Palangiškio sukurti vargonai atrado naujus namus

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-16
Peržiūrėta
1118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Netrukus palangiškio liaudies meistro Vytauto Galdiko daug metų puoselėti ir paruošti vargonai iškeliaus į Kretingos rajoną, kaip pats menininkas teigė, į geras rankas, Orvidų sodybą-muziejų, garsėjančią įspūdingais meno kūriniais.

 

„Vargonus norėjo į grafo rūmus nuvežt, taip pat Plungės muziejus pageidavo“, - pasakojo V.Galdikas, galiausiai nusprendęs, jog tinkamiausiai jais bus pasirūpinta netoliese įsikūrusioje sodyboje. Planavę juos padovanoti sudegusiai Labanoro bažnyčiai, V.Galdikas su žmona Genovaite šios minties turėjo atsisakyti, nes netiko vargonų dydis. Ir patiems palangiškiams ėmęs kelti keblumų instrumentas visgi netruko sudominti visą būrį norinčiųjų.

Dešimt metų puoselėtas instrumentas kelia daug prisiminimų ir nostalgijos kupinų akimirkų abiems Galdikams, tačiau, kaip teigė V.Galdikas, padovanoti jį Orvidų sodybai negaila, nes Liudvikas Beniušis su žmona Palmyra – šios sodybos-muziejaus savininkai, jį naudos tinkamai ir tikslingai. „Šie vargonai labai tiks mūsų kavinėje-svečių užeigoje, ten pakankamai vietos ir jiems puiki erdvė. Turėjom kunigo dovanotą fortepijoną, tačiau jį teko atiduoti, tad vargonai labai tiks“, - džiaugėsi dovana L.Beniušis. Pasak jo, vargonai neliks ir be sąskambio. „Vasaromis pas mus apsigyvena vargonininko sūnus, prašysim pagalbos“, - teigė Orvidų sodybos puoselėtojas. Tačiau, kaip papasakojo V.Galdikas, vargonus surinkti – ne taip ir sudėtinga, viskas sunumeruota. „Suderinti – tai jau nebe surinkti, žinoma, ir tai sudėtinga, tačiau nebe taip“, - teigė G.Galdikienė.

Itin mėgiama ne tik lietuvių, bet ir užsieniečių sodyba netrukus pasipuoš dar vienu įspūdingu, daug triūso ir kantrybės pareikalavusiu daiktu – vargonais. V.Galdikas nei kiek negailėdamas savo įdėto darbo, džiaugėsi, jog būtent tokios vietos puoselėtojus sudomino jo instrumentas. „Mano darbų jau buvo ir anksčiau šioje sodyboje, dabar bus ir vargonai. Labai džiugu, nes šios sodybos kūrėjas – tikras „kalnavertis“, jis gali kalnus nuversti, ko gi neperduoti“, - patenkintas kalbėjo palangiškis. Kaip patikino V.Galdikas, vaikams vargonų palikti neketino. „Sūnus muzika ne itin domisi, o dailininkė dukra gyvena Vilniuje, kur gi ji juos padės“, - papasakojo menininkas, per daugybę metų sukūręs daug įspūdingų kūrinių, paliksiančių gilių emocijų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Sausio 9 dieną į Palangos m. PK kreipėsi 1955 m. gimęs vyras, kuris pranešė, kad gruodžio 26 dieną į namus buvo pasikvietęs nepažįstamų žmonių. Atsibudęs kitą dieną, namuose pasigedo daiktų.


Aistringo palangiškio pomėgiais domėjosi Lietuvos televizija

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palangiškis Reinoldas Liaudanskas turi galybę pomėgių. Jis savęs ieško gamtoje, ją piešia, domisi fotografija, kolekcionuoja balandžių skulptūrėles, unikalus jo ir kitas laisvalaikio praleidimas – balandininkystė. Rugsėjo mėnesį balandžių skulptūrėlių kolekcijos dalis, jo piešiniai ir fotografijos puošė atgimstantį Palangos kurorto muziejų. Unikalūs...


Palangoje – neeilinis ruduo. Restauruojamoje Palangos viloje „Anapilis“ aptiktas unikalus ir Lietuvoje analogų neturintis istorinis paveldas – vėjo vargonai. Restauratoriaus, bendrovės UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus Aldo Kliuko teigimu, toks neeilinis radinys – laimingas atsitiktinumas. „Mūsų planuose bei tyrimuose nebuvo...


Raimundas Palaitis – dabar Vidaus reikalų ministras. Bet prieš penkiolika metų, prieš pradėdamas kopti karjeros laiptais, jis buvo maklerių kontoros vadovas. Liaudyje makleris dažniau reiškia, paprastai kalbant, vertelgą ar, dar blogiau, sukčių. Būtent tokiu dabartinį ministrą iki šiol laiko 75-erių metų palangiškis Steponas Petreikis, kuris teigia...


Palangiškio sukurti vargonai atrado naujus namus

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 16 | Rubrika: Miestas

Netrukus palangiškio liaudies meistro Vytauto Galdiko daug metų puoselėti ir paruošti vargonai iškeliaus į Kretingos rajoną, kaip pats menininkas teigė, į geras rankas, Orvidų sodybą-muziejų, garsėjančią įspūdingais meno kūriniais.


Pramogų komplekso „HBH Juozo alus“ parkas kiekvienais metais nustebina vis originalesnėmis naujovėmis. Šiais metais parkelyje „išdygo“ keturios naujos skulptūros. Tačiau jos ypatingos tuo, jog jomis galima ne tik grožėtis, bet ant jų galima ir sportuoti. „Su keliais bendraminčiais skulptoriais sumąstėme tokią idėją – pagaminti kinetines, su...


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius