Palanga kviečia švęsti: gegužės 20-22 dienomis šurmuliuos Kurorto šventė

Palangos tiltas, 2016-05-13
Peržiūrėta
901
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kviečia švęsti: gegužės 20-22 dienomis šurmuliuos Kurorto šventė

Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.

Kviečia į šventę
Pirmieji Kurorto šventės reginiai šurmuliuoti pradės jau penktadienį, gegužės 20 d. – žvaliai pradėti dieną pakvies jaunieji krepšininkai, susirinkę į universaliame sporto komplekse vyksiantį turnyrą.
Miesto centre šventinė nuotaika pasklis vidurdienį – Vytauto gatvėje, šalia J. Basanavičiaus g., įsikurs kermošius „Palangos Juzė“, visus čia apsilankiusiuosius nustebinsiantis ne tik išskirtiniais tautodailininkų dirbiniais, gardžiu maistu, bet ir įvairiomis atrakcijomis.
Nuo 17 val. Palangoje karaliaus menas – centrinėje miesto aikštėje, skambant pučiamųjų muzikai, bus skelbiama tarptautinio pučiamųjų orkestrų festivalio „Gintarinis vėjas“ pradžia, į naujausių tapybos darbų parodą „Ieškojimai“ pakvies menininkas Vytautas Kusas, 19 val. Kurhauze skambės tarptautinių konkursų laureato Valentino Suchodoleco (tenoras) ir Gražinos Zalatorienės (fortepijonas) koncertas. Tuo pačiu metu Naujojoje Koncertų salėje Palangos meno kolektyvai ir Lietuvos kariuomenės orkestras su koncertu „Myliu Palangą“ paskelbs Kurorto šventės atidarymą.
Vakare, kai švenčiantį kurortą apgaubs prieblanda, įspūdingą reginį Nepriklausomybės aikštėje dovanos muzikinis fontanas – 22 val. susirinkusiesiems bus pristatoma naujoji muzikinė fontano programa.

Lyg dainų šventė
Išskirtinė nuotaika Palangoje sklandys visą savaitgalį – į parodų atidarymus kvies menininkai, Muziejų naktį duris atvers A. Mončio namai-muziejus bei Gintaro muziejus, aktyvaus laisvalaikio praleidimo mėgėjai mėgausis sporto renginiais.
Viešosiose erdvėse skambanti muzika vasarą pradedančią Palangą pavers tarsi mini dainų švente – be kitų Kurorto šventės dalyvių, vien tradicinis kermošius bei čia pristatoma etnokultūrinė programa suburs apie 200 dalyvių, Palangoje taip pat dainuos per 150 choristų, koncertuos maždaug 200 orkestrantų. „Tai tarsi savotiškas grįžimas prie pirmosios Kurorto šventės ištakų, nes ši šventė išsirutuliojo iš Moksleivių dainų šventės“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkas Nerijus Stasiulis.

Pučiamųjų muzika
Kurorto šventės svečius, be kitų renginių, šiemet pamalonins pučiamųjų muzikos koncertų gausa, kadangi Palangoje vyks tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Gintarinis vėjas“.
Pasak N. Stasiulio, šis Kurorto šventę praturtinsiantis festivalis taps savotiška įžanga į 2019 m. Palangoje vyksiantį prestižinį Europos varinių pučiamųjų čempionatą. „Gintarinis vėjas“, kaip ir kiti aukšto lygio pučiamųjų muzikos renginiai, padeda dar labiau populiarinti pučiamųjų žanrą kurorte, kuris, beje, nuo seno garsėja giliomis pučiamųjų muzikos tradicijomis“, – pabrėžė N. Stasiulis.
Tad pučiamųjų muzika kurorte skambės visą savaitgalį. „Netikėtai ją bus galima išgirsti Birutės parke, Nepriklausomybės aikštėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, kitose miesto erdvėse“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Monika Jarulytė.

Koncertų salėje
Kurorto šventės koncertai yra puiki galimybė plačiai auditorijai pristatyti šio kurortinio sezono naujieną – prieš pusmetį duris atvėrusią modernią Koncertų salę, kuri pakvies į du įspūdingus nemokamus renginius.
Muzika kitą savaitgalį skambės ir greta naujosios Koncertų salės esančiame Kurhauze (kvies muzikinė kelionė su „El Fuego“, renginių ciklo „Palangiškiai – Palangai“ koncertas, kurio metu Liudas Mikalauskas su Audrone Juozauskaite pristatys programą „Karolio Voitylos paslaptis“ ir kt.), taip pat – po Palangos bažnyčios skliautais (čia skambės pučiamųjų orkestro „Kybartai“ sakralinės muzikos koncertas).
Jau tapo tradicija, kad Kurorto šventę kasmet praturtina chorų šventė „Su jūra dainuok“. Šiais metais choristų pasirodymas vyks šeštadienį, gegužės 21 d., centrinėje miesto aikštėje.

Dėmesys sportui
Sporto mėgėjai taip pat neliks be dėmesio – aktyvieji Kurorto šventės svečiai kviečiami kiekvieną dieną pradėti rytine mankšta universaliame sporto komplekse ar Jūratės ir Kastyčio skvere, o mėgstantieji azartą kviečiami į įvairių sporto šakų varžybas.
Kurorto šventė tiesiog neįsivaizduojama be šeštadienį, gegužės 21 d., vyksiančio tradicinio fejerverko nuo jūros tilto, kuris, kaip žada šventės organizatoriai, šiemet bus išskirtinai gražus bei įspūdingas.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

sianbuvis 2016-05-13 13:24 (; / IP: 78.57.226.210)
nu nors ant svianciu kontenerius pramazgokit, xlorkes papilkit.... prasau, bo smirda

Taip pat skaitykite

Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, šią savaitę (gegužės 10-14 d.) Palangoje patikrinti 36 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 2 – grįžę iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Pažeidimų dėl saviizoliacijos laikymosi nenustatyta.


Lietuvos nacionalinis dailės muziejus nuo balandžio 30 d., penktadienio, kviečia apsilankyti Palangos gintaro muziejuje (Palanga, Vytauto g. 17), kuris lankytojams atveria duris su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą, užkopus reprezentaciniais laiptais nuo didžiojo parterio su fontanu pusės. Muziejaus svečiai pateks į rūmų holą...


UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad siekiant užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Palangos miestui, kasmet planingai privalo būti vykdomi šilumos trasų hidrauliniai bandymai ir jų remonto darbai.


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


„Palanga šimtmečiui“ – taip pavadinta šiemetinė „Palangos dienų“ savaitė, skirta Palangos krašto prijungimui prie Lietuvos ir Palangos miesto gimtadieniui paminėti. Tad artimiausiu metu kurortas bus kaip niekad turtingas renginių – Palanga ne tik pakvies švęsti šv. Velykas, bet ir dalyvauti „Palangos dienų“...


Šventoji kasmet kviečia linksmai ir įsimintinai švęsti Jonines. Šiemet šventėje taip pat netrūks įvairių pramogų – veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės. Joninės dvi dienas bus švenčiamos smagiai ir ne visai tradiciškai, žinoma, nepamirštant svarbiausių šventės dalyvių – Jonų ir Janinų.


Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų...


Šis savaitgalis Palangoje bus itin šventiškas: šiandien vyks restauruotos istorinės vilos „Anapilis“ atidarymo ir perdavimo Palangos kurorto muziejui renginys, visą savaitgalį šurmuliuos ir „Palangos stalo“ šventė, pakviesianti palangiškius ir svečius susėsti prie ilgiausio stalo šalyje bei išbandyti...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Palanga kviečia švęsti – gegužės 20-22 dienomis mieste šurmuliuos Kurorto šventė, skelbianti aktyviojo poilsio sezono pradžią.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius