Palangiškis paaiškino, kodėl nepardavė paties sukonstruoto dviračio už 1000 eurų

"Delfi", 2021-07-19
Peržiūrėta
1075
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dviratyje palangiškis Algimantas sukonstravo du vairus, kuriu vienas skirtas važiuojant ilgą atstumą, kitas, įtaisytas virš pirmojo, reikalingas poilsiui. Mindaugo Milinio nuotr.
Dviratyje palangiškis Algimantas sukonstravo du vairus, kuriu vienas skirtas važiuojant ilgą atstumą, kitas, įtaisytas virš pirmojo, reikalingas poilsiui. Mindaugo Milinio nuotr.

Palangos dviračių takais važinėjanti ypatinga transporto priemonė traukia praeivių ir kitų dviratininkų dėmesį. Aukso spalvos dviratis su dviem vairais, daugybe žibintų ir atšvaitų, specialiu veidrodėliu ir komfortišką važiavimą užtikrinančia sėdyne su atlošu – vienintelis visoje Lietuvoje, rašo delfi.lt žurnalistas Mindaugas Milinis.

Sakoma, kad paprastesnės transporto priemonės už dviratį nėra. O jį iš naujo „išrandantys“ tiesiog gaišta laiką. Vyriškis teigė, kad dviračiui panaudotą rėmą nusipirko dviračių remonto dirbtuvėse, kitas dalis taip pat sugalvojo ir įsigijo skirtingose vietose.

 „Ilgiausiai užtrukau, kol sugalvojau galinio vaizdo veidrodėlio konstrukciją. Tie du „ragai“ nepatiko ir buvo nepatogūs. Dabar nereikia galvos sukinėti, matau, kas vyksta už nugaros“, – sakė Algimantas. 

Dviratyje palangiškis sukonstravo du vairus, kuriu vienas skirtas važiuojant ilgą atstumą, kitas, įtaisytas virš pirmojo, reikalingas poilsiui. 

„Pavyzdžiui, važiuojant nuo kalno, kai norisi išsitiesti ir atsilošti. Tam sugalvojau ir sėdynės atlošą, kad nugara pailsėtų“, – paaiškino savojo išradimo paskirtį ponas Algimantas. Dviračio saugumui jis skyrė ypatingą dėmesį, todėl įtaisė galybę žibintų ir atšvaitų, kad būtų matomas iš toli. Taip pat prie vairo pritvirtino dūdelę, kurią pūstelėjus išgaunamas garsas išsyk atkreipia užsižiopsojusių dviratininkų ar pėsčiųjų dėmesį ir priverčia traktis iš kelio. Palangiškis dviračiu važinėja kasdien ir griežtai laikosi eismo taisyklių. „Jei draudžiama važiuoti J. Basanavičiaus gatve, aš ja nevažiuoju. Pasirenku kitą maršrutą. Tie, kurie nesilaiko draudimo, elgiasi blogai“, – pastebėjo ponas Algimantas. 

 „Labai dažnai mano dviratį fotografuoja ir visi juo žavisi. Vienas žinomas palangiškis už jį man siūlė 1000 eurų, bet nepardaviau. Pasakiau, tegu pats susikonstruoja. Nes brangiausiai jame kainuoja ne atskiri mazgai ar konstrukcijos dalys, o mano sugaištas laikas“, – sakė palangiškis.

 „Delfi“ žiniomis, Algimantas dviračio už 1000 eurų nepardavė todėl, kad buvo pasiūlyta per maža suma. Tokią sumą siūlęs „pirkėjas“ teigė, kad išradėjas už jį norėtų gauti 5000 eurų.

Mindaugas Milinis, Delfi.lt žurnalistas

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos dviračių takais važinėjanti ypatinga transporto priemonė traukia praeivių ir kitų dviratininkų dėmesį. Aukso spalvos dviratis su dviem vairais, daugybe žibintų ir atšvaitų, specialiu veidrodėliu ir komfortišką važiavimą užtikrinančia sėdyne su atlošu – vienintelis visoje Lietuvoje, rašo delfi.lt žurnalistas Mindaugas Milinis.


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Jau kitą savaitę (gegužės 18 - 25 d.) Palangos paplūdimiuose kurorto komunalininkai pastatys persirengimo kabinas. "Tiesa, regis, nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos jose pastatyti po buteliuką su dezinfekavimo skysčiu laikytis nereikės - toks skystis, veikiamas aukštos temperatūros, tiesiog būtų neveiksmingas," - "Palangos tiltui" sakė G....


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Palangiškio kortelės. Palangiškiams tai – naujiena, tačiau, kaip juokavo „Palangos tilto“ pašnekovai, dviračio išradinėti nereikėjo – tokia kortele naudojasi kiti miestai jau keletą metų.


Žinomas žygeivis Saulius Bagdonas ėmėsi nelengvos misijos, dėl kurios širdis turėtų džiaugtis ne tik jam pačiam, bet ir visai Lietuvai. Jis pasiryžęs apkeliauti visą Lietuvą ir įveikti daugiau nei 1000 kilometrų dėl vėžiu sergančių Lietuvos vaikų. Šį žygį, pavadintą „1000 km Širdies žygiu“, organizuoja paramos fondas „Mamų unija“ ir žygeivis S....


1000 kilometrų lenktynių finišo liniją Palangoje pirmas kirto lietuvis

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Tradicines 1000 kilometrų autolenktynes savaitgalį laimėjo Nemunas Dagilis, atstovaujantis komandai „General Financing-Autopaslauga“. Jis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Valdžia paaiškino, kodėl perkama vaistinė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba, atsižvelgusi į Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės teikimą dėl 33 kv. m patalpų ir kiemo statinių, priklausančių UAB „Palangos vaistinė“, pirkimo, papildė ankstesniame posėdyje priimtą sprendimą, nurodydama Vyriausybės nutarimą, kuriuo reglamentuojamas nekilnojamojo turto įsigijimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius