Palangiškiai rūpinasi kompensacijomis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-17

Prasidėjus šildymo sezonui mažas pajamas gaunantys palangiškiai suskato rūpintis kompensacijomis už šildymą, šaltą ir karštą vandenį bei kietąjį kurą. Valstybės skiriama parama – vienintelis pensininkų ir šiuo metu bedarbių išsigelbėjimas.

 

Antplūdžio nėra

Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės teigimu, tarnybos specialistės per dieną vidutiniškai aptarnauja iki 30 besikreipiančių miestelėnų. „Palangoje dar  nėra to, kad būtų šturmuojamas skyrius, kaip Panevėžyje. Dar tik savaitė, kai prasidėjo šildymas. Tad realiai didesnio palangiškių antplūdžio tikimasi sulaukti spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje“, - apie esamą padėtį kalbėjo vedėja.

Pasak G.Kavarzienės, pernai už lapkritį kompensacijas gavo 664 šeimos. Šioms kompensacijoms iš biudžeto šilumos ir vandens tiekėjams buvo pervesta 71,6 tūkst. litų. Už gruodį gavusiųjų skaičius padidėjo ir siekė 781. Iš biudžeto buvo kompensuota 107, 2 tūkst. litų.

 

Turi teisę gaunantys mažas pajamas

Vedėjos teigimu, teisę į kompensacijas turi visi, gaunantys mažas pajamas. Į jas pretenduoti gali ne tik pensininkai, bet ir jaunos šeimos. Svarbu, kad deklaruojama gyvenamoji vieta būtų Palangoje.  Kompensacijos skiriamos atsižvelgiant į įstatymu nustatytus kriterijus. Vieni iš svarbiausių -  pajamos, gyvenamųjų patalpų plotas bei turimas turtas. Pasak pašnekovės, kiekvienas atvejis individualus. Tie, kurie kasmet pretenduoja į šią paramą, žino, kokius dokumentus pristatyti. Tačiau tie, kurie pirmą kartą kreipiasi, kai kuriais atvejais nenurodo turimo turto, sakykime, jog turi žemės ar kito registruoto turto. Tuomet tenka tikrinti Registrų centre.

 

Tvarka nepasikeitė

Kompensacijų skaičiavimo tvarka, anot G.Kavarzienės, nepasikeitė. Jei, tarkime, gyvena viena pensininkė, kurios pajamos – 800 litų, o valstybės remiamos pajamos šiuo metu yra 350 litų, tai iš pensijos dydžio atimamos remiamos pajamos (800 – 350 = 450). Nuo šios sumos  ji gali mokėti 20 proc., t.y. 90 litų. Jei už normatyvinį nustatytą vienam asmeniui 38 kv. m buto plotą reikia mokėti 100 litų, tai 10 litų jai bus kompensuojama. Tačiau už turimą viršplotį teks susimokėti pačiai.

Skaičiuojant kompensacijas už šaltą ir karštą vandenį, taikoma kita metodika. Už šaltą vandenį (2 kub. m vienam asmeniui) reikia mokėti 2 proc. šeimos pajamų, o už suvartotą karštą vandenį (1,5 kub. m vienam žmogui) – 5 proc.

 

Sunku ir jauniems

Vedėja G.Kavarzienė atkreipė dėmesį į tai, kad įsisukus bedarbystei į kompensacijas gali pretenduoti tie bedarbiai, kurie gavo bedarbio pašalpą.

Šiuo metu sudėtingiausia ne tik pensininkams ar netekusiems darbo, bet ir dirbantiems. „Sunku jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, nes neretas atvejis, kad šeimos maitintojui, dirbančiam ne tik valstybinėse įstaigose, bet ir privačiame sektoriuje, sumažėja atlyginimas. Tad nieko kito nelieka, kaip kreiptis paramos“, - sakė G.Kavarzienė.

 

Kompensacija – kaip išmalda

Užkalbinus lūkuriuojančius Socialinės rūpybos skyriuje palangiškius, pastarieji aiškino, kad, be abejo, laukia eilėje dėl kompensacijų. Vienas iš jų prisipažino, kad yra bedarbis. „Pusę metų gavau nedarbo pašalpą. Deja, niekas taip ir nepasiūlė darbo, nes mano profesija šiuo metu nepaklausi – esu statybininkas. Žmona dar dirba privačioje įmonėje, bet ir ten jos alga jau sumažėjo perpus. Tad ir tenka ieškoti kompensacijos“, - guodėsi palangiškis. Kitas garbaus amžiaus pensininkas sakė, kad jei ne kompensacija, tai tų 800 litų užtektų vien tik kruopoms. „Nors visą gyvenimą dirbau, tikėjausi oriai gyventi senatvėje, bet, matyt, nelemta. Būtų padori pensija, tai nereiktų prašyti išmaldos“, - liūdnai porino miestelėnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ar jūs galite įsivaizduoti, kad šiais laikais žmogus gali miesto centre gyventi be vandens“, – į redakciją užsukusi retoriškai klausė palangiškė Laimutė, gyvenanti Vytauto g. 98 name. Moteris, gyvenanti socialiniame būste, patikino, kad sąlygos ir taip ten ne kokios, o trečiadienio ryte dar atjungė ir vandenį, tad visai rankos nusviro. Nesulaukusi...


Rekordiškai ilgas šildymo sezonas sujaukė skaičius gyventojų sąskaitose už šilumą ir karštą vandenį, tačiau, vidutiniškai, palangiškiai ir už šildymą, ir už karštą vandenį 2016–2017 metų šildymo sezoną mokėjo mažiau už 1 kWh. Metų pradžioje prie miesto įmonės „Palangos šilumos tinklai“ vairo stojusi Giedrė...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, siekdami prieš gražiausias metų šventes pradžiuginti mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus, suorganizavo kalėdinį


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Informuojame, kad labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Palangoje pradeda įgyvendinti veiklas, numatytas Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo veiklos apraše.


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Ar išties Palangos gyventojai galimai permokėjo už šildymą, nes jiems buvo apskaičiuota per didelė vienos kilovatvalandės kaina? Būtent tai, be kita ko, nurodo teisininkų atliktos preliminarios Palangos savivaldybės ir bendrovės „Litesko“ sutarties audito išvadas.   Prašys kompensavimo Kurorto valdžia buvo pasirašiusi sutartį...


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Nors visi Palangos daugiabučiai yra šildomi Palangos šiluma UAB „Litesko“, tačiau nuosavų namų gyventojai net nenorėtų įsivaizduoti, kiek kainuotų išlaikyti namą šildantis centriniu miesto šildymu, nes Palangoje šildymas -  vienas iš brangiausių Lietuvoje. Todėl nuosavų namų gyventojai šildosi namus malkomis, durpėmis, akmens anglimis.


Palangiškiai rūpinasi kompensacijomis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 17 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus šildymo sezonui mažas pajamas gaunantys palangiškiai suskato rūpintis kompensacijomis už šildymą, šaltą ir karštą vandenį bei kietąjį kurą. Valstybės skiriama parama – vienintelis pensininkų ir šiuo metu bedarbių išsigelbėjimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas