28 metų telšiškis nepripažino kaltės Palangoje nužudžius likimo draugą ir teigė net nepakėlęs prieš jį rankos

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020-06-21
Peržiūrėta
130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

28 metų telšiškis nepripažino kaltės nužudžius likimo draugą ir teigė net nepakėlęs prieš jį rankos, rašo lrytas.lt žurnalistė Aušra Pilaitienė.

Klaipėdos apygardos teisme pernai lapkritį buvo pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl nužudymo, tačiau vėliau kaltinimas perkvalifikuotas į nežymų sveikatos sutrikdymą.

Už tai Viliui M. skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė.

Mirusiojo seseris tokia bylos baigtis pribloškė – jos nusiteikusios skųsti sprendimą ir toliau ieškoti teisybės.

Tragedija Palangoje nutiko užpernai rugsėjį. Ką tik į „Palangos lino“ reabilitacijos centrą atvykęs neįgalumą turintis Vilius M. susipažino su čia jau beveik tris savaites gyvenusiu 42 metų klaipėdiškiu su judėjimo negalia. Šis po poros dienų jau turėjo vykti namo.

Vyrai nusipirko porą butelių brendžio ir nusprendė vakare pasilinksminti telšiškio kambaryje.

Kitą rytą Vilius M. nusileido į pirmąjį aukštą ir pasakė registratūros darbuotojoms, kad jo kambaryje esančiam vyrui negerai.

Medicinos darbuotojos nulėkė į kambarį ir išvydo siaubingą vaizdą – iškritęs iš neįgaliojo vežimėlio ant grindų kniūbsčias gulėjo klaipėdiškis be gyvybės ženklų.

Vėliau ekspertai ant jo kūno suskaičiavo kelias dešimtis smūgių kumščiais ir kojomis.

Tačiau teismo ekspertų išvados dėl mirties priežasties išsiskyrė: vienas teigė, kad žmogus buvo uždusintas, kitas tikino, kad jis galėjo mirti dėl pragaištingos alkoholio ir psichotropinių vaistų kombinacijos.

Kad neliktų prieštaravimų, teismas skyrė komisinę ekspertizę.

Ją atlikę ekspertai nurodė, kad mirties priežastis – nespecifinis uždusimas dėl priverstinės kūno padėties (gulint kniūbsčiam), apsinuodijimo alkoholiu ir apatinės kūno dalies paralyžiaus.

Tuomet prokuroras pakeitė kaltinimą iš nužudymo į sveikatos sutrikdymą.


Po dviejų galvos operacijų sunkiai kalbantis Vilius M. pasakojo, kad su klaipėdiečiu nesipyko, tą vakarą kaip su broliu gurkšnojo brendį ir kalbėjosi. Apsvaigęs svečias iškrito iš vežimėlio, naujasis bičiulis siūlėsi jį pakelti, bet šis nepanoręs.

Kaltinamasis tikino kompanjono nemušęs ir nespardęs, bet negalėjo paaiškinti, kaip ant mirusiojo marškinėlių atsirado jo bato pėdsakas.

Remdamasis įrodymais teismas nusprendė, kad apsvaigęs nuo alkoholio jis kumščiais ir kojomis sudavė nukentėjusiajam daugybę smūgių į įvairias kūno vietas.

Nuteistasis įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti alkoholio ir kitokių psichiką veikiančių medžiagų.

Brolio netekusių seserų neturtinės žalos ieškiniai – po 10 tūkst. eurų – pasikeitus kaltinimui netenkinti.

Aušra Pilaitienė, "Lietuvos rytas"

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Viešėdami Šventojoje nepraleiskite progos aplankyti unikalų objektą - ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“ esančią Žemaičių alką, rašo Virginija Kesminė, laikraščio "Vakarų Ekspresas" žurnalistė.


Tragedija Palangoje nutiko užpernai rugsėjį. Ką tik į „Palangos lino“ reabilitacijos centrą atvykęs neįgalumą turintis Vilius M. susipažino su čia jau beveik tris savaites gyvenusiu 42 metų klaipėdiškiu su judėjimo negalia. Šis po poros dienų jau turėjo vykti namo.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Dėl senatvinių ortopedinių pakitimų, traumų ar profesinių pažeidimų nejudrus, nesilankstantis – „negyvas“ – rankos nykštys – ortopedų-traumatologų darbo kasdienybė. Dylant sąnariams ir kaulams, žmonėms tampa problematiška pasukti riešą, ypač nykštį – jaučiamas skausmas.


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Aną šių metų spalio penktadienį iš Vilniaus iki Palangos kad ataidėjo televizinė daina, – kaip sakoma, „ašaras varo, už dūšios griebia“:


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Birželio šeštąją, kai apsupta nuostabių, visada poetiškų linksmakalbių mažiausiųjų palangiškių, po jaukiai lietuviško lopšelio-darželio „Nykštukas“ stogeliu „Svirpliukų“ grupės auklėtoja Alma Viskontienė padovanojo solidoką savo apimtimi pirmąją sieloraščių – žaismingos poezijos prisodrintą knygą...


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs švietimo ir mokslo ministras, Liberalų Sąjūdžio pirmasis pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius spėjo ne tik apsilankyti Senojoje gimnazijoje, Baltijos pagrindinėje mokykloje, lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, susitikti su kurorto miesto švietimo įstaigų vadovais, bet ir susitiko su visuomene, Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus nariais S....


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius