Valdžia paaiškino, kodėl perkama vaistinė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-12-04
Peržiūrėta
1887
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba, atsižvelgusi į Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės teikimą dėl 33 kv. m patalpų ir kiemo statinių, priklausančių UAB „Palangos vaistinė“, pirkimo, papildė ankstesniame posėdyje priimtą sprendimą, nurodydama Vyriausybės nutarimą, kuriuo reglamentuojamas nekilnojamojo turto įsigijimas.

 

Nenurodytas nutarimas

Kaip posėdžio dalyviams sakė sprendimo projektą pristačiusi miesto savivaldybės Turto ir verslo skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, priimtame sprendime dėl nekilnojamojo turto įsigijimo nebuvo nurodytas Vyriausybės nutarimas, kuris reglamentuoja nekilnojamojo turto, šiuo atveju, vaistinės, pirkimo tvarką. Siekiant aiškumo, Taryba privalėjo atsižvelgti ir paisyti Vyriausybės nutarimu patvirtintos tvarkos bei jos apraše nustatytų procedūrų. Pasak vedėjos, procedūros pradėtos. Yra Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu sudaryta komisija viešajam pirkimui organizuoti, patvirtintas jos darbo reglamentas, nurodyti pirkimo kriterijai, paruoštas socialinis pagrindimas, taip pat atliekamas turto vertinimas.

 

Aiškinosi, kaip atsirado

Nors dar lapkritį Taryba apsisprendė pirkti vaistinę su priklausiniais ne daugiau kaip už 170 tūkst. litų, pradėta aiškintis, kaip minėtas pastatas atsirado prie poliklinikos. Taip pat domėtasi ir žemės sklypo kaina bei kokiu būdu 33 kv. m ploto patalpoms priskirtas trečdalis sklypo. Tarybos narė Nijolė Petkutė tvirtino, kad tuo metu žemės sklypas buvo dalijamas proporcingai turimam turtiniam vienetui, o ne pagal turimą plotą.

 

Yra kitas pirkėjas

Meras Vytautas Stalmokas tikino, kad anksčiau buvo siūloma pirkti vaistinę už pusę milijono. Jo nuomone, dabartinis pasiūlymas priimtinas. Anot kurorto vadovo, patalpų pardavėjas sakė, kad jei miesto Savivaldybė nepirks, tai jau yra kitas pirkėjas. Merui antrino Tarybos narys Remigijus Alvydas Kirstukas, teigdamas, jog vienas nekilnojamojo turto magnatas jau nori šių patalpų. Kas tas kitas pirkėjas, visiems Tarybos nariams taip ir nebuvo pagarsinta.

 

Atsižvelgta į faktines aplinkybes

Posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitė teigė, jog šįsyk nesiaiškinama dėl pirkinio teisėtumo. Anot atstovės, yra nekilnojamojo turto registro pažyma, kurioje įteisintas daiktas ir jo priklausiniai. Pastatas statytas 1996 metais tuometės miesto valdybos sprendimu. 

Pasak K.Vintilaitės, priimtas ankstesnis sprendimas ne naikinamas, o keičiamas, atsižvelgiant į faktines aplinkybes. Anot jos, kad Taryba nebalsuotų aklai, paprašyta Savivaldybės administracijos direktoriaus paruošti socialinį pagrindimą, kodėl įsigyjamas turtas su priklausiniais.  „Kurorto Savivaldybės administracijos vadovas atliko paruošiamąjį darbą ir pateikė visus Vyriausybės patvirtintoje tvarkoje nurodytus reikalaujamus dokumentus. Minėtame socialiniame įvertinime nurodoma, kad patalpos perkamos, siekiant gerinti gyventojų medicininį aptarnavimą bei ateityje numatant jas praplėsti“, - komentavo  K.Vintilaitė.

Tarybos nario Šarūno Vaitkaus teigimu, kažkodėl nutylima, kad patalpos perkamos su nuomininku UAB „Gintarinė vaistinė“. Sutartis, anot jo, galioja iki 2018 metų. Tačiau į šią pastabą nebuvo sureaguota.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos centre esančio obelisko su sovietine simbolika greitu laiku turėtų nelikti – ketvirtadienį, balandžio 28 dieną, vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje neeiliniu klausimu bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo numatoma šį obeliską demontuoti. Karių palaikai nebus iškelti. 


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Vasarą, kada marios poilsiautojų suplūsta į Palangą, dažnas čia pasigenda budinčios vaistinės. Ar galvai vakare suskaudus, ar stipriai maudžiant danties skausmui, ar skrandžiui spyriojantis, tenka pagalbos prašinėti pažįstamų ar viešbučio administratorių, o blogiausiu atveju netyla Greitosios pagalbos telefonas. Nenuostabu, kad medikai ligoninėje priversti dirbti be atokvėpio...


Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracijos teismas, išnagrinėjęs UAB „Palink“ skundą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimo padidinti turto mokesčio tarifą 2014-iesiems metams, nusprendė, jog Tarybos sprendimas padidinti tarifą nuo 0,5 iki 3 proc. buvo teisėtas.


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausia tylos minute buvo pagerbtas netikėtai į Anapus išėjusio Tarybos nario Giedriaus Šatkausko atminimas. Dėl jo mirties buvo nuspręsta nagrinėti tik tris darbotvarkės klausimus, kurių nebuvo galima atidėti dėl įsipareigojimų.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Valdžia paaiškino, kodėl perkama vaistinė

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba, atsižvelgusi į Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės teikimą dėl 33 kv. m patalpų ir kiemo statinių, priklausančių UAB „Palangos vaistinė“, pirkimo, papildė ankstesniame posėdyje priimtą sprendimą, nurodydama Vyriausybės nutarimą, kuriuo reglamentuojamas nekilnojamojo turto įsigijimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius