Palangoje atidarytas pirmasis sensorinis sodas – jėgoms atgauti ir sveikatai gerinti

Palangos tiltas, 2022-07-07
Peržiūrėta
4987
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje atidarytas pirmasis sensorinis sodas – jėgoms atgauti ir sveikatai gerinti

Šiandien (liepos 7 d.) Palangoje įvyko pirmojo mieste sensorinio sodo atidarymo šventė. Išskirtinį sodą bus galima rasti Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ teritorijoje (Žvejų g. 1).

Pirmajame kurorto sensoriniame sode dera ir augalai, ir žmogaus kurti elementai: takai, mažoji architektūra. Šiame sode yra pasodinta vienmetė ir daugiametė augmenija, kuri stimuliuoja visus žmogaus pojūčius: regą, klausą, uoslę, skonį, lytėjimą, vestibulinę sistemą ir kt. 

Roma Urbonienė, Klaipėdos universiteto dėstytoja, kuri specializuojasi dendrologijoje, renginio dalyviams paaiškino, kad „visi šie pojūčiai yra mūsų centrinės nervų sistemos maistas“.

Pirmasis Palangoje sensorinis sodas yra suskirstytas į dvi zonas: aktyviąją ir pasyviąją. 

Aktyviojoje zonoje galima pasivaikščioti basų pėdų taku. Pajausti kankorėžių aštrumą ar smėlio švelnumą. Taip pat čia lankytojai kveičiami pasimankštinti ir su naujutėliais lauko sporto įrenginiais: pečių juostos sukamuoju treniruokliu, minimo suolu, banguota fitneso sienele ir kitais.

„Šis sodas buvo specialiai kurtas atsižvelgiant į pas mus gydomus pacientus. Pas mus didžioji dalis žmonių yra pagyvenę, todėl visi treniruokliai buvo parengti pagal vyresnio amžiaus žmonių grupę. Čia esantys augalai taip pat specialiai atrinkti suaugusiems žmonėms“, – aiškino Renata Bertužytė, Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ projektų administratorė.

Net ir judėjimo negalią turintys lankytojai sensoriniame sode galės jaustis drąsiai, nes čia esančių takų dangos yra neslidžios, įrengti turėklai, suoliukai. Ant sodo kalvos rymo pavėsinė.

Žinoma, sensoriame sode galės apsilankyti ir miesto gyventojai bei svečiai. „Mūsų tikslas ir buvo, kad čia galėtų ateiti ne vien tik besigydantys ar apsistoję pailsėti žmonės, bet ir miesto gyventojai, svečiai, turistai“, – sakė R.Bertužytė.

Pasyviojoje sensorinio sodo zonoje lankytojai turės galimybę paliesti, pauostyti įvairius augalus, kai kuriuos netgi paragauti. 

Ergoterapeutės dr. Giedrės Kavaliauskienės ir dekoratyvinio apželdinimo specialistės R.Urbonienės sensoriniam sodui pritaikyti augalai pritrauks įvairius vabzdžius ir paukščius, kuriuos galės ramiai stebėti visi čia apsilankę. 

„Tikimasi, kad šis sensorinis sodas ne tik pagerins pacientų psichoemocinę būklę, bet ir paspartins žmonių sveikimo procesą“, – teigė centro „Pušynas“ direktorius Julius Tomas Žulkus.

„Mes norėtume, kad tokių sodų atsirastų visoje Lietuvoje, todėl mielai visus pakonsultuotume, tereikia kreiptis. Tokie sodai gali atsirasti prie mokyklų, internatų, ten, kur žmonės negali paprastai išeiti į gamtą, nuvažiuoti prie jūros ir t. t. Užsienio mokyklose tai nėra kažkokia naujovė, pas mus tai yra naujas dalykas, – pasakojo R.Bertužytė. – Yra netgi parengta metodika – kaip reikia dirbti sensoriniuose soduose, ji bus patalpinta mūsų interneto puslapiuose."

„Pušynas“ specialistai sensorinio sodo įrengimo patirties sėmėsi iš Airijoje daugiau nei 10 metų veikiančio „Delta“ centro sensorinio sodo. 

Sensorinio sodo įkūrimą Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas” įgyvendino kartu su partneriais: Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynu ir Liepojos ligonine „Piejūras“ (Latvija).

15min.lt

Jūsų komentaras:

dinas 2022-07-08 15:23 (IP: 172.70.242.109)
tik nuomone ir ka matau. sorrry

dinas 2022-07-08 15:22 (IP: 172.70.242.109)
kaip ir trejetrukas atgaves.zvaluss linksmi susirauksleje buvo jaunysteje. kazkoke zmogai.nypatenkyti.

dinas 2022-07-08 15:19 (IP: 172.70.242.109)
kurem is treju reikia jegu? atgauti?

Taip pat skaitykite

Persirgusieji koronavirusine infekcija dažnai apsidžiaugia, manydami, kad blogiausia – jau praeityje.


Šiandien (liepos 7 d.) Palangoje įvyko pirmojo mieste sensorinio sodo atidarymo šventė. 


Šių metų liepos 7 d., 12:00 val., bus atidarytas pirmasis sensorinis sodas Palangoje. Sensorinis sodas bus atidaromas VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, Žvejų g. 1, Palanga.


VšĮ LR VRM poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ net ir žiemą tęsia sensorinio sodo įrengimo darbus. Centre kuriamas pirmasis Palangoje sensorinis sodas yra suskirstytas į dvi zonas: aktyviąją ir pasyviąją. Šiuo metu įrengiama aktyvioji sodo teritorijos dalis – palei pasivaikščiojimo taką įrengiami specialiai ekspertų atrinkti lauko sporto įrenginiai, skirti gausiausiai poilsio ir...


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...Žibininkuose esantis pramogų kompleksas „Atostogų parkas“ kviečia ne tik mėgautis SPA malonumais, bet ir palaikyti puikią sportinę formą sveikatinimo procedūromis. Būtent jomis po krepšinio varžybų naudojasi krepšinio mėgėjų komanda „Palangos tiltas“, šiemet atvirosiose Palangos pirmenybėse žaidžianti jau penktąjį sezoną.


Kurorto visuomenės sveikatai – pinigų mažiau

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 06 | Rubrika: Miestas

Baigiantis pirmajam metų ketvirčiui, valdžia patvirtino šiųmetę visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kuriai įgyvendinti skirta 168,3 tūkst. litų. Pernai kurorto visuomenės sveikatai remti lėšų skirta net šešiolika tūkstančių litų daugiau. Pasak Palangos miesto savivaldybės gydytojos Linos Riaubaitės, sumažėjus miesto biudžetui, sumenko ir lėšos įvairioms sveikatos programoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius