Palangoje daugėja vienos rūšies pažeidėjų: sulaikytų poilsiautojų kiekis stebina

Palangos tiltas, 2024-07-09
Peržiūrėta
316
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoj narkotikai liejasi laisvai – policininkus gąsdina ženkliai augantis narkotikus vartojančių poilsiautojų skaičius. Lyginant su pernai narkotikų vartojimas vasaros sostine tituluojamoje Palangoje išaugo trigubai. Vien per birželį policininkai kurorte sučiupo daugiau narkomanų nei per visą praeitą vasarą. 

Didelės minios žmonių kiekvieną vasarą suplūsta į Palangą. Tačiau ne visi atsiveža kiekvienam įprastus daiktus poilsiui. Jaunimėlio kuprinėse į kurortą keliauja ir kanapės, ir kokainas. Ypač išsiskiria ši vasara. Palangos policija per birželį narkomanų sučiupo daugiau nei per visą pernykštę vasarą. 

„Anksčiau fiksuodavom, sakykim, 20 atvejų per vasarą, dabar jau šiam momentui 28 atvejus turime. Tai augimas yra“, – teigia Palangos policijos viršininkas Kęstutis Bončkus.

Policininkai teigia, kad net nėra taip, jog svečiai tiesiog traukia suktines. Auga visų rūšių narkotikų vartojimas.  

„Dominuoja augalinės kilmės medžiagos, tai yra marihuana, hašišas. Ir kokainas, amfetaminas“, – pasakoja K. Bončkus.  

O didžiosios daugumos policijos sučiuptų narkomanų amžius – 20–30 metų. Beveik visi atvykę į kurortą iš kitų Lietuvos miestų – Vilniaus, Klaipėdos, Kėdainių. Ir netgi narkotikus jaunimėlis vartoja nė kiek nesislapstydamas nuo aplinkinių.  

„Viešose erdvėse. Mūsų Basanavičiaus, Vytauto gatvėje. Naktinių klubų prieigose. Na, visose viešose vietose, kur buriuojasi jaunimas“, – sako K. Bončkus. 

Pagalbos kreipiasi vis daugiau gyventojų 

Priklausomybių ligų centro specialistai sako, kad jaunimas apskritai kasmet vartoja vis daugiau narkotikų. 

„Tikrai keliais kartais išaugo vaikų ir paauglių, kurie kreipiasi pagalbos dėl psichoaktyvių medžiagų vartojimo. Tai yra ir tos elektroninės cigaretės, tai yra ir narkotinės medžiagos įvairios“, – teigia priklausomybių centro Klaipėdos filialo direktorė Vaida Karulaitienė.  

Anot pašnekovės, ji pastebi tendenciją, kad alkoholiu susižavi vis mažiau jaunimo, tačiau jo vietą pakeičia narkotikai.   

„Pagrindinis užsiėmimas yra kompiuteris ir telefonas. Šitoje vietoje lieki vienas ir, aišku, sugalvoji daug visokiausių pramogų, tame tarpe ir narkotinės medžiagos įvairios“, – sako V. Karulaitienė. 

Anot specialistų, Lietuvoje apskritai auga priklausomybių turinčių žmonių. Štai vien Klaipėdos apskrityje 2022-aisiais pagalbos į Priklausomybių centrą kreipėsi 5000 pajūrio gyventojų. 600 jų atėjo pirmą kartą. Pernai pirmą kartą kreipėsi daugiau nei 700 priklausomų žmonių. Šiemet į priklausomybių centrą jau atėjo 330 naujokų. Dauguma – jaunimas.

šaltinis: TV3 / aut. Vitalijus Čiapas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoj narkotikai liejasi laisvai – policininkus gąsdina ženkliai augantis narkotikus vartojančių poilsiautojų skaičius.


„Savaitgalis nusimato labai geras, lietus nusikelia į pirmadienį“, – kalbėdama apie savaitgalio orų prognozes sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus sinoptikė Judita Navašinskienė. 


Pastaraisiais metais Palangoje daugėja nusikaltimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis, skaičius, sako kurorto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Nors šią vasarą Palangai prireikė mažiau geriamojo vandens negu praėjusiais metais, vandentvarkininkų pajamas sparčiai didina gausėjantys nuolatiniai vartotojai.


16 eurų už karštą patiekalą. Tokiomis kainomis stebina kurortinė Palanga.


Antradienį dėl riaušių prie Seimo sulaikyti 26 asmenys. Tarp jų – ir trys iš „Šeimų maršo“ ir kitų ankstesnių protestų žinomi veidai. Taip pat sulaikyta „Šeimų sąjūdžio“ aktyvistė – palangiškė Adelina Sabaliauskaitė


Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų. Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst....


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Įstatymo pažeidėjų gretos gausėja

Aistas MENDEIKA, 2010 02 05 | Rubrika: Miestas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratin sausio mėnesį pateko ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė. Komisija nusprendė, jog palangiškė politikė, dalyvaudama klausimų, susijusių su Palangos „Baltijos“ pagrindine mokykla, kurioje ji eina direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas, sprendimo procedūrose, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius