Palangiškiai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-03-15
Peržiūrėta
2146
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Praėjusią savaitę lietuviai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21-ąsias metines. Vieni aktyviau, kiti pasyviau, tačiau ši diena, žinoma, nepalieka abejingo nei vieno piliečio. Šią dieną minėjo ir palangiškiai, ypatingai šią dieną pagerbė jaunieji miestelėnai, dovanoję gražiausias dainas ir šokius Lietuvai.

 

Šią dieną mokiniai ėmė minėti jau kovo 7-ąją, kuomet Senojoje gimnazijoje buvo pradėta demonstruoti piešinių paroda „Palanga vaikų akimis“, taip pat ir Moksleivių klubo vaikų paroda Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro parodų salėje.

Itin smagias akimirkas mažieji padovanojo susirinkusiems į koncertą „Vaikai – vaikams“, kuriame skambėjo pradinių klasių mokinių dainos. Žaismingai, tačiau pakiliai nusiteikę mažieji įteikė didžiausią dovaną – pasididžiavimą augančia karta, pasireiškiančiais talentais, džiuginančiais ir aplinkinius.

Už savo kūrybiškumą, Lietuvai svarbių datų puoselėjimą mažieji buvo ir apdovanoti. Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė įteikė padėkos raštus konkurso „Sausio 13-oji Lietuvos kovose už nepriklausomybę“ dalyviams.

Tai, jog Lietuvos gyventojams ši diena ypatingai svarbi, mažieji sužino tik iš tėvelių ir pedagogų, tačiau tai, kaip paaiškėja iš tokių renginių, palieka atgarsį jų mažose širdelėse. Atsakingai ruošdamiesi, jie atskleidžia visas savo nuoširdžias emocijas.

Vakarop atšvęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pakvietė S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtiniai, apgobę susirinkusius muzikos garsais. Talentingi mokiniai suteikė galimybę atsipalaiduoti po dienos darbų.

Išaušęs kovo 11-osios rytas nežadėjo linksmybių dėl niūraus dangaus, tačiau tai nesutrukdė atšvęsti šią progą visiems panorusiems. Susiruošę į Šv. Mišias Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, pajuto ne tik Dievo artumą ir jo laiminimą, džiaugėsi lietuvių ištverme, kantrybe, begaliniu noru pasiekti savo tikslą, už savąją žemę kovoti visomis išgalėmis. Po jų Palangos moksleiviai vėl pakvietė į koncertą, pavadintą „Tos Žemės vardas – Lietuva“, kurį organizavo Palangos moksleivių klubas ir S.Vainiūno muzikos mokykla. Iš visos širdies atlikdami kūrinius, mažieji netrunka prisibelsti jais ir į suaugusiųjų pasaulį, tad šventė „įsikuria“ kiekviename jos norinčiame.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-osios išvakarėse kūrybingieji Palangos senosios gimnazijos mokiniai su jais ruošusiais mokytojais pakvietė atšvęsti kiekvienam lietuviui svarbios valstybinės šventės – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos.


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minės jaunatvišku ritmu – į pasirengimą artėjančiai šventei įsitraukė ne tik Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvas, bet ir miesto ugdymo įstaigos.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome ypatingą šventę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dieną, kuri mums kasmet primena, kokią didelę vertybę – galimybę gyventi laisvoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba ir patiems kurti mūsų šalies ateitį – turime. 


Pasitikome vieną iš svarbiausių bei prasmingiausių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tebūna ji džiaugsminga ir šventiška, kiekvieną iš mūsų įkvepianti naujiems prasmingiems darbams.


Kovo 11-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti skirtingose miesto erdvėse vyksiančiuose renginiuose kur bendruomeniškai švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. 


Rugsėjo 23 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas.


Sausio 13-ąją visa Lietuva, ir Palanga, minėjo Laisvės gynėjų dieną. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybei jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas...


Pirmąją vasaros dieną kasmet didžiausias dėmesys būna skiriamas vaikams, mat tą dieną minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mažiesiems, nuolat skaidrinantiems pasaulį, tenka visos smagiausios pramogos, tarp jų klounai, atrakcionai, o kaip gi šventė ir be dovanų.


Praėjusią savaitę lietuviai minėjo Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21-ąsias metines. Vieni aktyviau, kiti pasyviau, tačiau ši diena, žinoma, nepalieka abejingo nei vieno piliečio. Šią dieną minėjo ir palangiškiai, ypatingai šią dieną pagerbė jaunieji miestelėnai, dovanoję gražiausias dainas ir šokius Lietuvai.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius