„Kurortas kviečia švęsti: šurmuliuos Joninės ir pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija“

Palangos tiltas, 2016-06-16
Peržiūrėta
2307
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kurortas kviečia švęsti: šurmuliuos Joninės ir pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija“

Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2016“ ir šeštasis Lietuvos vanojimo čempionatas.

Šiemet – naujoje vietoje
Birželio 23-24 d. Šventoji vėl kviečia paminėti Joninių šventę prie jūros. Renginiai vyks naujoje vietoje – Šventosios uosto teritorijoje, netoli upės bei senojo jūros tilto. Šventės metu didelis dėmesys bus skiriamas sveikatingumui ir sportui, bet nebus pamirštos ir tradicinės pramogos.
Birželio 23 d. nuo 19 val. žiūrovus linksmins Palangos kolektyvų koncertas, bus sveikinami Jonai ir Janinos, įžiebiamas Joninių laužas, pinami ir plukdomi vainikėliai, vyks linksmos paparčio žiedo paieškos bei žaidimai. Vakare, 21 val., scenoje pasirodys Rūta Ščiogolevaitė ir Pauliaus Zdanavičiaus gyvo garso grupė su legendinės dainininkės Tina Turner projektu. Koncertą vainikuos šventinis fejerverkas.

Sieks rekordo
Joninių dieną, birželio 24 d., nuo 10 val. pirmą kartą įvyks Lietuvos Olimpinio komiteto programos „Išjudink save“ remiamas festivalis „1000 saulių“. Tad ryte visi laukiami SC „Energetikas“ mankštoje prie jūros, o 12 val. vasaros saulėgrįžos proga kviečiama siekti rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. Pratimus bus galima išmokti festivalio metu, 11 val., arba išvysti internetiniame puslapyje – facebook.com/1000sauliu. Vėliau bus galima išbandyti įvairius jogos būdus: juoko, akių jogą, jogą ore ir kitus.
„Indijoje įgytos žinios skatina kurti sveikatingumo ir judėjimo atmosferą ir čia, Lietuvoje. Norime, kad žmonės sugriautų stereotipus apie jogą – iš tiesų ją gali praktikuoti kiekvienas, kuris nori atpalaiduoti savo protą bei kūną ir pailsėti po sunkių dienos darbų“, – pasakojo renginio iniciatorė, Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovė Monika Jarulytė.
Mažųjų žiūrovų taip pat laukia speciali programa – specialūs sporto užsiėmimai, vaikų laisvalaikio klubo „Debesiukas“ kūrybinės dirbtuvės, klounų pasirodymas.
Šventiniai renginiai planuojami ne tik prie jūros – birželio 25 d. 10 val. norintieji galės sudalyvauti jogos pamokoje poilsio namuose „Tomkuva“.
19 val. numatomas specialus muzikinis pasirodymas – „Skrydis su hangu“ kartu su multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu. Koncerto metu bus galima išgirsti įmantrų, išskirtinio garso instrumentą hangą.
Vakarą užbaigs „M.A.M.A.“ apdovanojimuose sužibėjusios ir itin linksmos grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pasirodymas bei simbolinis 9 kvadratinių metrų dydžio saulės ženklo įžiebimas.

Pirties-SPA festivalis
Birželio 24-26 dienomis Palangoje vyks pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2016“ ir Lietuvos vanojimo meistrų čempionatas, kurį organizuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos Pirties-SPA federacija. Renginio metu pirmą kartą vyks ir unikali tarptautinė pirties meistrų fiesta, kurioje bus išrinktas Meistrų Meistras.
Visi tris dienas truksiančio festivalio renginiai vyks paplūdimyje įrengtose palapinėse bei prie jūros įsikūrusiose mobiliosiose pirtyse. Lankytojai turės galimybę ne tik išbandyti įvairias pirties bei SPA procedūras, bet ir pasilepinti tiek egzotiškomis, tiek tradicinėmis lietuviškomis grožio ir sveikatos procedūromis, išbandyti jogos treniruotes, sužinoti, kaip pirties ir grožio procedūrose naudojamas gintaras, kvapai.

Vanojimo čempionatas
Šeštą kartą vyksiantis Lietuvos vanojimo čempionatas (birželio 24 d.) – jau tradicinis ir plačiai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinomas bei pripažintas renginys. Lietuvoje yra vykę ir du tarptautiniai vanojimo čempionatai. Įvairiuose vanojimo čempionatuose lietuviai tradiciškai užima aukštas vietas.
Lietuvos vanojimo čempionato metu specialioje stiklinėje kabinoje, įrengtoje prie jūros tilto, dalyviai turės pademonstruoti ne tik puikią techniką, darbo su kūnu bei garu įgūdžius, bet ir atskleisti savo kūrybingumą, išradingumą, sužavėti teisėjus bei žiūrovus estetiškumu ir artistiškumu. Geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti diplomais bei prizais ir gaus teisę tęsti kovą kitą dieną vyksiančiame tarptautiniame turnyre.

Meistrų meistrai
Birželio 24 d. vakare į paplūdimį prie jūros tilto visus sukvies baltiška Pirties Rasų šventė – su saulės palydėtuvėmis, laužais ir ypatingais vanojimo bei prausimosi ritualais.
Kitą dieną, birželio 25-ąją vyks tarptautinė Pirties meistrų fiesta. Nors ši fiesta rengiama pirmą kartą, tačiau ji jau sulaukė tarptautinio susidomėjimo – norą dalyvauti pareiškė pirties meistrai iš Latvijos, Austrijos, Italijos, Suomijos, Ukrainos, Rusijos ir net Japonijos. Drauge su dalyviais žada atvykti ir gausus svečių, palaikymo komandų būrys.
Pirties meistrų fiestos metu prisistatys pripažinti meistrai – jie demonstruos savo metodikas, taip pat – įdomias, novatoriškas technikas.
Beje, vertinimo komisijos šiame renginyje nebus – meistrai patys vertins vieni kitų pasirodymus.

Palangos m. sav. inf.

Pirties-SPA festivalio „Gintarinė Baltija 2016“ programa
(2016 m. birželio 24-26 d., Palanga)
Vieta: Palangos paplūdimys, J. Basanavičiaus g.
Laikas:
Penktadienis, birželio 24 d., 10-24 val.
Šeštadienis, birželio 25 d., 10-20 val.
Sekmadienis, birželio 26 d., 11-17 val.
Stiklinė kabina paplūdimyje
Birželio 24 d., 10-17 val. – VI Lietuvos vanojimo čempionatas.
Birželio 25 d., 10-17 val. – Tarptautinė pirties meistrų fiesta.
Birželio 26 d., 11-15 val. – parodomosios pirties meistrų programos.
Paplūdimys, prie jūros tilto
Birželio 24 d., 20-24 val. – Pirties Rasų šventė su saulės palydėjimu, laužais, baltiškomis pirties apeigomis ir maudynėmis“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga kviečia švęsti – jau kitą savaitgalį, gegužės 31 – birželio 2 dienomis, į linksmybes pasinerti vilios Kurorto festivalis. 


Jau tapo tradicija,  kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Savaitgalį Palanga kviečia švęsti – kurorte šurmuliuos tarptautinis šokių festivalis „Palangos miestely“, į kūrybines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus bei seminarus kvies „Meistrų kalvė“, o Šventojoje pramogauti kvies Jūros diena bei dainų, šokių ir muzikos festivalis „Nepalikit su negalia vienų“.


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Palanga įsipareigojo puoselėti pirties tradicijas ir kviečia į išskirtinę šventę

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos pirčių SPA asociacija susitarė bendradarbiauti puoselėjant lietuviškos ir baltų pirties tradicijų išsaugojimą, didinant Palangos kurorto žinomumą ir patrauklumą bei šviečiant visuomenę apie SPA koncepciją bei filosofiją. Bendradarbiavimo sutartį ketvirtadienį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos pirties...


Praėjusį savaitgalį su beveik tropiniu karščiu atidariusi vasaros sezoną, Palanga vėl kviečia kaitros ir vandens malonumų mėgėjus. Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius