Palangai – pirmieji tūkstančiai už neteisėtą reklamą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Lietuvos ryto" nuotr.

„Lietuvos ryto" nuotr.

Kurorto Savivaldybės biudžetą pasiekė pirmieji pinigai, kurie buvo sumokėti už nustatytus ir atitinkamai užfiksuotus reklamos naudojimo reikalavimų pažeidimus. Rugsėjo 4-ąją Palangos miesto apylinkės teismui pranešta, kad pažeidėjai atsiskaitė ir paprašyta nutraukti bylą, dėl kurios iškėlimo kreiptasi rugpjūčio 10-ąją.

Reklamavosi be leidimo
Priminsime, jog teismui buvo pateiktas Palangos miesto savivaldybės administracijos ieškinys, kuriame teigta, jog UAB „Blynius“, nesilaikydamas galiojančių teisės aktų, nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 10 d. buvo įsirengęs išorinę reklamą ant pastato Vytauto g. 98/Senojo turgaus g. 1.
Ieškinyje nurodyta, jog bendrovė pažeidė atitinkamas Rinkliavų įstatymo bei pernai gruodį kurorto Tarybos patvirtintų Vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimą nuostatas ir reklamą ant pačiame Palangos centre esančio statinio užkabino negavusi Savivaldybės leidimo bei nesumokėjusi vietinės rinkliavos.
Bendrovės atstovams buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai už reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymą.
Paskaičiuota, jog UAB „Blynius“ nesumokėjus rinkliavos už įrengtą išorinę reklamą, Savivaldybė negavo 4212 Lt pajamų.

Prašė priteisti negautas pajamas
Ieškinyje minima, jog atsižvelgiant į tai, kad rinkliava nebuvo sumokėta, o reklama savavališkai buvo pakabinta, atsakovas privalo atlyginti negautas pajamas.
Taip pat teigiama, kad pagal Reklamos įstatymą spurgytes ir blynelius kviečiantis valgyti stendas yra reklama, nes skleidžiama informacija susijusi su ūkine-komercine veikla, ja skatinama įsigyti prekių ar naudotis paslaugomis.
Bendrovės atstovai teigė, jog šis stendas esąs tiesiog iškaba.
Fakto, kad nurodyta informacija buvo skleidžiama, atsakovas neginčijęs, tačiau teigęs, jog minėtas stendas yra iškaba.
Ieškinyje priminta teismų praktika ir pacituota Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutartis, kurioje nurodyta, jog analogiškas stendas yra reklama. LVAT nurodė: „Įrengtame stende yra pateikiamas ne tik įmonės pavadinimas ir darbo laikas, bet ir įmonės logotipas, nurodomas įmonės veiklos pobūdis, telefonas, faksas, adresas. Šios informacijos visuma ir jos pateikimo būdas neabejotinai atlieka reklamos funkciją ir atitinka Reklamos įstatymo 2 str. 7 d. apibrėžtą reklamos sąvoką (Reklama – bet kokia forma ir bet kokiomis priemonėmis skleidžiama informacija, susijusi su asmens komercine-ūkine, finansine ar profesine veikla, skatinanti įsigyti prekių ar naudotis paslaugomis)“.
UAB „Blynius“ stendo dydis ir turinys vienareikšmiškai patvirtina, kad tai reklama“, – rašyta Savivaldybės administracijos teismui pateiktame ieškinyje, kuriame prašyta iš UAB „Blynius“ priteisti negautas pajamas – 4212 Lt.

Pirmieji, bet ne paskutiniai
Tačiau teismo posėdžio nereikėjo – atsakovai vis dėlto sumokėjo reikalaujamą rinkliavą, ir Savivaldybės administracija atsisakė ieškinio bei paprašė teismo civilinę bylą nutraukti ir panaikinti atsakovo atžvilgiu taikytas laikinąsias apsaugos priemones.
„Tai pirmosios, bet ne paskutinės Savivaldybės gautos pajamos už vasarą nustatytus pažeidimus, – sakė Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas. – Sezono metu buvo fiksuoti pažeidimai ir rašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai tiek už be leidimų pakabintas reklamas, tiek už neleistinoje vietoje pastatytus automobilius, tiek už tai, kad transporto priemonių savininkai nesumokėdavo rinkliavos už jų stovėjimą ten, kur privalu yra susimokėti. Dabar pradedame išieškoti negautas pajamas, tad biudžetas dar pasipildys“.
Pasak V.Korsako, kalbant apie istoriją dėl „Blyniaus“ reklamos, dera pabrėžti, jog tai – pirmas kartas per visą eilę metų, kai yra nubausta be leidimų reklamą įrengusi bendrovė.
„Iki šiol šioje srityje Palangoj buvo, galima sakyti, palaida bala – kas kur norėjo, ten reklamuodavosi. Nuo šio sezono pagaliau pradėta daryti tvarka ir imtasi teisinių priemonių kovoti su pažeidėjais. Tikrai netoleruotina, kad besireklamuojantys asmenys vengia mokėti vietinę rinkliavą ir daro nuostolius Savivaldybei“, – sakė vedėjo pavaduotojas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Rinkimų karuselę Palangoje pirmieji įsuka Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) Palangos skyrius: lapkričio 3 ir 4 dienomis, nuo 13 iki 17 valandos, skyriaus rinkimų štabe Vytauto g. 85 (jį lengva rasti, nes šiuo adresu yra įsikūrusi ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija) kurorto konservatoriai galės balsuoti net dėl trijų...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus. Priminęs, kad metų pradžioje buvo nuogąstavimų dėl biudžeto lėšų (Būtingės naftos terminalas po turto pervertinimo nuo šių metų  miesto biudžetui moka 2,5 milijono litų mažiau mokesčių), meras...


Palangos sveikatingumo take „Labrytys“ jau įrengti pirmieji treniruokliai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Sveiko gyvenimo būdą propaguojantiems palangiškiams ir kurorto svečiams – gera žinia. Šiuo metu tvarkomame sveikatingumo take „Labrytys“ jau statomi lauko treniruokliai, praturtinsiantys sporto mėgėjų laisvalaikį.


Kurorto Savivaldybės biudžetą pasiekė pirmieji pinigai, kurie buvo sumokėti už nustatytus ir atitinkamai užfiksuotus reklamos naudojimo reikalavimų pažeidimus. Rugsėjo 4-ąją Palangos miesto apylinkės teismui pranešta, kad pažeidėjai atsiskaitė ir paprašyta nutraukti bylą, dėl kurios iškėlimo kreiptasi rugpjūčio 10-ąją.


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Pasodinti pirmieji draugystės sodinukai

V.JAŠINSKIENĖ, 2009 01 31 | Rubrika: Kultūra

Darželyje, kieme vaikai, atrodo, lengvai gali užmegzti draugystę, nes juos sieja bendri pomėgiai, interesai, kartu leidžiamas laikas. O už įprastos aplinkos ribų? Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Boružėlių“ grupės vaikai ir pedagogės V.Jašinskienė, L.Miežetienė nusprendė įgyvendinti projektą „Draugystės medelis“ ir praplėsti bendravimo patirtį už savo įstaigos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas