Palangiškiams šokėjams – prizinės vietos

Paulius SANGAVIČIUS, 2009-02-07
Peržiūrėta
78
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunių pirmojoje 12-13 metų amžiaus grupėje antrąją vietą iškovojo Ernestas Dovidovič ir Diana Mackėviča. Ernestas ir Diana per metus atliko milžinišką kokybinį šuolį. Partneris dar 2007 metų rudenį šoko E4 klasėje, tai yra keturiais kvalifikaciniais laipteliais žemiau, ir jau po metų sėkmingai varžėsi dėl aukščiausių šalies apdovanojimų savo amžiaus grupėje. Beje, Diana yra liepojiškė ir kiekvieną dieną važinėja treniruotis į Palangą.     Jaunimo 16-18 metų amžiaus grupėje pirmą kartą į čempionato finalą pateko ir iškovojo 6-ąją vietą Joris Sangavičius ir Gabija Venckutė. Šis laimėjimas ypatingai džiugus Gabijai, nes ji už savo parnerį yra jaunesnė dviem metais, todėl turi varžytis su žymiai labiau suaugusiais ir patyrusiais šokėjais. Tačiau pora puikiai įveikė jiems keliamus reikalavimus ir savo programą įvykdė maksimaliai.   Jaunių antrojoje 14-15 metų amžiaus grupės finale varžėsi net trys palangiškių poros. Taip pat pirmą kartą į čempionato finalą pateko ir iškovojo garbingą šeštąją vietą Saulius Motužis ir Laura Šulginaitė. Jų rezultatas tikrai puikus, nes porai keli sezonai ypač nesisekė – kankino traumos. Tačiaus pora pagaliau įsiveržė į finalą ir tapo Lietuvos rinktinės nariais. Jokūbas Narkus ir Ieva Milaševičiūtė, praėjusių metų 10-ies šokių bronzos medalių laimėtojai, Lotynų Amerikos šokių finale iškovojo 5-ąją vietą ir pakilo vienu laipteliu aukščiau negu pernai. Na, o nepralenkiami buvo triskart Lietuvos čempionai Sergėjus Skripčenko ir Goda Zajauskaitė. Jie pakilo ant aukčiausio apdovanojimų pakylos laiptelio. Ši pergalė svarbi tuo, kad nuo jaunių antrosios amžiaus grupės rengiami Pasaulio čempionatai. Jau kitą savaitgalį, vasario 14-ąją, pora išvyks į Bassano del Grappa Italijoje atstovauti Lietuvai Pasaulio čempionate. Tai didelė garbė ir atsakomybė šokėjams ir jų treneriams bei tėveliams.  

Įvertinant praėjusio čempionato pasiekimus, galima pasidžiaugti, kad iš 24 Lietuvos rinktinės porų net penkios yra Palangos moksleivių klubo šokėjų. Taip pat iškovoti du medalių komplektai. Tai geriausi rodikliai Palangos kolektyvo istorijoje, na, o šiemet - Lietuvoje. Kitų klubų statistika: Vilniaus „Ratuto“ – 4 poros, 2 medalių komplektai, Vilniaus „Tornado“ - atitinkamai 3 ir 2, Alytaus „Alemana“ – 3 ir 0, Šiaulių „Šypsena“ -2 ir 1, Kauno „Sūkurys“ - 2 ir 1, Kauno „Rolo“ ir „Santaka“ – po 1 ir 1, Vilniaus „Dileksa“, Kauno „Kaspinas“ ir „Flamenko“, Mažeikių „Spidulys“ – po 1 porą rinktinėje, bet medalių neiškovojo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Ne kokį orą žadantis gegužės 13-tosios rytas neramino visus motosportą mylinčius Palangos, Klaipėdos, Kretingos jaunuolius. Kad ir koks jis bebūtų, trejetas vadovaujančių gimnazistų ir jų draugai nuo ankstyvo ryto triūsė Palangos sporto centro sporto arenos automobilių aikštelėje – statė teisėjaujančių ir organizuojančių palapines, sirgalių ir žiūrovų sėdimas vietas, ruošė...


Džiugią žinią iš Vilniaus parvežė Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė” šokėjai. Vilniaus nacionaliniame dramos teatre vykusiame IX šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalio-konkurso „Norim kilt… 2013” finale palangiškiai iškovojo tris taures skirtingose amžiaus...


Didžiųjų metų švenčių išvakarėse jau penktąjį kartą Palangos moksleivių klubo liaudiškų šokių būrelio, vadovaujamo choreografės Janinos Serapinienės ir koncertmeisterio Rimo Tranausko, vaikučiai savo tėveliams dovanojo atvirą pamoką, kurios metu parodė, ko išmokę.


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Kurorte – šokių konkursas „Ant bangos“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys jau trečią kartą surengė respublikinį šokių konkursą „Ant bangos-2010“. Birželio 5 dieną Vasaros estradoje vykęs renginys pritraukė gausų būrį šokėjų. Jame dalyvavo 68 kolektyvai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų...


Jauniesiems lengvaatlečiams – prizinės vietos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį jaunieji Palangos lengvaatlečiai dalyvavo Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių ir jaunimo žiemos pirmenybėse, kurios vyko Panevėžyje. Trenerės Irenos Apanavičiūtės treniruojami lengvaatlečiai Paulius Baltrušis ir Marija Laurinavičiūtė užėmė prizines vietas ir į Palangą grįžo nusiteikę pasiekti dar geresnių rezultatų, nei demonstravo iki šiol.


Palangiškiai ant parketo skina laurus

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 01 | Rubrika: Kultūra

Ką tik iš Maskvoje įvykusio Pasaulio jaunių 10-ojo sportinių šokių čempionato grįžę Palangos moksleivių sportinių šokių klubo atstovai Sergejus Skripčenko ir Goda Zajauskaitė parsivežė bronzos medalius.


Praėjusį šeštadienį Italijos Bassano del Grappa mieste vykusiame Pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių jaunių iki 16 metų čempionate palangiškių pora iškovojo įspūdingą laimėjimą – ketvirtąją vietą. Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo nariai švyti – pirmasis pasaulio čempionatas ir stulbinanti sėkmė.


Palangiškiams šokėjams – prizinės vietos

Paulius SANGAVIČIUS, 2009 02 07 | Rubrika: Miestas

Sausio 31-ąją Klaipėdoje įvyko Lietuvos Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionatas. Jame ypatingai gerai sekėsi Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo šokėjams, vadovaujamiems Daivos ir Pauliaus Sangavičių. Šokėjai varžėsi keturiose amžiaus grupėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas