Palangoje savo sugebėjimus demonstravo geriausi šalies pirtininkai

„Palangos tilto“, čempionato organizatorių inf. , 2013-05-27
Peržiūrėta
2037
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį savaitgalį praūžęs festivalis bei čempionatas žada į Palangą grįžti kitų metų birželį.
Praėjusį savaitgalį praūžęs festivalis bei čempionatas žada į Palangą grįžti kitų metų birželį.

Savaitgalį Palangoje vyko analogų šalyje neturintis renginys – Pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2013“ bei trečiasis Lietuvos vanojimo čempionatas. Tad šurmulio pajūryje ties centrine gelbėjimo stotimi netrūko – dalyviai rungėsi tarpusavy, žiūrovai kaitinosi prie pat jūros įrengtose mobiliose pirtelėse, o atsigaivinti skubėjo į vėsią Baltijos jūrą.
Trylika dalyvių, atstovaujančių net kelioms pirties mokykloms, dvi dienas rungėsi tarpusavyje, kuriam atiteks geriausio šalyje vanotojo titulas. Čempionato dalyviai, naudodami beržines ir ąžuolines vantas, demonstravo klasikinį vanojimą su dviem vanojamojo vertimais. Jų darbą, vanojimo techniką vertino kompetentinga komisija, kuri kovas dėl nugalėtojo titulo leido tęsti šešiems geriausiems.
Šeštadienį prasidėjo laisvoji čempionato programa, tuomet pasirodymų metu dalyviai galėjo pademonstruoti visą savo išmonę bei sugebėjimus. Komisija vertino vantų parengimą, išvaizdą, jų panaudojimo galimybes, kitus niuansus. Tad šeštadienis įdomių atrakcijų pateikė ne tik čempionato dalyviams, bet ir žiūrovams.
Tačiau ir penktadienį žiūrovai neturėjo kada nuobodžiauti – jų laukė aštuonios paplūdimyje, palei pat jūrą įrengtos mobiliosios pirtys. Pasikaitinti čia kiekvienas norintis galėjo nemokamai, o profesionalaus pirtininko vanotojo paslaugos atsiėjo simboliškai – 10 litų.
Nuo pirties neatsiejamos ir grožio procedūros, kurias festivalio svečiai taip pat išbandė. Pirčių miestelyje, kuris įrengtas ant jūros kranto, norintieji galėjo ne tik pasikaitinti bei pasivanoti, bet ir išbandyti sveikatinančias pirties procedūras: masažus, veido kaukes, grožio terapiją, pasinerti į kvapų terapijos malonumus. „SPA paslaugos, kurios Vilniaus ar Panevėžio salonuose kainuoja apie du šimtus litų, čia – vos 20 litų“, – sakė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas Vladas Jokubauskas.
Unikalus šios šventės akcentas – pažintis su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, specialistų konsultacijos ir galimybė čia pat išbandyti jo poveikį.
Pajūryje veikė grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje buvo galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt. Kainos taip pat „nesikandžiojo“ – pavyzdžiui, už spalvingą pirties kepurę prašyta 20 litų.
Trečiojo Lietuvos vanojimo čempionato nugalėtoja tapo mergina, prisistačiusi slapyvardžiu Gilija. 1976 m. gimusi vilnietė užsiminė, jog jos patirtis – trys metai. Ji – pirties entuziastė, vanojimasis bei vanojimas – jos gyvenimo būdas.
Kaip „Palangos tiltui“ sakė čempionato sekretoriato koordinatorė Birutė Masiliauskienė, profesionalų pirtininkų – vanotojų Lietuvoje nėra. Tad tiek pirmąją, tiek dvi antrąsias vietas laimėjo entuziastai, kurie tobulinasi įvairiuose kursuose, mokymuose bei seminaruose.
Gilija aplenkė du vyrukus iš Kauno: antrojoje vietoje liko Giedrius Gervys, trečias – Jonas Karinauskas. Visi prizininkai čempionate rungėsi pirmą kartą.
Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo čempionatą organizavo Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė.

 

Jūsų komentaras:

Šišššš... 2013-05-28 10:41 (. / IP: 86.100.60.112)
-Kai neturim kuo girtis-tai bent tiek!..V Ė J A I ....

Taip pat skaitykite

Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Nors lietuviški Joninių orai retai lepina šiluma, šis ilgasis savaitgalis Palangoje bus neabejotinai karštas – birželio 20-22 d. J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje prie tilto šurmuliuos jau antrasis pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Palangoje savo sugebėjimus demonstravo geriausi šalies pirtininkai  1

„Palangos tilto“, čempionato organizatorių inf. , 2013 05 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Savaitgalį Palangoje vyko analogų šalyje neturintis renginys – Pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2013“ bei trečiasis Lietuvos vanojimo čempionatas. Tad šurmulio pajūryje ties centrine gelbėjimo stotimi netrūko – dalyviai rungėsi tarpusavy, žiūrovai kaitinosi prie pat jūros įrengtose mobiliose pirtelėse, o atsigaivinti skubėjo į vėsią Baltijos...


Praėjusį savaitgalį su beveik tropiniu karščiu atidariusi vasaros sezoną, Palanga vėl kviečia kaitros ir vandens malonumų mėgėjus. Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo...


Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-ąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius