis neatrodysi! Ministras tikrai tūrėtų patylėti, nes per Jo vadovavimo miestui laiką, tik išparceliuoti sugebėjo turtą, o pastatyti nesigavo nieko.

jonas 2012-02-24 22:21 (IP: 78.61.214.75)
Bereikalo Palaitis kimba musu merui į atlapus. Visai prarado budruma ministras. Geriau išnaudoti Vaitkaus populiarumą per rinikimus į Seima ir užsitikrinti jo parama. Tai butų gudru.

Taip pat skaitykite

Atsistatydinimo pareiškimą įteikęs ir nuo gegužės 11 dienos iš posto pasitraukiantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, panašu, praėjusį ketvirtadienį savo kolegei, palangiškei Darbo partijos atstovei, viceministrei Genoveitai Krasauskienei, įteikė atleidimo raštą. Skelbiama, kad G. Krasauskienė buvo atleista „kaip netekusi...


Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos...


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas susitiko su kurorto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi bei mero pavaduotoju Sauliumi Sime – bei apžiūrėjo uragano „Feliksas“ nuniokotus kurorto paplūdimius. Įvertinęs situaciją, ministras konstatavo, jog iki kurortinio sezono pradžios būtini pajūrio tvarkymo darbai turi būti atlikti.


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Kokioje valstybėje gyvename? Demokratinėje ar policinėje? Ir iš ko pareikalauti atsakomybės ir žalos atlyginimo, jeigu užsakymus susidoroti ar sukompromituoti jėgos institucijos gauna iš aukščiausių šalies pareigūnų, o juos vykdo dažnai susikompromitavę pareigūnai? Kodėl valstybės pareigūnams dėl padarytos žalos valstybei taip paprasta išsukti uodegą, o...


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Susitvardantis, pabrėžtinai mandagus ir galantiškas tuometinis ministras Raimundas Palaitis, išsikvietęs į savo kabinetą ministerijoje „pokalbiui“ taip pat jau buvusį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Vitalijų Gailių, anot pastarojo, sunkiai slėpė įtūžį – ministras į pavaldinį net nežiūrėjo: „Kodėl nusitaikėte į liberalcentristų žmones?...


Skandalo nupešiotas ministras „slidinėja“ ir Palangoje  10

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 01 | Rubrika: Savaitės komentaras

Per visą savo politinę karjerą viešumoje maksimaliai matomu stengęsis būti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pasiekė viešųjų ryšių aukštumas.


Palangai - ministro melo pliūpsnis  5

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2012 02 23 | Rubrika: Nuomonės

Geras naujienas miestui skubėjęs pranešti Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nė nepajuto, kaip viešai apsimelavo. Trečiadienį viename miesto laikraštyje ministras apsiskelbė, kad artimiausiu metu Palangoje ketinamai statyti universaliai sporto salei jau yra skirti pinigai iš Europos Sąjungos finansuojamos Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos...


Susisiekimo ministras apžiūrėjo ir Palangos gatves

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 01 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankęsis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, lydimas miesto mero Šarūno Vaitkaus, apsilankė kurorto „Bamo“ rajone, kur pasidžiaugė renovuotomis Sodų ir Taikos gatvėmis. Renovacija išplėtė automobilių stovėjimo zonas kiemuose, taip pat gatvėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas