Palangoje – viltimi spindinčių Kalėdų laukimas ir sklandantis stintų kvapas

Palangos tiltas, 2021-12-16
Peržiūrėta
2676
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – viltimi spindinčių Kalėdų laukimas ir sklandantis stintų kvapas

Po trumpos pertraukos dėl pasaulį ir Lietuvą užgriuvusios koronaviruso pandemijos Palanga šiemet vėl ryškiai suspindo kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Visą šį šventinį mėnesį kurorto kultūrinėse erdvėse skamba nuostabūs koncertai, žiūrovus stebina įdomūs spektakliai, kino filmai, o šeimos ar bičiuliai kartu leidžia laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. O rytoj, šeštadienį, visi kviečiami paragauti stintų – Palanga pasiryžusi kitąmet vėl surengti šventę „Palangos stinta“.

Renginiai kurhauze

Šį šeštadienį, gruodžio 18 d., kurhauzas visus didelius ir mažus kviečia į nuotaikingą, stebuklingų pasakojimų ir muzikos kupiną koncertą „Pasakų Kalėdos“. Tai – paskutinis šiais metais koncertų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ renginys, skirtas visai šeimai. 

O naujametinę naktį kurhauzo koncertų salėje jūsų lauks įspūdingas Donato Montvydo ir styginių kvarteto pasirodymas. Koncertas, kuriame atsiskleis unikali populiariosios ir klasikinės muzikos sintezė, ir kartu su atlikėjo kūrybiniais sprendimais dovanos nepamirštamus įspūdžius. 

Naujojoje teatro salėje gruodį rodomas „Grubiojo“ teatro spektaklis „Marso naujienos“ –gruodžio 18 ir 19 dienomis. V. Milinio režisuotame kūrinyje narpliojamos šių dienų aktualijos ir racionalaus žmogaus bandymas išgyventi neracionaliame pasaulyje.  

Šventinį mėnesį Palangos kurhauzas kviečia šeimas turiningai praleisti laiką – kruopščiai pasiruošti šventėms ar nerūpestingai visiems kartu pažiūrėti kalėdinį filmą. O kalėdinių edukacinių užsiėmimų metu etnografė Zita Baniulaitytė moko šeimas pažiūrėti į Kalėdas kitaip, šventes apipinant smagiais žaidimais, burtais ir Palangos krašto papročiais. Taip pat – gaminti Advento vainiką, dekoruoti sausainius, ruošti kalėdines dovanėles savo mylimiesiems.

Kurhauzo teatro salė antradienio vakarais tampa kino sale ir kviečia pasinerti į linksmus kalėdinius filmus, skirtus visai šeimai. Filmai apie Kalėdų senį, herojus, kurie patiria įvairių kalėdinių išbandymų ir galiausiai supranta, jog menki gyvenimo nesklandumai yra niekis, palyginti su didžiuliu buvimo drauge džiaugsmu. 

Antrą Kalėdų dieną miestelio bažnyčioje išgirsime Palangos kamerinio choro, Ievos Tubinas ir Marijaus Kučiko šventinį koncertą.

Veiklų nestigs

Šventinių renginių nestinga ir kitose kurorto kultūrinėse erdvėse: menininkų darbais pasigrožėti galima Palangos viešojoje bibliotekoje bei Vytauto gatvėje įrengtoje miniatiūrų mini galerijoje, jau šiandien, penktadienį, 15 val. į portretinės instaliacijos „Antanas Mončys“ atidengimą bei vinilinės plokštelės „Donis. Švilpiai“ pristatymą gruodį kviečia A. Mončio namai-muziejus.

Kurorte gruodį netyla ir nuostabi šventinė muzika – kalėdiniai koncertai skambės Kurorto muziejuje, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje, pasimėgauti muzika bus galima ir Palangos bei Šventosios bažnyčiose. 

Metų sandūroje gruodžio 31 d. 24 val. nuo Palangos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje dangų nušvies šventinis fejerverkas. 

Stintų valgymo sezonas

O Stintų ordinas rytoj, šeštadienį, kviečia visus į stintų valgymo sezono atidarymą. Šiemet dėl pandeminių draudimų neįvykus žvejiškam festivaliui „Palangos stinta 2021“, šios šventės organizatoriai – Stintų ordinas ir pagrindiniai partneriai – Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai nusprendė išlaikyti tęstinę, kasmetinę tradiciją – pasiūlyti miesto svečiams paragauti gardžių, keptų, rūkytų ar marinuotų stintų ir žuvienės. 

Tad gruodžio 18 d., šeštadienį, 11 val. rengiamos Ruonių maudynės jūroje, ties Rąžės upelio įtekėjimu į Baltiją, o 12 val. J. Basanavičiaus gatvėje, ties šeimos restoranu „Monika“, bus paskelbtas Stintų valgymo sezono atidarymas. Čia bus kepama stinta, verdama žuvienė, rūkoma žuvis, susirinkusiųjų lauks žvejiškos magaryčios, atraktyvios veiklos – inkaro laikymo, stintų valgymo varžytuvės, bus inauguruoti ir naujieji Stintų ordino riteriai. Stintų paragauti bus galima daugelyje kurorto kavinių bei restoranų.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos, švenčiamos vasario 21-ąją, proga jau keturioliktus metus rengiamas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus. Naujienų portalas Delfi ir Valstybinė kalbos inspekcija kviečia išrinkti labiausiai patinkantį įmonės pavadinimą. Tarp jų yra ir „Vasaros...


Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Po trumpos pertraukos dėl pasaulį ir Lietuvą užgriuvusios koronaviruso pandemijos Palanga šiemet vėl ryškiai suspindo kalėdine nuotaika ir šventine atmosfera. Visą šį šventinį mėnesį kurorto kultūrinėse erdvėse skamba nuostabūs koncertai, žiūrovus stebina įdomūs spektakliai, kino filmai, o šeimos ar bičiuliai kartu leidžia laiką linksmuose kalėdiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. O rytoj...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Suoliukai viešose erdvėse dažomi ar jau nudažyti, takeliai į paplūdimį baigti tvarkyti. Jau šią savaitę bus baigti miesto simbolio, Palangos tilto, renovacijos darbai. Kurortas, ruošdamasis sezono atidarymo šventei kitą savaitgalį, jau baigia kuoptis, tvarkytis ir dažytis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius